Somijas hokeja izlase svētdien nodrošināja uzvaru Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra C apakšgrupā, papildlaikā pieveicot Zviedrijas valstsvienību, kura, pateicoties neizšķirtam pamatlaikā, arī kvalificējās ceturtdaļfinālam.

Somijas hokejisti Ziemeļvalstu derbijā uzvarēja ar rezultātu 4:3 (0:0, 0:3, 3:0, 0:0).

Negaidīto uzvaru somiem kaldināja Īro Pakarinens, kurš pamatlaika izskaņā divreiz nepilnu divu minūšu laikā guva vārtus no vārtu priekšas, panākot rezultātu 3:3.

Spēle iesākās pietiekami piesardzīgi, abām vienībām šķietami nevēloties lieki apdraudēt tām derīgo neizšķirtu. Mača ritējumu izmainīja neskaitāmi noraidījumi Somijas izlasē otrajā trešdaļā. Pirmos vārtus ar metienu bez ripas apturēšanas guva zviedrs Lukass Valmarks.

Taču spēles ritējumu vēl vairāk izmainīja Markusam Granlundam piešķirtais noraidījums līdz spēles beigām. Uzbrucējs ar plecu trāpīja Filipam Holmam pa galvu. Zviedri pēc nepilnām četrām minūtēm vairākumā panāca rezultātu 0:2, šoreiz "one-timer" metienu realizējot Lukasam Bengtsonam. Savukārt spēles 32. minūtē rezultātu 0:3 vairākumā jau panāca Zviedrijas izlases kapteinis Antons Landers.

Trešās trešdaļas sestajā minūte Tēmu Hartikainens pēc Sakari Manninena piespēles vienus vārtus somiem atguva. Somi vien tempu kāpināja, sākot īpaši aktīvi spēlēt Zviedrijas izlases zonā. Kā minēts, par spēles varoni kļuva Īro Pakarinens. Uzbrucējs vispirms izcēlās ar precīzu metienu pēc atlēkušās ripas vairākumā, bet mača 58. minūtē ar līdzīgu vārtu guvumu izcēlās jau vienādos sastāvos.

Spēles papildlaikā uzvaras vārtus guva Hari Pesonens, kurš ar ļoti spēcīgu metienu no vārtu priekšas nodrošināja somiem trešo uzvaru turnīrā.

Somi, pateicoties šim panākumam, ar astoņiem punktiem nodrošināja uzvaru C apakšgrupā. Zviedrijas hokeja izlase ar septiņiem punktiem kā labākā otras vietas ieguvēja arī nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā. Savukārt trešo vietu grupā ar trim punktiem ieņēma Slovākijas izlase, kas dienas pirmajā spēle pārspēja Latvijas hokejistus.

Latvijas izlasei vēl jāsagaida pēcpusdienas spēļu iznākums, lai uzzinātu, kas būs tās pretinieks otrdien gaidāmajā "play-off" kārtas spēlē.

Somijas un Zviedrijas izlases nākamreiz laukumā dosies trešdien. Tās ceturtdaļfināla pretiniekus noskaidros pēc "play-off" kārtas spēlēm.