Latvijas hokeja izlase piektdien Soču olimpiskajās spēlēs piedzīvoja zaudējumu arī otrajā spēlē, ar 2:4 (1:2, 1:2, 0:0) piekāpjoties Čehijas valstsvienībai.

Tādējādi augstākā līmeņa sacensībās (pasaules čempionātos vai olimpiskajās spēlēs) Latvija joprojām ne reizi nav uzvarējusi Čehiju. Interesanti, ka lielāko daļu zaudējumus čehiem Latvija piedzīvojusi tieši ar divu vārtu starpību.

Kārtējo reizi meistarību mačā nācās demonstrēt Masaļskim, kurš atvairīja 35 no 39 pretinieku metieniem, kamēr Latvija pa čehu vārtiem meta 20 reizes.

$d_id=15; include '/www/delfi/php/sochi2014star/fe.php' ?>

Čehijas izlase jau no pirmajām minūtēm kontrolēja spēles gaitu, izveidojot vārtu gūšanas momentus. Drīz pēc nerealizētā vairākuma, Čehijas izlasei izdevās atklāt spēles rezultātu. Ar rezultatīvu metienu starp Latvijas vārtsarga Edgara Masaļska kājsargiem izcēlās Martins Erats. Latvijas izlase vēlāk ieguva vairākumu, kuru izdevās izmantot. Sākotnēji Jāņa Sprukta vārtos raidīto ripu tiesneši nepamanīja, bet pēc atkārtojuma noskatīšanās vārtu guvums tika ieskaitīts. Miķelis Rēdlihs trešdaļas noslēgumā saņēma 2+2 minūšu noraidījumu, un Jaromirs Jāgrs prata izmantot skaitlisko vairākumu, panākot 2:1 Čehijas labā.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijai atkal izdevās panākt neizšķirtu rezultātu. Laukuma stūrī labi nocīnījās Georgijs Pujacs, kurš ripu nogādāja Herbertam Vasiļjevam, un viņš bija precīzs. Taču 28.minūtē Jakubs Vorāčeks atguva vadību Čehijai, vārtu priekšā mainot ripas lidojuma virzienu. Savukārt trīs minūtes pirms perioda beigām Mareks Zidļickis panāca rezultātu 4:2, kad ieguva ripu vārtu priekšā un ieraidīja to vārtos.

Trešajā periodā Latvijas izlasei rezultātu mainīt neizdevās. Perioda otrajā pusē bija iespēja spēlēt vairākumā pieci pret trīs, taču to realizēt neizdevās. Latvijas izlase piedzīvoja otro zaudējumu olimpiskajā turnīrā.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi.