Kamaniņu sports

Kamaniņu sports

Kamaniņu sports
Foto: AP/Scanpix

Kamaniņu sportā sportistiem jāveic trase, guļot uz muguras uz kamanām. Ātrākais sportists tiek pasludināts par uzvarētāju.

Lai gan braukšana ar kamanām Eiropā, Alpu kalnu valstu teritorijās, bija zināma kopš 17. gadsimta, kā sporta veids kamaniņu braukšana izveidojās tikai 19. gadsimta nogalē. Sākotnēji ar kamanām cilvēki Alpos šķērsoja kalnu masīvus, tādējādi ātrāk un arī ērtāk ziemas periodā veicot tirdzniecību. Ikdienišķais tirdzniecības sfēras darbs iedzīvotājiem ar laiku pārvērtās par sacensībām, līdz 1882. gadā Davosā notika pirmās kamaniņu braukšanas sacensības. Vēlāk notika pirmās starptautiskās sacensības, attīstījās kamanu izgatavošana, veidojās sporta klubi. Līdz pirmajam Eiropas čempionātam bija gan jāgaida kāds laiks un tas notika vien 1914. gadā, bet pasaules čempionāti tiek rīkoti vien kopš 1951. gada. Savukārt Starptautiskā kamaniņu braukšanas federācija (FIL) izveidota vien 1957. gadā.

Kamaniņu sports Ziemas olimpiskajās spēlēs ir kopš 1964.gada Insbrukas spēlēm. XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā kamaniņu sportā tiks sadalīti četri medaļu komplekti – vīriešiem un sievietēm individuāli, kā arī divniekiem, un otro reizi vēsturē – komandu stafetē. Vīriešu un sieviešu sacensībās sportisti veic četrus braucienus divās dienās, bet divniekos - divus vienā dienā. Stafetē komandā ir viens vīrietis, viena dāma un viens divnieks.

Sacensības risināsies Phjončhanas olimpiskajā bobsleja un kamaniņu sporta trasē, kurā medaļas sadalīs arī skeletonisti un bobslejisti. Phjončhanas trasē ir 7000 skatītāju vietas (6000 sēdvietas un 1000 stāvvietas).

Source infoCopyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Kalendārs

Sporta veidi

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas