Brāļi Šici iekļūst olimpisko spēļu sešiniekā

Brāļi Šici iekļūst olimpisko spēļu sešiniekā
Foto: Vida Press

Brāļi Andris un Juris Šici trešdien, 14. februārī, sasniedza augstvērtīgāko rezultātu no Latvijas kamaniņu sportistiem Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, izcīnot sesto vietu, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās 14. vietā. Par olimpiskajiem čempioniem otrās spēles pēc kārtas kļuva vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Artls.

Pēc pirmā brauciena aina nebija tik iepriecinoša, jo brāļi Šici kopvērtējumā atradās labāko desmitnieka beigās, bet otra Latvijas ekipāža ieņēma 17. vietu, tomēr labi veiks otrais brauciens — ceturtais rezultāts Šiciem un devītais Gudramovičam/Kalniņam — ļāva Latvijas sportistiem ievērojami uzlabot savu situāciju.

Par divkārtējiem olimpiskajiem čempioniem kļuva Vācijas sportisti Tobiass Vendls/Tobiass Artls, bet sudrabu ieguva austrieši Peters Pencs/Georgs Fišlers, kuri negaidīti pārspēja šosezon izcilus rezultātus Pasaules kausā uzrādījušos Toniju Egertu/Sašu Benekenu, kuri tika uzskatīti par galvenajiem favorītiem Phjončhanā. Tā vietā viņiem bronzas godalgas.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Phjončhanas olimpisko spēļu sacensības kamaniņu divniekiem. 1. un 2. brauciens
Uldis Strautmanis no Phjončhanas: Kļuvis zināms, kas pārstāvēs Latviju komandu stafetē - brāļi Andris un Juris Šici, Kristers Aparjods un Ulla Zirne.
Toties Andris un Juris Šici apstiprināja savu Latvijas komandas līderu statusu, izcīnot vietu olimpiskajā sešiniekā! Otra Latvijas ekipāža Gudramovičs/Kalniņš no 17. vietas pacēlās uz 14. pozīciju.Spēlējoties ar skaitļiem — ja Šici pirmajā braucienā būtu uzrādījuši otrā brauciena rezultātu (46,106 sek.) — viņi būtu ierindojušies ceturtajā vietā, bet Gudramoviča/Kalniņa otrais rezultāts (46,317 sek.) būtu viņiem devis devīto vietu. 
Ne, Tobiass Vendls/Tobiass Artls parāda, ka šīm spēlēm ir gatavi un kļūst par divkārtējiem  olimpiskajiem čempioniem! Braucienā austrieši pārspēti par 0,017 sekundēm, kopsummā - par 0,088 sekundēm.
Austrieši Vendlam/Artlam pēc pirmā brauciena zaudēja tikai 0,071 sekundi, tā kā viss vēl iespējams...
Austrieši Peters Pencs/Georgs Fišlers neatstāj nekādas cerības vāciešiem, ir pirmie un Egertu/Benekenu braucienā pārspēj par 0,162 sekundēm.
Pasaules kausa uzvarētāji Tonijs Egerts/Saša Benekens tikai par 0,05 sekundēm pārspēj brāļus Šicus un saglabā pirmo vietu kopvērtējumā, taču brauciens ir ar kļūdām un uz sudrabu viņi var cerēt austriešu Penca/Fišlera kļūmes gadījumā.
Kanādieši Tristans Volkers/Džastins Snits uzrāda labāko startu - 4,202 sekundes, arī turpinājums ir pārliecinošs, taču trases vidū sāk zaudēt, un braucienā ir tikai trešie aiz Šiciem un Šteu/Kollera. Kopvērtējumā austrieši ir garām, bet Šicus Volkers/Snits tomēr apsteidz par 0,073 sekundēm divu braucienu summā.
Austrieši Tomass Šteu/Lorencs Kollers bija iekrājuši ievērojamu pārsvaru pār brāļiem Šiciem, braucienā zaudē tikai 0,006 sekundes un paliek pirmie kopvērtējumā.
Otra amerikāņu ekipāža Metjū Mortensens/Dzeisons Tērdimans sāk jau ar vāju startu un jau trases augšgalā pazaudē lielu daļu no pārsvara, arī trases beigas nav tik labas, un amerikāņi zaudē ne tikai saviem tautiešiem, bet arī vēl vairākām ekipāžām, un palaiž brāļus Šicus garām kopvērtējumā. Latvijai olimpiskais sešinieks!
Amerikāņi Džastins Krūsons/Endrjū Šerks trasē pamazām, pamazām zaudē brāļiem un finišā zaudē pat Gudramovičam/Kalniņam, kas ļauj Šiciem pakāpties uz septīto vietu kopvērtējumā.
Itāļi Ivans Naglers/Fabians Malleijers trases augšgalā ir priekšā Šiciem, bet vidū jau zaudē un arī finišā piekāpjas mūsējiem 0,137 sekundes. Arī kopvērtējumā itāļi noslīd aiz Šiciem.
Brāļi Šici savu rezultātu uzlabo par divām sekundes desmitdaļām, braucienā pārspēj korejiešus par 0,170 sekundēm un saglabā vietu TOP10.
Korejieši Parks/Čo otro braucienu sāk ar septīto startu, trases augšdaļā zaudē krieviem, bet beigās pirmais rezultāts - 46,267 sekundes, un viņi ir pirmie, kas pārspēj Gudramoviča/Kalniņa laiku! 
OAR ekipāža Aleksandrs Deņisovs/Vladislavs Antonovs braucienā zaudē Gudramovičam/Kalniņam, bet saglabā savu 11. vietu kopvērtējumā.
Brāļi Broži aizvada ne pārāk labu braucienu, kļūda trases augšgalā, ātrums krītas un braucienā tikai piektais rezultāts. Gudramovičam/Kalniņam čehi gan divu braucienu summā nezaudē, pārspēj latviešus par nepilnām sešām sekundes simtdaļām.
Poļu Vojceha Hmieļevska/Jakuba Kovaļevska pārsvars pār latviešiem jau bija vairāk nekā trīs sekundes desmitdaļas, un braucienā poļi pazaudēja Gudramovičam/Kalniņam tikai 0,161 sekundi, apturot mūsējo progresu.
Itāļi Ludvigs Rīders/Patriks Rastners devītajā virāžā paaudē pārsvaru pār Gudramoviču/kalniņu, kuri jau nonākuši ir kopvērtējuma 14. vietā. Vai nevarēja tādu rezultātu pirmajā braucienā?
Arī slovāki Mareks Solčanskis/Karols Stuhlaks aizvada netīru braucienu, zaudē Latvijas pārim 0,494 sekundes, ļaujot Gudramovičam/Kalniņam turpināt kāpienu uz augšu rezultātos.
Čehi Matejs Kvičala/Jaromirs Kudera bez rupjām kļūdām, taču ir ievērojami lēnāki, uzrāda tikai trešo rezultātu, pussekundi zaudējot Gudramovičam/Kalniņam, kuri līdz ar to pakāpjas jau uz 15. vietu.
Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš atkal pamatīgi atsitas pret trases apmali 15. virāžā, un finišā ir tikai 0,085 sekundes priekšā Bogdanova/Medvedjevam, taču notur savu vietu kopvērtējumā. Otrais brauciens mūsējiem ir par pussekundi ātrāks nekā pirmais.
Rumāņi Kosmins Atodiresejs/Stefans Musejs jau startā zaudē krieviem, braucienā pieļauj rupjas kļūdas un palaiž OAR ekipāžu garām, uz 18. vietu.
OAR braucēji Andrejs Bogdanovs/Andrejs Medvedjevs savukārt par veselu sekundi pārspēj ukraiņus un var kopvērtējumā pacelties augstāk par 19. vietu.
Ukraiņi Obolončiks/Zaharivs neiztiek bez kļūdām, taču paši savu rezultātu labo gandrīz par sekundi
Sacensības sākušās!
Gaisa temperatūra pie trases ir mīnus viens grāds, ledus temperatūra - mīnus septiņu grādi.
Otrajā braucienā ekipāžas startēs apgrieztā secībā, no 20. līdz pirmajai vietai. Gudramovičs/Kalniņš trasē dosies ceturtie, brāļi Šici - 12.
Ar to pirmais brauciens ir noslēdzies.
Arī otra Čehijas ekipāža Matejs Kvičala/Jaromirs Kudera ir ātrāki par Gudramoviču/Kalniņu un nomaina latviešus 16. vietā. 
Slovāki Mareks Solčanskis/Karols Stuhlaks saslīd pašā pēdējā virāžā pirms finiša un pazaudē dažas pozīcijas, finišējot 15. vietā, tieši pirms Gudramoviča/Kalniņa.
Mājinieki Džinjons Parks/Džunmjuns Čo ir "tumšais zirdziņš", un viņi parāda, ko nozīmē mājas trase - 10. rezultāts, tikai 0,060 sekundes aiz brāļiem Šiciem!Šosezon Pasaules kausa posmos korejieši ne reizi netika augstāk par 18. vietu, arī pasaules čempionātā palika 19. pozīcijā, līdz tam augstākā vieta pasaules meistarsacīkstēs bija divreiz 15. pozīcija pērn un pirms diviem gadiem Siguldā. Soču olimpiskajās spēlēs Parks/Čo ierindojās 18. vietā.
Ukraiņi Oleksandrs Obolončuks/Romāns Zaharivs nav konkurenti labāko desmitniekam, saslīd abās sarežģītajās trases vietās un ir pēdējie, līderiem zaudējot 2,496 sekundes.
Amerikāņi Džastins Krūsons/Endrjū Šerks ļoti labi izbrauc trases beigu daļu un uzrāda septīto rezultātu! Brāļi Šici jau devītie.
OAR sportisti Andrejs Bogdanovs/Andrejs Medvedjevs gandrīz piedzīvo kritienu otrā sarežģītākajā trases vietā, 15. virāžā un pagaidām ir pēdējie, 15. vietā.
Čehi Lukašs un Antonīns Broži brauc tīri un iekļūst TOP10, pabīdot Gudramoviču/Kalniņu jau uz 13. vietu.
Rumāņi Kosmns/Atodiresejs/Stefans Musejs pieļauj vairākas kļūdas un finišē pēdējie, 13., divas sekundes desmitdaļas aiz Gudramoviča/Kalniņa. Cerams, ka nu jau brāļi Šici būs beiguši lejupslīdi kopvērtējumā.
Arī austriešiem labi slīd šajā trasē - Tomass Šteu/Lorencs Kollers uzrāda piekto laiku - 46,172 sekundes.
Otrs Itālijas duets finišā ir par 0,016 sekundēm ātrāki par brāļiem Šiciem un nobīda latviešus uz septīto vietu. Gudramovičs/Kalniņš joprojām pēdējie, 11. vietā.
Itāļi Ludvigs Rīders/Patriks Rasners pieļauj rupju kļūdu trases beigās un finišē devītie, priekšā tikai Gudramovičam/Kalniņam. Līdz tam itāļi brauca sestā laika režīmā.
Kanādieši Tristans Volkers/Džastins Snits aizvada ļoti tīru un ātru braucienu, finišējot ar ceturto rezultātu - 46,134 sekundes. Brāļi Šici jau sestie.
Amerikāņi Metjū Mortensens/Džeisons Tērdimans, kuri treniņos piedzīvoja kritienu, tomēr ir tikuši galā ar trasi, un pārspēj brāļus Šicus, uzrādot ceturto laiku - 46,244 sekundes.
Poļi Vojcehs Hmeļevskis/Jakubs Kovaļevskis uzrāda sesto rezultātu, nostumjot Gudramoviču/Kalniņu uz septīto vietu. 
Otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš sāk ar piekto ātrāko startu, saslīd devītajā virāžā un finišā ir pēdējie no sešiem startējušajiem - 46,890 sekundes. Finišā dzirdams skaļš atbalsts Latvijai.
Austrieši peters Pencs/Georgs Fišlers nomaina Egertu/Benekenu otrajā vietā, piekāpjoties Vendlam/Artlam tikai 0,071 sekundi! Vienreizēja cīņa jau ar pirmo braucienu!
Treniņbraucienu līderi Tonijs Egerts/Saša benekens saviem tautiešiem piekāpjas 0,111 sekundes un ir otrie. Fantastisku rezultātu uzrādījuši Vendls/Artls.
Teicamu braucienu aizvada vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Artls, kuri sāk ar iespaidīgu rezultātu - 45,820 sekundes, labojot trases rekordu un Šicus pārspējot par veselu pussekundi!
Brāļi Šici sāk ar labāko startu 4,244 sek., nedaudz piestūrē devītajā virāžā, 123,1 km/h ir maksimālais ātrums un jauns trases rekords - 46,366 sekundes.
OAR sportisti Deņisovs/Antonovs trasi veic 46,437 sekundēs.
Sacensības sākušās!
Phjončhanas trases starta rekords pieder vāciešiem Tobiasam Vendlam/Tobiasam Artlam — 4,194 sekundes, savukārt trases rekords — 46,722 sekundes – citiem vāciešiem, Tonijam Benekenam/Sašam Egertam, kuri ir galvenie favorīti šajās olimpiskajās spēlēs.
https://twitter.com/UStrautmanis/status/963638314069889024
Sāpīgi savu sniegumu pārdzīvoja Elīza Cauce:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/delfi-phjonchana-cauce-pec-olimpiskam-spelem-pardomas-par-karjeras-turpinasanu.d?id=49741783
Kamaniņu sporta sacensības turpināja sievietes, un arī šajā disciplīnā Latvija palika ārpus TOP 10. Ullai Zirnei - 12., Elīzai Caucei 16. vieta, un maz iemeslu gandarījumam:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/phjonchana-kamaninu-brauksana-triumfe-vacietes-latvijas-sportistes-olimpiadi-nosledz-otraja-desmita.d?id=49738911
Pēc finiša 19 gadus vecais sportists atzina, ka gribējis iekļūt labāko desmitniekā:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/aparjods-sobrid-ir-sajuta-ka-par-daudz-gribejas.d?id=49732965
Pirmie ledus renē devās vīriešu vieninieki, un Latvijas olimpiskais debitants Kristaps Aparjods izcīnīja 11. vietu.https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/aparjods-olimpisko-debiju-phjonchana-nosledz-11-pozicija-kivlenieks-divdesmitais.d?id=49732235
Pēc vīriem un dāmām cīņu par medaļām šodien iesāk kamaniņu divnieki. Uz starta stāsies divas Latvijas ekipāžas - titulētie un pieredzējušie brāļi Šici un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas