Pekinas olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīrs sācies ar graujošu Kanādas uzvaru pār Šveici.

Olimpiskā hokeja turnīra sievietēm A grupas spēlē Kanādas izlase Šveices komandu sagrāva ar rezultātu 12:1 (3:0; 5:0; 4:1).

Šveices komandā goda vārtus, izmantojot vairākumu, trešajā periodā guva Lara Štaldere, bet kopumā Kanādas izlases vārtos Andrea Brēndli atvairīja 13 šveiciešu mestās ripas.

Pretējā laukuma pusē Anna Renē Desbjēna atvairīja 58 Kanādas hokejistu metienus.

Kanādas hokejistēm rezultatīvākā bija Natālija Spūnere ar diviem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm, vienus vārtus un četras rezultatīvas piespēles sakrāja Klēra Tomsone. 2+2 statistikas ailēs Bleirai Tērnbulai, bet vieni vārti n trīs rezultatīvas piespēles Rebekai Džonstonei.

Divi vārti un viena rezultatīva piespēle Sāras Filjē kontā, divus vārtus guva Lora Steisija, 1+1 Erīnai Embrozai un Eštonai Belai, divas rezultatīvas piespēles Sārai Nērsai, kā arī pa vienai rezultatīvai piespēlei izdarīja Džeimija Lī Retreja, Ella Šeltona un Marī Filipa Polīna.

Japānas hokejistes ceturtdien Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra pirmajā spēlē pārspēja Zviedriju. Japāna B grupas mačā ar 3:1 (1:0, 0:1, 1:0) pārspēja Zviedriju.

Pirmos vārtus 47 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām guva Šiori Koike, izvirzot vadībā japānietes.

Savukārt vien 30 sekundes pēc otrās trešdaļas sākuma neizšķirtu panāca Maja Nīlena- Pēšone.

Uzvaras vārtus spēles 45.minūtē guva Rui Ukita, bet tukšos vārtos ripu raidīja Haruna Jonejama, kura panāca rezultātu 3:1.

Zviedrijas vārtus sargāja Emma Sēderberga, kura atvairīja 37 metienus, kamēr Japānas vārtsardze Nana Fudžimoto tika galā ar 26 metieniem pa viņas sargātajiem vārtiem.

B grupā vēl Čehija, pirmo reizi spēlējot olimpiskajā turnīrā, ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) uzvarēja mājinieces Ķīnas hokejistes.

Čehijas labā vārtus guva Tereza Radova, Denisa Križova un Mihaela Pejzlova, bet Klāra Peslarova atvairīja 13 Ķīnas spēlētāju metienus.

Ķīnas izlasē, kas olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīrā piedalās ceturto reizi, vienīgos vārtus guva Mi Le, bet vārtos Kanādā dzimusī Tija Čeņa atvairīja 33 metienus.

Ceturtdien vēl spēlēs Phjončanas olimpisko spēļu čempione ASV pret Somiju.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.