Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka ceturtdien Pekinas olimpiskajās spēlēs 10 kilometru sacensībās klasiskajā stilā izcīnīja 23. vietu, kas ir jauns visu laiku labākais Latvijas dāmu slēpotāju sasniegums šajās sacensībās.

Patrīcija Eiduka 10 kilometru distanci klasiskajā stilā veica 30 minūtēs un 34,7 sekundēs, kas bija par divām minūtēm un 28,4 sekundēm lēnāk nekā sacensību uzvarētājai Terēzai Johaugai.

Šis ir Latvijas labākais sasniegums distanču slēpošanā olimpiskajās spēlēs dāmu konkurencē. Līdzšinējais rekords arī piederēja Eidukai, kura Pekinas spēlēs sprinta sacensībās ierindojās 32. vietā. Savukārt Phjončhanas spēlēs desmit kilometru individuālajā disciplīnā viņa ieņēma 44. vietu.

Jau vēstīts, ka sprintā Raimo Vīgants izcīnīja 20. pozīciju, kas ir unikāls sasniegums Latvijas distanču slēpošanā.

Vēl viena Latvijas slēpotāja Kitija Auziņa finišēja 33 minūtēs un 26,3 sekundēs, ieņemot 68. vietu. Uzvarētājai latviete piekāpās 5 minūtes un 20 sekundes. 16 gadus vecā Estere Volfa finišēja 36 minūtēs 36,9 sekundēs (+8:30,6), ieņemot 84. vietu, bet Samanta Krampe distanci veica 39 minūtēs 34,2 sekundēs (+11:27,9), ieņemot 93. pozīciju 97 sportistu konkurencē.

Pekinas olimpiskajās spēles savu otro zelta medaļu izcīnīja norvēģiete Terēza Johauga, kura sasniedza rezultātu 28 minūtes un 6,3 sekundes. Iepriekš viņa uzvarēja skiatlonā, izcīnot savu pirmo olimpisko zelta medaļu individuālajās sacensībās. Johaugas kontā arī 2010. gadā izcīnītais zelts Vankūveras spēļu 4x5 km stafetē, 2014. gadā viņa izcīnīja sudrabu 30 km masu startā un bronzu 10 km distancē klasiskajā stilā.

Tikai 0,4 sekundes aiz Johaugas finišēja somiete Kertu Niskanena, kura tādējādi ieguva sudraba medaļu. Bet vēl viena Somijas slēpotāja Krista Parmakoski ierindojās trešajā vietā (+31,5), bet tikai 0,1 sekundi aiz viņas finišēja krieviete Natālija Ņeprjajeva.