Ķibermaņa kvartetam pakaļdzīšanās pēc medaļas noslēdzas ar piekto vietu Pekinā
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa četrinieks svētdien, 20. februārī, līdz pat pēdējam braucienam cīnījās par bronzu Pekinas olimpiskajās spēlēs, bet noslēgumā nācās samierināties ar piekto pozīciju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

28 gadus vecais Ķibermanis startēja jau savās trešajās olimpiskajās spēlēs un sasniedza savu labāko rezultātu četriniekos. 2014. gadā Sočos Ķibermaņa kvartets bija 12. vietā, bet pirms četriem gadiem Phjončhanā viņam desmitā vieta. Divniekos Sočos viņam bija 14. vieta, bet Phjončhanā - devītā.

Par četrkārtējo olimpisko čempionu kļuva Frančesko Frīdrihs, kurš četru braucienu summā par 0,37 sekundēm apsteidza savu tautieti Johanesu Lohneru, bet bronzu ieguva kanādietis Džastins Kripss (+0,79 sekundes). Kanādas ekipāža tādējādi neļāva Vācijai atkārtot divnieku sasniegumu, ieņemot visu goda pjedestālu. Trešā Vācijas ekipāža ar pilotu Kristofu Hāferu bija ceturtā (+0,85 sekundes), bet Ķibermani no bronzas šķīra 0,18 sekundes.

Ķibermanis ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi pēc pirmajā dienā veiktajiem diviem braucieniem no bronzas pozīcijas, kurā atradās Kripss, atpalika par 0,18 sekundēm. Ķibermaņa kvartets bija piektais, bet ceturtajā vietā tikai 0,01 sekundes attālumā bija vācieša Kristofa Hāfera četrinieks. Līderis pēc diviem braucieniem bija Frančesko Frīdrihs, kurš tikai par 0,03 sekundēm apsteidza Johanesu Lohneru.

Ķibermanis trešajā braucienā uzrādīja otro labāko starta laiku, labi veica trasi bez lielām kļūdām, tomēr šoreiz neizdevās sasniegt labus ātrumus. Braucienā Ķibermanis uzrādīja ceturto labāko laiku, summā saglabāja piekto vietu, bet samazināja starpību ar bronzas pozīcijā esošo Kripsu līdz 0,15 sekundēm. Tomēr vēl labāk braucienu veica Hāfers, kurš palielināja starpību no Ķibermaņa līdz 0,07 sekundēm. Pirms pēdējā brauciena Hāferu no bronzas šķir 0,08 sekundes.

Šīs trīs ekipāžas pirms pēdējā brauciena saglabāja cerības uz bronzu, bet cīņa par zeltu un sudrabu risinājās starp Frīdrihu un Lohneru. Frīdrihs trešajā braucienā uzrādīja labāko laiku un palielināja pārsvaru pār tautieti līdz 0,20 sekundēm. Savukārt Kripss trešajā braucienā uzradīja vien sesto labāko laiku un no sudraba pozīcijas viņu šķīra jau 0,45 sekundes.

Pēdējā braucienā Ķibermanis uzrādīja vien piekto labāko laiku, kas neļāva pacīnīties par bronzu. Pēdējais brauciens Latvijas kvartetam bija laika ziņā arī vājākais no četriem.

Startējot uzreiz pēc Ķibermaņa, Hāfers palielināja starpību un jau tad kļuva skaidrs, ka Latvijas četriniekam būs jāpaliek bez medaļas. Hāfers pēdējā braucienā uzrādīja otro labāko laiku, tomēr arī tas viņam neļāva beigās aizsniegties līdz medaļai. Kripss droši veica savu pēdējo braucienu un apsteidza Vācijas trešo ekipāžu par 0,06 sekundēm.

Pirms pēdējā brauciena bija skaidrs, ka zeltu un sudrabu savā starpā sadalīs divas labākās vācu ekipāžas ar pilotiem Frīdrihu un Lohneru. Lai gan Lohners sestdien sacensību pirmajā braucienā bija ātrākais, pirms pēdējā brauciena jau 0,20 sekunžu pārsvars bija Frīdriham. Frīdrihs bija labākais arī pēdējā braucienā, pārliecinoši summā apsteidzot tautieti par 0,37 sekundēm un izcīnot savu ceturto olimpisko zeltu.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pekina 2022: Bobsleja četrinieku sacensības. Otrā diena
Frīdriham pirms starta bija 0,20 sekunžu pārsvars, bet augšdaļā tas pieaug līdz 0,33 sekundēm. Frīdriham pārliecinošs brauciens un viņš kļūst par olimpisko čempionu (-0,37 sekundes).Frīdrihs dubultuzvarai Phjončhanā pieskaita dubultuzvaru Pekinā. Četrkārtējais olimpiskais čempions!
Lohneram pirms brauciena bija komfrotabls pārsvars 0,45 sekundes. Pēc starta starpība sarūk, bet lejasdaļā tā atkal pieaug. Finišā Lohners apsteidz Kripsu par 0,42 sekundēm. Tagad līderis Frīdrihs!
Kripsam pirms starta bija 0,08 sekunžu pārsvars pār Hāferu. Lai gan augšdaļā pārsvars pieaug, turpinājumā starpība sarūk. Pēdējās virāžās Kripss ir ātrāks un izrauj sev medaļu (-0,06 sekundes). Visticamāk, kanādiešiem būs bronza.
Hāferam bija 0,07 sekunžu pārsvars. Pēc starta sāk zaudēt Ķibermanim, bet vidusdaļā jau palielina pārsvaru un beigās apsteidz Ķibermani par 0,12 sekundēm. Līdz ar to, visticamāk, Latvija paliek bez medaļas....
Ķibermanim 0,37 sekunžu drošs pārsvars.  Augšdaļā saglabājas 0,37 sekunžu pārsvars. Turpinājums nav tik labs, starpība nedaudz sarūk. Lejasdaļā labs ātrums un finišā apsteidz Halu par 0,45 sekundēm. Braucienā otrs labākais laiks, zaudēts pat Baumgārtneram....
Britu pilotam Halam 0,25 sekunžu pārsvar pār Gaitjukeviču. Britu sportists veic labu bracienu un palielina pārsvaru pār Gaitjukeviču līdz 0,43 sekundēm.Tagad Ķibermanis!
Gaitjukeviča kvartetam pār otru KOK ekipāžu pirms starta bija ievērojams 0,56 sekunžu pārsvars. Brauciens ne visai labs (astotais labākais laiks šobrīd), bet summā kļūst par līderi (-0,40 sekundes).Spriedze pieaug, tagad labāko sešinieks!
Tagad divas KOK komandas. Andrijanovs lai gan veic (pēc laika) savu sliktāko braucienu sacensībās, pārliecinoši kļūst par līderi (-0,44 sekundes). 
Austrietis Maiers vidusdaļā pieļauj rupju kļūdu, saslīd un finišā tikai ceturtais (+0,50 sekundes).
Ziemeļamerikas neoficiālais duelis. Kanādietis Springs pēc starta zaudē Čērčam, bet labs brauciens, labi ātrumi un finišā kļūst par līderi (-0,07 sekundes).Braucienā joprojām labākais Baumgārtners, kurš tādējādi pēdējā braucienā ir uzrādījis vismaz 10. labāko laiku. Pirmajos braucienos viņam bija 17., 20. un 15. vieta...
Amerikāņa Čērča kvartets atkal labi iestumj bobu, bet brauciens nav tik labs. Tomēr pēdējās virāžās izdodas nosargāt vadību par 0,01 sekundi.Tagad startēs labāko desmitnieks!
Šveicietis Fogts braucienā uzrāda dalītu otro labāko laiku un pārliecinoši kļūst par līderi (-0,58 sekundes). Pēdējā braucienā pagaidām labākais bijis Baumgārtners.
Rumānis Tentea pēc pirmās dienas bija desmitais, bet slikts trešais brauciens viņu atmeta uz 13. vietu. Pēdējā braucienā viņi krietni zaudē Deldukam, bet summā ar amerikāņiem uzrāda identisku laiku. 
Francijas pilots Heinrihs slikti veic augšdaļu, neveikli izbrauc pirmās virāžas, nespēj uzņemt ātrumu un summā ir otrs vājākais, apsteidzot tikai brazīliešus (+0,52 sekundes).
Amerikānis Delduka ar kļūdainu braucienu spēj nosargāt savas pozīcijas. Bracienā zaudē itāļiem, bet summā apsteidz Baumgārtneru par 0,05 sekundēm.
Otra Ķīnas ekipāža ar pilotu Li slitki veic pēdējo piegājienu, zaudējot ne tikai Baumgārtneram (+0,28 sekundes), bet arī Suņam (saviem tautiešiem zaudēja tikai 0,01 sekundi).
Baumgārtners uzrāda savu labāko laiku visos četros braucienos un summā apsteidz Suņu par 0,27 sekundēm.
Korejietis Vons pēc sudraba medaļām četriniekos Phjončhanā šoreiz Pekinā samierināsies, visticamāk, ar 19. vietu. Viņš summā zaudē Suņam 0,05 sekundes, bet braucienā tikai nedaudz abāks par brazīliešiem.
Ķīnas pilots Suņs atkārto dienas pirmā brauciena laiku un summā apsteidz Bindilati par 0,51 sekundi.
Brazīlietis Bindilati sāk noslēdzošo braucienu Pekinā. Viņam šis arī noslēdzošais brauciens karjerā, jo 42 gadus vecais brazīlietis pēc savām piektajām olimpiskajām spēlēm met mieru sportam. Brazīļi uzlabo savu dienas pirmā brauciena laiku un, visticamāk, noslēgs olimpiskās spēles 20. vietā.
Sākas 4. brauciens
Jau pēc dažām minūtēm sāksies bobsleja četrinieku izšķirošais brauciens. Vai Oskars Ķibermanis aizsniegsies līdz bronzai?
Turpinājumā neviens īsti vairs nevar apdraudēt labāko desmitnieku. Šobrīd desmitnieks ir šāds. Dienas otrais brauciens pulksten 5:20.
Amerikānis Čērčs pārsteidz ar ļoti labu braucienu, sasniedz astoto labāko laiku, kas ļauj iesaistīties cīņā par desmitnieku. Šobrīd gan 11. vieta, bet no Springa atpaliek tikai 0,04 sekundes un no devītajā vietā esošā Maiera 0,18 sekundes.
Šveicietis Fogts braucienā ir ātrāks tikai par Tentea, apsteidzot rumāņus arī summā. Tomēr no desmitnieka šveicieša ekipāža nav tālu, tikai 0,10 sekundes.
Springs ar labu braucienu izstumj rumāņos no desmitnieka. Kanādas otrā ekipāža sasniedz devīto labāko laiku un pietuvjas arī Maieram. Līdz devītai vietai kanādiešiem ir 0,14 sekundes.
Rumānim Tentea samocīts brauciens, daudz atsitienu pret apmali un starpība līdz Maieram pieaug līdz 0,33 sekundēm. Vai rumāņi noturēsies desmitniekā?
Austrietis Maiers ievēro "tradīcijas" un nobrauc atbilstoši savai vietai pēc otrā brauciena - devītais. Austrieši var būt droši par vietu desmitniekā, bet augstāk diez vai izdosies pakāpties. Summā ir +2,22 sekundes, līdz Andrijanovam ir 0,24 sekundes.
Andrijanovs nedroši brauc trešo braucienu, tiek pieļautas dažas kļūdas un nespēj konkurēt ar KOK pirmo ekipāžu. Finišā +1,98 sekundes, bet no Andrijanova jau 0,56 sekundes.
Gaitjukevičs braucienā zaudē Halam, līdz ar to KOK pilots attālinās no labāko sešinieka. Hals apsteidz KOK pilotu par 0,25 sekundēm, kas dod relatīvi drošību pirms pēdējā brauciena cīņā par sešinieku.
Britu pilota Hala četrinieks startā ir labs, tomēr jau augšdaļā sāk krietni zaudēt un finišā attālinās no labāko piecnieka. Finišā +1,17 sekundes, no Ķibermaņa atpaliek jau par 0,37 sekundēm.Tādējādi ir skaidrs, ka zelts/ sudrabs tiks sadalīts starp divām labākajām Vācijas ekipāžām, bet Ķibermanis, Kripss un Hāfers cīnīsies par bronzu pēdējā braucienā.
Ķibermanis - labs starts (4,90 sekundes). Augšdaļā labs brauciens, bet tad lejasdaļā tik raiti neiet. Kopumā labs brauciens, ir ātrāks par Kripsu un saglabā cerību uz bronzu. Summā līderim zaudē 0,80 sekundes, bet no trešās vietas atpaliek par 0,15 sekundēm.
Hāfers augšdaļā zaudē Kripsam, bet labi veic lejasdaļu un braucienā ir ātrāks par Kripsu. Summā līderim zaudē 0,73 sekundes, bet no Kripsa viņu šķir tikai 0,08 sekundes.
Kripsam neizdodas konkurēt ar cīņu par sudrabu. Lai kaut cik saasinātu cīņu par sudrabu, Kripsam bija jāveic labs brauciens. Tomēr starpība krietni pieaug un finišā sasniedz 0,65 sekundes. Tas dod cerības Hāferam un Ķibermanim, kuri brauks divi nākamie. Tad arī izkristalizēsies tie, kas iesaistīsies cīņā par bronzu. Visticamāk, sudrabs un zelts tiks sadalīts starp Frīdrihu un Lohneru.
Lohners ir lēnāks startā, starpība sāk pieaugt. Lejasdaļā uz brīdi izdodas nedaudz samazināt starpību, bet pēdējās virāžās labāks bijis Frīdrihs. Lohners braucienā zaudējis 0,17 sekundes un pirms pēdējā brauciena no sava tautieša atpaliek par 0,20 sekundēm.
Frīdrihs veic pagaidām savu labāko braucienu četrinieku sacensībās 58,17 sekundes. Pagaidām te Pekinā labāks brauciens bijis tikai Lohneram, kurš vakar pēc pirmā brauciena negaidīti bija līderis ar laiku 58,13 sekundes.
Sacensības sākušās!
Sacensību vadībā ir Frīdrihs, kurš gan tikai par 0,03 sekundēm apsteidz Lohneru. Savukārt uz bronzu ir 3-4 pretendenti, arī Ķibermanis, kuram līdz medaļu pozīcijai ir 0,18 sekundes. 
Atgādinām, ka vakar Ķibermanis ne visai veiksmīgi veica pirmo braucienu, bet tad otrajā braucienā sasniedza otro labāko laiku, kas ļāva uzlabot gan pozīcijas, gan iespējas pacīnīties par medaļu.https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/kibermana-cetrinieks-piektais-pec-pirmas-dienas-ar-ceribam-uz-trijnieku.d?id=54074764
Trešajā braucienā ekopāžas brauc pēc ieņemtās vietas pirmajā sacensību dienā. Tādējādi Ķibermanis trasē dosies piektais.
Pienākusi Pekinas olimpisko spēļu pēdējā sacensību diena. Vai Latvijai šodien būs otrā medaļa? To mēs uzzināsim pēc apmēram divarpus stundām, kad noslēgsies bobsleja četrinieku sacensības. Oskaram Ķibermanim ar Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Edgaru Nemmi ir jāveic divi labi braucieni, lai aizsniegtos līdz medaļām.Bobsleja četrinieku trešā brauciena sākums pulksten 3:30, bet izšķirošais brauciens sāksies pulksten 5:20.

Tags

Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Bobslejs Olimpiskās spēles Oskars Ķibermanis Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form