Šveices hokeja izlase otrdien demonstrēja disciplinētu spēli, Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra "play-off" kārtā pieveicot Čehijas valstsvienību un sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Čehijas izlase, kura savstarpējā apakšgrupas spēlē pieveica šveiciešus, piekāpās ar rezultātu 2:4 (1:2, 0:1, 1:1), negaidīti agri noslēdzot dalību olimpisko spēļu turnīrā. 1998. gada olimpiskie čempioni pirmo reizi šajā turnīrā nav iekļuvuši labāko astoņu komandu skaitā.

Lai gan čehi izpildīja krietni vairāk metienu pa Leonardo Dženoni vārtiem (33 pret 18), šveicieši divreiz realizēja skaitlisko vairākumu, bet paši nopelnīja vien četras soda minūtes.

Pirmās mača minūtes atgādināja abu komandu pirmo savstarpējo spēli, kurā virsroka bija piesardzīgam hokejam. Taču spēles 11. minūtē Lukašs Kloks ar šķietami ne pārāk bīstamu uzmetienu no zilās līnijas pārspēja Dženoni, kuram ripu traucēja saskatīt Jans Kovāržs.

Šveice tūlīt pat vareni atbildēja. Vispirms izveicīgi vairākumā nospēlēja Anderss Ambīls, kurš pirmais pieslidoja pie pustukšiem vārtiem pēc atlēkušās ripas, to brīvi nogādājot vārtos. Savukārt jau 13 sekundes vēlāk Kilians Motets ar atkārtotu metienu panāca 1:2.

Otrajā periodā šveicieši vēlreiz izmantoja skaitlisko vairākumu. Mača 30. minūtē jau trešos vienības vārtus guva Deniss Malgins. Lai gan Čehijas izlase vairāk kontrolēja ripu, šveicieši ļoti prasmīgi aizsargājās, nepieļaujot bīstamus metienus. Brīžiem notika pat pretējais, Šveices izlasei trešajā periodā izveidojot pāris ļoti bīstamus pretuzbrukumus.

Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām aktīvs presings ļāva šveiciešiem tikt pie ripas pretinieku zonā. Ar zibenīgu metienu no zilās līnijas rezultātu 1:4 panāca Rafaels Diazs. Čehijas izlase vienus vārtus atguva, vairākumā spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, taču pēc tam vārtsarga Šimona Hrubeca nomaiņa vairs nelīdzēja, spēlei noslēdzoties ar rezultātu 2:4.

Abas komandas pārstāvēja B apakšgrupu, kurā uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komanda, bet augsto otro vietu negaidīti ieņēma Dānijas izlase. Šveicieši šajā grupā palika ceturtie, vienīgo punktu izcīnot "bullīšos" piedzīvotajā zaudējumā pret Čehiju. Tieši dāņi dienas agrajā "play-off" spēlē pieveica Latvijas izlasi, bet Slovākijas hokejisti pārspēja Vāciju.

Šveiciešus trešdien ceturtdaļfinālā sagaida duelis ar Somijas hokejistiem, kuri triumfēja Latvijas izlases pārstāvētajā C apakšgrupā. Dāņi spēkosies ar KOK vienību, bet Slovākija tiksies ar ASV.