Foto: Svinīgi atklāti Phjončhanas olimpisko spēļu sportistu ciemati

Foto: Svinīgi atklāti Phjončhanas olimpisko spēļu sportistu ciemati
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Korejā pabeigti un svinīgi atklāti 2018. gada Phjončhanas olimpisko un paralimpisko spēļu ciemati, kas sacensību laikā kļūs par mājām sportistiem no visas pasaules.

2018. gada Ziemas olimpisko un paralimpisko spēļu organizācijas komitejas (POCOG) prezidents Hīboms Lī un Dienvidkorejas sporta ministrs Jons Do, kā arī citi organizatoru puses pārstāvji piektdien piedalījās svinīgajā ciematu atklāšanas ceremonijā.

Olimpisko spēļu ciematā Phjončhanā ir 600 dzīvojamās platības, kas izvietotas astoņās 15 stāvu ēkās un gatavas uzņemt 3894 olimpisko spēļu sportistus un amatpersonas. Tāpat šajā ciematā paredzēts dzīvot 2268 paralimpisko spēļu sportistiem un amatpersonām, kuri uz savām sacensībām ieradīsies martā.

Tikmēr 60 kilometru attālajā kalnu sacensību ciematā Kanninā ir 922 dzīvojamās platības, kas izvietotas deviņās 25 stāvu ēkās. Šeit paredzēts dzīvot 2900 olimpisko spēļu dalībniekiem.

"Pēc vairāku gadu smaga darba ir pabeigti Phjočhanas olimpisko spēļu ciemati, kuri sportistiem un pārējiem dalībniekiem kalpos kā atpūtas un satikšanās vieta, lai veidotu kopīgas atmiņas un draudzību uz mūžu," teica Lī.

Abu ciematu dzīvojamās platības pēc spēlēm paredzēts izpārdot.

Source info

LETA


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
24. Februāris (pēc Latvijas laika)
Četrinieki. Pirmais un otrais brauciens
Vīrieši, 50 km klasiskajā stilā ar kopējo startu
Sievietes un vīrieši, masu starts
25. Februāris (pēc Latvijas laika)
Galā uzstāšanās
Četrinieki, trešais un ceturtais brauciens
Tuvākās medaļu izcīņas
24. Februāris (pēc Latvijas laika)
Vīrieši, Big Air. Fināls
Sievietes un vīrieši, paralēlais milzu slaloms. Izslēgšanas braucieni un fināls
Vīrieši, 50 km klasiskajā stilā ar kopējo startu
Vīrieši, fināls
Sievietes un vīrieši, masu starts
Sievietes, spēle par 3. vietu