Dižais ziemas sporta notikums Sočos ir klāt - sacensības, gaviles, intrigas un politika
Foto: Reuters/Scanpix

Piektdien Krievijas kūrortpilsētā Sočos svinīgi atklāj XXII Ziemas olimpiskās spēles, kas šogad būs ne tikai centrālais notikums sportā, bet visā pasaules dzīvē.

Kad Soči ieguva tiesības rīkot Ziemas olimpiskās spēles, sabiedrība to uztvēra gan ar bažām, gan cerībām. Krievija, kā zināms, ir savdabīga valsts, taču tikpat labi zināma ir krievu plašā, viesmīlīgā dvēsele un vēlme pārsteigt visu pasauli. Tam visam vajadzēja radīt īpašas, unikālas spēles, taču tai pašā laikā bija skaidrs, ka to organizēšana un aizvadīšana nebūs viennozīmīga. Vairāk nekā 10 gadu ilgajā sagatavošanās posmā Soči saņēmuši skarbu kritiku, bet tikpat daudz bijis arī atbalstītāju. Krievija daudzus gadus saistībā ar Sočiem saņēmu kritiku par politisko situāciju valstī un demokrātijas apspiešanu, tomēr pasaules sporta vadošie ir norādījuši, ka politika nedrīkst traucēt lielākajam sporta forumam.

Portāls "Delfi" pirms "16 dienu maratona" sniedz ieskatu XXII Ziemas olimpisko spēļu norisē: gatavošanās, sportisti, arēnas, politika, ķibeles, utt. - to visu atradīsiet šajā sagatovatājā ceļvedī.


Source info

DELFI Sports


Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas