Dukuri dalību Pekinas spēlēs noslēdz pavisam tālu no medaļām
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs vēl pirms ceturtā Pekinas olimpisko spēļu skeletona sacensību brauciena pretendēja uz bronzas medaļu, taču pavisam neveiksmīgs brauciens piespieda viņam sacensības noslēgt septītajā vietā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par olimpisko čempionu kļuva vācietis Kristofers Grothērs, kurš tautieti Akselu Jungu četru braucienu summā apsteidza par 0,66 sekundēm. Savukārt par prieku klātesošajiem vēsturisku bronzu ieguva ķīnietis Jaņs Veņgans (+0,76 sekundes), kurš pēdējā braucienā apsteidza Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) pārstāvi Aleksandru Tretjakovu.

Martins Dukurs pēdējā braucienā, pirms kura līdz bronzai viņam trūka 0,07 sekundes, pieļāva neskaitāmas kļūdas, braucienā uzrādot tikai 13. labāko laiku. Martinu apdzina gan mājinieks Jiņs Džens, gan KOK sportists Jevgeņijs Rukosujevs, divkārtējam olimpiskajam medaļniekam sacensības noslēdzot septītajā vietā (+1,75), teju sekundi aiz Jaņa.

40 gadus vecais Tomass Dukurs abos noslēdzošās sacensību dienas braucienos atzīmējās ar desmito labāko laiku, palaižot sev priekšā Vācijas sportistu Aleksandru Gasneru un sacensības noslēdzot devītajā pozīcijā (+2,20).

Martins Dukurs dienas pirmajā braucienā pakāpās vietu augstāk uz piekto pozīciju, ar ceturto labāko braucienu apdzenot Rukosujevu. Taču no viņa attālinājās jaunais trešās vietas īpašnieks Aleksandrs Tretjakovs, kurš atņēma Jaņam viņa trešo pozīciju.

No pārējiem vēl vairāk attālinājās Grothērs un Jungs, vāciešiem jau laikus piesakoties uz dubultuzvaru. Grothēram pār tautieti bija 0,85 sekunžu pārsvars, bet Tretjakovs no viņa atpalika jau par vairāk nekā sekundi (+1,08).

Ceturtajā braucienā pirmais intrigu sarūpēja mazpazīstamais Jiņs Džens, kurš laboja savu starta rekordu (4,58) sekundes un beidzot trasi izbrauca praktiski bez kļūdām. Viņa uzrādītais laiks beigās kļuva par otro labāko braucienā. Martins Dukurs jau trases augšdaļā knapi turēja pārsvaru pār Jiņu, taču tad kalnā pieļāva pirmo kļūdu. Tam sekoja ķibele izejā no apļa, bet beigās atsitieni bija jau viens pēc otra, Dukuram aizvadot ļoti neveiksmīgu braucienu.

Jiņs apdzina Rukosujevu un sacensības noslēdza piektais. Taču viņa tautietis Jaņs Veņgans, arī demonstrējot pārliecinošāko braucienu Pekinas spēļu laikā, atguva Tretjakovam iepriekš pazaudēto trešo vietu. Uz brīdi šķita, ka Jaņs var tikt arī pie sudraba, taču Aksels Jungs, neskatoties uz vairākām kļūdām, sacensības noslēdza otrais.

Abiem brāļiem Dukuriem šīs bija piektās olimpiskās spēles. Tomass Dukurs debitēja 2002. gadā Sotleiksitijā, bet viņa augstākais rezultāts ir ceturtā vieta Sočos.

Savukārt Martina Dukura debijas spēles bija 2006. gadā Turīnā. Jaunākais no brāļiem 2010. un 2014. gadā tika pie sudraba, bet 2018. gadā Phjončhanā pēdējā braucienā izlaida no rokām otro vietu, finišējot ceturtais jeb pozīciju virs brāļa Tomasa.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pekinas olimpiskās spēles: Skeletons, vīrieši. Otrā sacensību diena
Top 20 rezultāti:
Grothērs ir olimpiskais čempions!!! Izrādās, ka viņš arī ir tikai cilvēks. Vācietis pirmo reizi šajās spēlēs pieļauj kādas kļūdas. Viņam tikai sestais rezultāts braucienā, bet nepārprotami pārliecinoša uzvara.
Aksels Jungs notur vismaz otro vietu! Pēc precīzā trešā brauciena vācietis atkal padzīvoja pa apmalēm. Viņa pārsvars jau sāka rukt, taču veiksmīga trases finiša daļa ļauj vācietim pieteikties uz sudrabu. 1. vietā Jungs, 2. vietā Jaņs (+0,10), 3. vietā Tretjakovs (+0,32), Dukuri sestais un astotais.
Ķīnai medaļa! Tretjakovs iestumj labi, bet pieļauj liktenīgu kļūdu kalnā. No tā brīža KOK sportists vien zaudē pārsvaru, kā arī viņa kamanas nav tik ātras. Jaņam vismaz bronza! 1. vietā Jaņs, 2. vietā Tretjakovs (+0,28), 3. vietā Jiņs (+0,36), Dukuri piektais un septītais.
Beidzot nobrauc arī Jaņs! Viņam, gluži kā tautietim, arī beidzot sanāk gan tehniski precīzi izbraukt, gan arī kamanas beigās teju "lido". Fantastisks laiks (1:00,15) un pelnīta pirmā vieta. Vai Ķīnai būs medaļa?1. vietā Jaņs, 2. vietā Jiņs (+0,36), 3. vietā Rukosujevs (+0,63). Dukuri ceturtais un sestais.
Ļoti, ļoti vāji... Martins jau startā kamanas iestumj lēnāk nekā gaidīts (4,72 sekundes). Jiņs uz starta rēķina viņu tūlīt pat apdzen. Martins kādu laiku tur vēl līdzi, taču tad sākas kļūdu virkne. Vispirms kalnā, tad izejā no apļa un beigās jau viena pēc otras. Beigās tikai trešā vieta. Devītais labākais brauciens.1. vietā Jiņs, 2. vietā Rukosujevs, 3. vietā Martins.
Rukosujevs piekāpjas Jiņam. Diezgan slikts brauciens un neveiksmīga diena jaunajam KOK sportistam. Kamanas viņam arī neslīdēja. 0,27 sekundes līdz Jiņam.1. vietā Jiņs, 2. vietā Rukosujevs, 3. vietā Gasners.Tagad kārta Martinam. Vai būs medaļa!?
Kas par braucienu Jiņam! Jauns starta rekords (4,58) un ļoti, ļoti labs brauciens (1:00,28). Trešajā braucienā labāk nobrauca tikai Grothērs. Tik precīzi ķīnietis vēl nebija braucis. Pēkšņi ir apdraudēti visi, kuri bija virs Jiņa. Domājams, ka viņš pakāpsies.1. vietā Jiņs, 2. vietā Gasners, 3. vietā Tomass.
Tomasam Dukuram pavisam neveiksmīgs brauciens. Ievads bija labs, bet izeja no apļa bija ar pamatīgu atsitienu. Tam sekoja vēl vairāki atsitieni, ātrums bija tikai devītais labākais un beigās otrā vieta aiz Gasnera (+0,38). Vai tas bija Tomasa Dukura pēdējais brauciens karjerā? Varbūt to šovakar uzzināsim.
Aleksandrs Gasners traucās ātrāk nekā pirmajā braucienā. Viņš uzlabo savu laiku par 0,14 sekundēm, kā arī pārspēj Sonbina Juna laiku. Tomasam nebūs viegli noturēt astoto vietu. Tūlīt viņa starts!
Seungi Jungam pagalam nesanāk pēdējās pāris virāžas, taču viņa pārsvars bija pietiekami liels, lai saglabātu vadību. Korejietis nodrošina sev desmito vietu! Diez vai viņš pakāpsies augstāk, taču rezultāts gandrīz vai traktējams kā "labākais starp tiem, kuri uz medaļām diez vai varēja cerēt".
Baņiss knapi, knapi notur pārsvaru pār Junu (-0,01). Viņa laiks vēl pienāks. 22 gadus veco Amedeo Baņisu varam cerēt sagaidīt trasē pēc četriem gadiem Milānas olimpiskajās spēlēs. Tagad brauks Top 10 sportisti!
Ļoti labs laiks Sonbinam Junam! 1:00,63 ir par vienu simtdaļu lēnāk nekā abi Martina braucieni pirmajā dienā. Varam droši secināt, ka ledus ir ļoti ātrs. Juns notur savu vietu un cer apdzīt 11. vietā esošo Baņisu.
Samuels Maiers beidzot izbrauc "zem" minūtes un vienas sekundes. Viņš ar šādu laiku jau teju pietuvojas Tomasa līmenim. Maieram šobrīd pirmā vieta.
Britiem pagalam neizdevušās spēles. Vestonam vissliktākais laiks braucienā. Viņš palaiž priekšā Gaspari. Sportists gan finišā īsti nepārdzīvo. Viņš priecīgs iesaucas un atzīst: "Darīju, ko varēju!" Jāņem vērā, ka daudziem skeletonistiem šis ir sava veida hobijs.
Matia Gaspari uzrāda šajās dienās vājāko rezultātu. Itālis nodrošina pagaidām pirmo vietu, bet vismaz viņam vēsais laiks nav palīdzējis. Nākamais jau brauks Vestons, kurš ir 14. vietā. Tuvojas Tomasa starts...
Vaiets kļūst par pirmo sportistu, kurš neuzlabo savu līdz šim labāko rezultātu. Brits gan nosargā savu pozīciju pret Šlintneru. 
Heraskevičs palaiž garām Šlintneru. Austrietis jau pretendē uz vismaz 17. vietu.
Šlintners, Kramptons un Enzijs visi uzlabo savus līdzšinējos rezultātus. Vai tā ir iegūtā pieredze? Vai arī aukstā ledus priekšrocības? Būs jāpavēro... Top 20 apakšgalā pagaidām bez izmaiņām. Minētie trīs sportisti saglabā attiecīgo secību.
Sākušies ceturtie braucieni! Bleiks Enzijs devies trasē. Kanādietim par godu visi finišā aplaudē. 20 gadus vecais sportists noslēdzis debiju olimpiskajā spēlē.
Temperatūra pirms ceturtā brauciena nokritusi līdz -2,3 grādiem pēc Celsija. Pekinā ir jau teju pulksten 22.
Bleizeram nesanāk iespraukties Top 20. Tas nozīmē, ka dalībnieki noslēdzošajam braucienam ir zināmi. Bleiks Enzijs kā 20. vietas īpašnieks trasē dosies 15.55. Īsi pēc pulksten 16 aicinām sākt sekot līdzi, lai sagaidītu labāko braucēju startus.
ASV Samoa pārstāvis Neitens Kramptons apsteidz Bleiku Enziju! Tas nozīmē, ka viņš nodrošinājis vietu Top 20. Prieks par sportistu, kurš startējis gan ziemas, gan vasaras olimpiskajās spēlēs.Tagad Top 20 ielauzties centīsies Endrjū Bleizers (ASV), kurš vēl pēdējais var izmainīt dalībnieku sarakstu ceturtajā braucienā.
Mazliet no sava potenciāla parāda Markuss Vaiets, kurš apsteidz Heraskeviču un pakāpjas uz 16. pozīciju. Ukrainim pirms noslēdzošā brauciena 17. pozīcija.
Baņiss, Juns, Maiers un Vestons nobrauc atbilstoši savai vietai kopvērtējumā. Viņi attiecīgi veikuši 11., 12., 13. un 14. labāko braucienu.Tomasu Dukuru braucienā apsteidzis ne tikai Gasners, bet arī Seungi Jungs. Tomasam pagaidām ir tikai desmitais labākais rezultāts.
Baņiss neapsteidz Seungi Jungu. Pirms noslēdzošā brauciena Top 10 ir šāds:
Aleksandram Gasneram atkal ļoti labi slīd kamanas, taču vācietis nespēj aizvadīt labu braucienu. Viņš gan pietuvojas Tomasam, no kura tagad atpaliek par 0,06 sekundēm.
Martins aizvada pagaidām labāko braucienu Pekinā. Taču šis progress ir vien minimāls, un Dukurs vecākais gan braucienā, gan kopvērtējumā ir astotais. Noteikti nepalīdzēja trases augšdaļā pieļautā kļūda.
Daļēji "izšauj" Jiņs. Ceturtais labākais brauciens jeb tikpat labs, cik Martinam (1:00,40). Grūti pateikt, kādu ietekmi dod viņa īpatnējās trajektorijas, bet šodien arī Jiņs mazāk atsitas pret apmalēm. Kopvērtējumā gan joprojām septītā vieta (+1,36).
Martins Dukurs! Starts jau tagad. Šodien Dukuram vismaz sanāk aplis, bet ātrums kā nav, tā nav. Trases lejasdaļā tikai sestais labākais ātrums, turklāt vēl pāris kļūdas. 1,15 sekundes līdz līderim, 0,07 sekundes līdz Tretjakovam un piektā vieta, vismaz apdzīts Rukosujevs. Tretjakovs mazliet atrāvies, Martins piektais.
Kas par braucienu Tretjakovam! Tas nebija gaidīti. KOK sportistam ierasti labais starts, taču brauciens viņa mērogiem ļoti precīzs. Tas arī atspoguļojas ļoti labajā ātrumā. KOK sportists pakāpjas uz trešo vietu.
Rukosujevs arī paliek ceturtais. Kā ierasts, viņam labāks starts nekā konkurentiem, taču KOK vienībai kamanas īsti neslīd. +1,27 sekundes. KOK pārstāvis mazliet attālinās no Jaņa.
Diezgan līdzīgs scenārijs kā vakar. Jaņs mazliet pietuvojas trases augšdaļā, taču atkal padaudz koriģē trajektoriju trases gaitā. Ātrums arī mazāks nekā vāciešiem. +1,13 sekundes. Trešais braucienā, trešais kopvērtējumā.
Negaidīti labs brauciens arī Jungam. Iespējams, pārāk lielas trajektorijas maiņas aplī, bet krietni precīzāk nekā vakar. Trases lejasdaļā gan vācietis atkal tajā pašā vietā atsitās pret apmali. Taču vakar viņš pamatīgi "izdaudzījās" pa tām. 0,85 sekundes līdz Grothēram.
Grothērs uz starta. Sacensības tūlīt sāksies. 1:00,16. Izcils laiks! Tāpēc jau mēs Grothēru tā cienām. Jau trešais perfektais brauciens, praktiski bez kļūdām. Lielais ātrums (130,1 km/h), iespējams, liecina par to, ka šodien aukstumā kamanas slīdēs ātrāk. Taču labi zinām par vācu tehniku...
Gaisa temperatūra šodien ir -1,8 grādi pēc Celsija. Vakar, kad sacensības noritēja priekšpusdienā, temperatūra bija virs nulles. Aktīvi sekot līdzi laika prognozēm solīja arī Dukuri.
Kā ierasts, sportisti startēs secībā pēc pagaidām ieņemtajām vietām. Sacensību sākums pulksten 14.20.
Šķiet, ka Grothērs vien pats ar rupju kļūdu var mainīt zelta medaļas likteni. Taču joprojām vietā ir jautājums, vai kāds no Dukuriem var tikt pie olimpiskās medaļas. Turklāt nemaz nezinām, vai šīs viņiem ir pēdējās olimpiskās spēles.
Brāļi Dukuri izteicās, ka šodien varētu vairāk riskēt, izvēloties slieces. Tomass arī norādīja uz trases īpatnībām."Visi ir cilvēki. Jebkurš var kļūdīties. Īpaši šajā trasē divu desmitdaļu pārsvars var tik ātri izčabēt, ka nevienam nekas nav garantēts. Grothēram pārsvars ir liels, un viņš var diezgan stabili justies. Pārējiem situācija nemaz nav tik spīdoša. Tā var mainīties uz visām pusēm," analizēja Dukurs.https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/dukuri-secina-ka-nav-pietiekami-riskejusi-tehnikas-izvele.d?id=54039628
Taču jāņem arī vērā, ka ne tikai Jaņs, bet arī Tretjakovs un Rukosujevs veica pietiekami nekvalitatīvu otro braucienu. Tieši uz šo kļūdu rēķina labāko trijniekam pietuvojās Martins Dukurs.
Visticamāk, jūs jau labi zināt situāciju pēc pirmās sacensību dienas. Taču atkārtošana ir zināšanu māte.Kā jau to prognozējām pirms sacensībām, par labāko trijnieku varēja cīnīties deviņi sportisti. Šobrīd jau tas, iespējams, jāsaka pagātnes formā, jo Jiņs un Tomass Dukurs pietiekami atpaliek.
Labdien, portāla "Delfi" lasītāji! Turpinām sekot līdzi septītajai pilnajai sacensību dienai, pievēršoties skeletona sacensībām.

Tags

Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Martins Dukurs Olimpiskās spēles Pekina Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form