IBSF viceprezidents: šī ir melna diena sportā, kad zagļiem un blēžiem ļāva triumfēt

IBSF viceprezidents: šī ir melna diena sportā, kad zagļiem un blēžiem ļāva triumfēt
Foto: Sputnik/Scanpix

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) loceklis un Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) viceprezidents Adamss Pengilijs uzskata, ka CAS spriedums par diskvalificēto Krievijas sportistu attaisnošanu ir smaga tiesas neveiksme, raksta britu mediji.

"Šī ir smaga un melna diena sportā, kad blēžiem un zagļiem atļāva triumfēt," Starptautiskās Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) lēmumu BBC komentējis Pengilijs. "CAS ir pieļāvuši kļūdu. Mums ir jāpārskata attieksme pret vadošo sporta administrāciju un tiesisko sistēmu sportā, jo tagad redzam, ka olimpisko spēļu vēsturē lielākā krāpniecība un valsts atbalstīta dopinga sistēma saņem vien nenozīmīgu sodu. Lielākais vairums klusējošo un tīro sportistu cieš no nožēlojamiem pierādījumiem un vadītāju gļēviem bezrakstura lēmumiem."

"Šodien biju spiests atvainoties dažiem individuālajiem sportistiem, kas tagad ir zaudējuši sapņus, medaļas, naudu, bet pats svarīgākais – ticību sportam," saka IBSF viceprezidents. "Tagad viņi var uzskatīt, ka labāk ir blēdīties vai iesaistīties valsts atbalstītā dopinga sistēmā, pat ja tā tiek atklāta, jo sekas ir minimālas. Vai arī, ja negribi blēdīties, tad izvairies no elites sporta kā no sērgas."

Kā ziņojām, 1. februārī CAS pieņēma lēmumu atcelt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) piespriestās diskvalifikācijas 28 Krievijas sportistiem. Kopumā CAS saņēma apelācijas no 42 Krievijas sportistiem par piespriestajām diskvalifikācijām no olimpiskajām spēlēm. Daļēji tika apmierinātas 11 sportistu apelācijas, bet CAS norādīja, ka šajā gadījumā viņiem paliek spēkā SOK piespriestā diskvalifikācija. Viņiem tiek atcelts mūža aizliegums piedalīties olimpiskajās spēlēs, bet Phjončhanā piedalīties viņi tik un tā nevarēs.

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
18. Februāris (pēc Latvijas laika)
Vīrieši, milzu slaloms. Pirmais brauciens
Vīrieši, milzu slaloms. Otrais brauciens
Vīrieši, divnieki. Pirmais un otrais brauciens
Vīrieši, 15 km masu starts
19. Februāris (pēc Latvijas laika)
Vīrieši, divnieki. Trešais un ceturtais brauciens
Tuvākās medaļu izcīņas
18. Februāris (pēc Latvijas laika)
Vīrieši, slopestyle. Fināls
Vīrieši, milzu slaloms. Otrais brauciens
Vīrieši, 4x10 km stafete
Vīrieši, akrobātika. Fināls
Vīrieši, komandu sacensības iedzīšanā, kvalifikācija; Sievietes 500 m, fināls
Vīrieši, 15 km masu starts