Vācijas hokeja izlase sestdien Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīrā laikus panāca pārliecinošu vadību pret Ķīnas hokejistiem, taču spēli noslēdza tikai ar vienu vārtu pārsvaru.

Vācijas hokejisti ar rezultātu 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) pārspēja laukuma saimniekus, kuri beidzot guva pirmos vārtus olimpisko spēļu turnīros.

Uzvaras vārtus vāciešiem guva Dominiks Kahuns, kurš arī rezultatīvi asistēja otrajā vārtu guvumā. Savukārt vēsturisko pirmo precīzo raidījumu Ķīnas izlases labā guva Kanādā dzimušais ķīniešu izcelsmes uzbrucējs Pārkers Fū.

Ķīnas izlase spēli atkal uzsāka ļoti veiksmīgi, gan iesaistoties spēka divcīņās, gan uzbrūkot. Taču vācieši iniciatīvu pārņēma. Vispirms viņiem vārti netika ieskaitīti, jo Morics Millers pirms precīza Daniela Piettas metiena uztriecās virsū vārtsargam Džeremijam Smitam.

Taču tad viesi guva divus vārtus trīs minūšu laikā. Pārāk vienkārši pie atlēkušās ripas pēc sava metiena tika Marsels Brandts, kurš panāca 1:0. Savukārt otro precīzo metienu izpildīja Korbinjans Holcers, kurš vārtiem uzbruka no zilās līnijas pēc Kahuna uzvarēta iemetiena.

Spēles 25. minūtē rezultāts jau kļuva 3:0, Kahunam meistarīgi pielabojot Millera metienu. Vācijas izlase drīz pēc tam nometa tempu, šķietami apzināti cenšoties izvairīties no liekiem pavērsieniem. Tomēr perioda pēdējā minūte laukuma saimnieki beidzot guva ilgi gaidītos vārtus, Pārkeram Fū ar atkārtotu metienu pārliecinoši pārspējot Matiasu Nīderbergeru.

Trešais periods sākās jau pietiekami nemierīgi, Ķīnas hokejistiem ar jaunu sparu metoties pēc nākamajiem vārtiem. Tos viņiem arī sanāca gūt, ar piekto piegājienu izmantojot skaitlisko vairākumu. Šoreiz precīzs bija Kanādā dzimušais Tailers Vons.

Mājiniekiem atlika 11 minūtes, lai arī izrautu papildlaiku. Taču spēles noslēgumā valdīja nekvalitatīva spēle, Ķīnas izlasei nespējot izmantot it kā vairāk kontrolēto ripu. Mača izskaņā mājinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet vācieši prasmīgi iespieda ripu pie laukuma apmales, kur arī tika sagaidīta mača izskaņa.

Sestdien jau spēli aizvadīja pārējās divas A apakšgrupas vienības, ASV valstsvienībai ar rezultātu 4:2 pieveicot Kanādas hokejistus.

ASV izlase ar sešiem punktiem divās spēlēs ir pirmajā vietā grupā, viņiem seko Kanādas valstsvienība, kas savstarpējā spēlē pieveica Vācijas hokejistus (abām komandām ir pa trim punktiem), bet Ķīnas izlase pagaidām palikusi bešā.

Ķīnas izlase svētdien spēkosies ar Kanādas hokejistiem, bet Vācijas izlase apakšgrupas noslēdzošajā mačā spēlēs pret ASV valstsvienību. Abas spēles norisināsies pulksten 15.10.

Ziņots, ka turnīra pirmajā spēlē Ķīnas hokejisti ar rezultātu 0:8 cieta sagrāvi pret ASV, bet vācieši ar 1:5 piekāpās Kanādas izlasei.