Ķibermanis/Miknis atkārto savu labāko rezultātu olimpiskajās spēlēs
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas bobsleja ekipāža Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis otrdien Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja devīto vietu, kas viņiem ir atkārtots labākais rezultāts četrgades ziemas lielākajā sporta forumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms četriem gadiem Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Ķibermanis/Miknis arī izcīnīja devīto vietu. Savukārt Emīls Cipulis un Edgars Nemme savas pirmās olimpiskās spēles karjerās noslēdza 17. pozīcijā.

Jau vēstīts, ka Ķibermanis un Miknis pēc pirmajiem diviem braucieniem ieņem devīto vietu, bet Cipulis un Nemme ierindojas 17.vietā.

Trešajā braucienā Ķibermanis/Miknis devās ar otro ātrāko starta ieskrējiena laiku, bet brauciena turpinājumā atgriezās iepriekšējās problēmas, un kamanas neslīdēja pietiekami ātri, lai arī rupju kļūdu trasē latvietim nebija. Viņš uzrādīja 10. rezultātu braucienā (59,82 sekundes), un ar to nepietika, lai nosargātu savu devīto vietu. Arī summā viņš noslīdēja uz desmito pozīciju, piekāpjoties Kristoferam Springam no Kanādas. Pēc trīs braucieniem Ķibermanis līderim Frančesko Frīdriham piekāpās 2,04 sekundes.

Cipuļa starta ieskrējiens bija 5,06 sekundes, bet braucienā viņam bija 16. ātrākais rezultāts (1:00,20). Viņš saglabāja 17. vietu (+3,07), taču Mihai Kristjans Tentea deficītu līdz Cipulim samazināja līdz 0,04 sekundēm.

Frīdrihs trešajā braucienā iecementēja savas cerības uz zelta medaļu. Viņš uzrādīja rekordus gan startā (4,93), gan braucienā (58,99), savu pārsvaru pār komandas biedru Johannesu Lohneru palielinot līdz 0,48 sekundēm. Uz trešo vietu pakāpās trešā Vācijas ekipāža ar pilotu Kristofu Hāferu (+1,51).

Ceturtajā braucienā Ķibermanis/Miknis uzrādīja piekto ātrāko rezultātu, lai arī startā ieskrējiens bija lēnākais no šajās sacensībās uzrādītājiem (5,01). Tas ļāva atgūt devīto vietu, par ko paši latvieši televīzijas tiešraidē neizskatījās sajūsmināti. Summā latvieši uzvarētājiem piekāpās 2,45 sekundes.

Cipulis/Nemme aiz sevis nenoturēja Tentea, taču korejieša Jundžona Vona kļūda ļāva latviešiem debijas olimpiskajās spēlēs izcīnīt 17. pozīciju (+4,01).

Visu goda pjedestālu aizņēma Vācijas ekipāžas. Frīdrihs par 0,49 sekundēm apsteidza Lohneru, bet par 1,69 sekundēm – Hāferu. Tā Frīdriham bija trešā olimpiskā zelta medaļa karjerā.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pekinas olimpiskās spēles, bobslejs, divnieki. Otrā diena
Par Pekinas olimpisko čempionu kļūst Frančesko Frīdrihs, kurš kopā ar savu stūmēju Torstenu Margisu uzrādīja labāko rezultātu gan braucienā (59.52), gan summā (3:56,89). 
Sacensību rezultāti
Johanness Lohners un Florians Bauers nodrošināja sudraba medaļu, summā par 1,20 sekundēm apsteidzot Hāferu.
Kristofs Hāfers un Matiass Zommers mēģināja panākt Vācijas pilnīgu dominanci bobsleja sacensībās. Starts viņiem bija ierasti vājš (5,10), tomēr dzeltenās kamanas trasē slīdēja lieliski. Tas ļāva nodrošināt bronzas medaļu ar rezultātu 3:58,58 minūtes. Tas bija par 0,25 sekundēm ātrāk nekā Fogtam.
Šveices pilota Mihaela Fogta ekipāža startēja 5,07 sekundēs, un viņi braucienā apsteidza Ķibermana uzrādīto laiku (59,77). Fogts devās uzbrukumā Kristoferam Hāferam, un summā sasniedza laiku 3:58,83 minūtes.
Monako ekipāža Rūdijs Rinaldi un Boriss Vēns lūkoja būt labākā ekipāža, kas nenāk no Vācijas. Starta viņiem izdevās 5,03 sekundes ātrs, taču viņam kamanas tomēr “neskrēja” tik ātri ka trešajā braucienā. Viņš nenosargāja piekto vietu, Maieram piekāpjoties tikai 0,02 sekundes. Ķibermanim joprojām labākais ceturtā brauciena laiks. 
Austrijas ekipāža Benjamins Maiers un Markuss Zammers braucienā uzrādīja tikai piekto ātrāko laiku, kas nekādi neļaus iesaistīties cīņā par medaļu. Taču viņš nodrošināja sev sesto vietu ar rezultātu 3:59,12 minūtes.
Rostislavs Gaitukevičs ar Alekseju Laptevu startēja 4,99 sekundēs, bet pēc ielēkšanas kamanās tās saslīdēja un ietriecās apmalē... Tas maksāja daudz laika. Finišu viņš sasniedza 0,05 sekundes aiz Springa un 0,03 sekundes priekšā Ķibermanim.
Ķibermanim otru Kanādas ekipāžu ar Kristoferu Springu pie stūres neizdevās apsteigt. Līdz finišam kanādieši savu pārsvaru pieaudzēja līdz 0,08 sekundēm.
Kanādieši Džastins Kripss/Kems Stounss startēja 5,08 sekundēs, un līdz trases lejasdaļai viņi bija iedzinējos. Arī izšķirošajās virāžās lejasdaļā viņam neizdevās atgūt vadību, lai arī ātrums trasē bija labāks. Kripss Ķibermanim piekāpās 0,06 sekundes. Ķibermanis nodrošinājis sev devīto vietu.
Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis startēja 5,01 sekundē, kas viņiem ir vājākais starta laiks šajās sacensībās. Braucienā latvieši uzrādīja laiku 59,93 sekundes, kas ir līdz šim labākais rezultāts. Summā rezultāts bija 3:59,34 minūtes, un tas bija par 0,58 sekundēm ātrāk nekā Holam.
Francijas ekipāža Romēns Heinrihs un Dorians Otervils ar teicamu braucienu varētu apdraudēt Oskara Ķibermaņa desmito vietu. Viņi startēja 5,06 sekundēs, tomēr trasē vairāk cīnījās par 11. pozīcijas nosargāšanu, nevis uzbrukšanu Latvijas labākajai ekipāžai. Finišā Heinrihs savas kamanas ievadīja ar 0,02 sekundēm lēnāku rezultātu nekā Holam.
Amerikāņa Frenka Deldukas ekipāža nespēja aiz sevis noturēt Holu. Viņam diezgan kļūdains brauciens, taču tik un tā izdevās nodrošināt sev vismaz 13. pozīciju (+0,18). Tā viņam olimpiskā debija pilota lomā.
Pēc kritiena trešajā braucienā Breds Hols ar savu stūmēja trasē devās 5,06 sekundēs. Viņš ceturtajā braucienā bija pirmais, kurš trasi veica ātrāk par minūti (59,96), bet summā Hols bija par 0,37 sekundēm ātrāki par ķīniešiem.
Pekinas olimpisko spēļu mājinieki ķīnieši ar pilotu Kaidži Suņu knapi nosargāja savu pozīciju no Dvoržāka. Ļoti rupja kļūda trases lejasdaļā, taču finišā viņiem četru braucienu summā tikai par 0,01 sekundi labāks rezultāts. Nepateiksi, ka viņi šajā trasē nepārtraukti trenējušies kopš tās atvēršanas.
Dominiks Dvoržāks no Čehijas ar stabilāku braucienu nekā pirms tam šodien summā uzrādīja par 0,46 sekundēm labāku rezultātu nekā Tentea – 4:00,30
Korejietim Vonam jau pašā startā milzīga kļūda, kad kamanas izlēca no starta gropes un ietriecās apmalē. No šādas kļūdas viņš vairs nevarēja atgūties, un tas nozīmē, ka Cipuļa ekipāža tomēr spēs nosargāt savu 17. vietu. Vons apsteidza tikai kanādieti Ostinu (+0,48).
Emīls Cipulis un Edgars Nemme savu olimpisko debiju noslēdza ar 5,07 sekunžu starta ieskrējienu. Tāpēc trases augšdaļā viņš bija vadībā, taču kļūda trases vidusdaļā ietekmēja jau tā vājo ātrumu. Pirms pēdējiem kontrolpunktiem sāka dzist viņa pārsvars, bet finišā viņš iebrauca ar 0,14 sekunžu deficītu pret Tentea. Cipulis olimpiskajās spēlēs sev nodrošinājis 18. vietu.
Mihai Kristjans Tentea no Rumānijas devās uzbrukumā Emīla Cipuļa 17. vietai. Viņš aizvadīja pietiekami drošu braucienu, kurā sīkas kļūdas, protams, saskatīt varēja. Finišā viņa rezultāts braucienā bija 1:00,28, kas summā ļāva par 0,39 sekundēm apsteigt Frīdli.
Kanādietis Ostins Teilors un Simons Frīdli no Šveices pēc trim braucieniem dalīja 19. pozīciju. Noslēdzošajā braucienā noskaidrojās, ka augstāku pozīciju ieņems Frīdli, kurš četru braucienu summā sasniedza rezultātu 4:01,15 minūtes, kas bija par 0,21 sekundi ātrāk nekā Ostinam.
Sākas 4. brauciens!
TOP 10 rezultāti pēc trim braucieniem
Izšķirošā brauciena starts pulksten 15.50
Trešais brauciens noslēdzies. Eksotisko valstu sacīkstēs Trinidada un Tobago apsteidza Brazīliju un Jamaiku. 
Visticamāk, būs noskaidroti ceturtā brauciena dalībnieki. Pārējās ekipāžās cīņās par savām noslēdzošajām vietām olimpiskajās spēlēs.
Ceturtajā braucienā Cipulim būs jāpacīnās ar Mihai Tentea no Rumānijas, kurš braucienā bija ātrāks par latviešiem. Tentea tagad atpaliek tikai 0,04 sekundes.
Emīls Cipulis un Edgars Nemme trešajā braucienā uzrādīja devīto ātrāko ieskrējiena laika (5,06). Trasles vidusdaļā viņam bija viena diezgan rupja kļūda, taču arī šai Latvijas ekipāžai ātrums nebija tāds, lai varētu uzlabot pozīcijas. Viņam neizdevās izmantot arī vājo korejieša Vona braucienu. Saglabāta 17. vieta (+3,07).
Amerikānis Frenks Delduka savas olimpiskās debijas trešajā braucienā uzrādīja 11. ātrāko brauciena laika, kas ļāva pakāpties 12. vietu (+2,58). Pirms tam Ķīnas ekipāža Kaidži Suņs arī tika garām Dvoržākam, pakāpjoties uz 14. pozīciju (+2,67).
Francijas pilots Romēns Heinrihs pēc 5,06 sekunžu starta laika aizvadīja ievērojami labāku braucienu nekā Hols un Dvoržāks. Viņā pakāpās uz 11. pozīciju (2,59).
Sacensības turpināja čehs Dominiks Dvoržāks, kurš neuzlaboja savu pozīciju pat pēc Hola kritienu. Brits nokrita tādā trases vietā, kas viņam maksāja aptuveni trīs sekundes desmitdaļas. Dvoržāks šobrīd līderim zaudē 2,77 sekundes, saglabājot savu 11. vietu.
Pirmais kritiens sacensībās! Breds Hols no Lielbritānijas trase beigu daļā izvēlējās ļoti neprecīzu trajektoriju, un kamanas apmetās otrādi. Finišā viņi ieslīdēja (+2,59). Sportisti rāda īkšķus uz augšu, viss ar viņiem ir kārtībā
Ķibermaņa vilšanās palielinājās pēc Džastina Kripsa brauciena, kurš apsteidza Latvijas ekipāžu. Abām ekipāžām lielākais ātrums trasē bija līdzīgs, taču kanādietis tik un tā spēja uzrādīt par 0,11 sekundēm ātrāku brauciena laika. Kripss Ķibermanim ir priekšā par 0,01 sekundi.
Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis uzrādīja otro labāko starta laiku (4,99). Trīs labi starti trīs braucienos. Taču kamanas viņam neslīdēja, lai arī rupju kļūdu trasē nebija. Pakāpties uz augšu viņam tā arī neizdevās. Saglabāta devītā vieta (+2,04)
Kanādas ekipāža Kristoferu Springu pie stūres arī startēja 5,04 sekundēs, taču viņam brauciens neizdevās tik labs kā Rinaldi. Viņš saglabāja savu astoto vietu (+1,96).
Monako ekipāža Rūdijs Rinaldi un Borisu Vēnu startā uzrādīja 5,04 sekunžu ātru ieskrējienu, kas ir līdz šim trešais labākais laiks trešajā braucienā. Izskatījās, ka viņš varētu sevi nostādīt cīņai ar Hāferu, taču trases beigu daļa viņam neizdevās. Taču viņš pakāpās uz piekto vietu (+1,72).
Mihaels Fogts un Sandro Mihels startēja 5,08 sekundēs. Viņš trasē cīnījās par ceturto vietu, un ar pietiekami precīzu braucienu apsteidza Gaitukeviču un Maieru (+1,69).
Austrijas ekipāža Benjamins Maiers un Markuss Zammers ar savu 5,11 sekunžu startu sarežģīja izredzes pacīnīties ar Hāferu. Taču viņš par 0,01 sekundi apsteidza Gaitukeviču.
Vācijas ekipāža Hāfers un Matiass Zommers ieskrējās 5,16 sekundēs. Viņš aizvadīja līdz šim precīzāko braucienu līdz trases lejasdaļai, kur viņam pamatīga sānslīde. Taču Hāfers izmantoja iespēju pakāpties uz trešo vietu (+1,51). Visas trīs Vācijas ekipāžas ieņemt TOP 3 vietas. 
Tagad cīņu sāk “pārējie”. KOK ekipāža Rostislavs Gaitukevičs un Aleksejs Laptevs startēja 5,01 sekundē, bet brauciens bija diezgan ievērojami lēnāks, pat salīdzinot ar pirmo dienu. Kristoferam Hāferam iespēja apsteigt krievu. Viņš summā līderim zaudē jau 1,75 sekundes.
Johanness Lohners un Florians Bauers tik ātru braucienu savam titulētajam komandas biedram nespēja likt pretī. Jau startā viņš bija ievērojami lēnāks (5,04), un trasē šādu deficītu ar “tīru” braucienu viņš neatspēlēja. Braucienā viņa rezultāts bija 59,32 sekundes, bet summā deficīts pieauga līdz 0,48 sekundēm. Izskatās, ka pirmās divas vietas ir teju noskaidrotas. 
Divi vācieši varēja turpināt cīņu par zelta medaļām. Frančesko Frīdrihs un Torstens Margiss startā devās ar jaunu trases rekordu – 4,93 sekundes. Braucienā bija atsitiens pret apmali pirms apļa, taču viņa ātrumu tas neietekmēja. Braucienā Frīdrihs uzrādīja laiku 58,99 sekundes, kas ir jauns trases rekords. Summā viņa rezultāts ir 2:57,37 minūtes.
Sacensības sākušās!
Trešajā braucienā braucēji dosies tādā secībā, kādu viņi ieņem pēc pirmās sacensību dienas. Tātad Ķibermanis/Miknis trasē dosies ar devīto numuru, bet Cipulis/Nemme – ar 17.
Latvijas bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis intervijā LTV sacīja: "Man nepatīk devītā vieta, bet patīk pēc otrā brauciena tas rezultātu blīvums. No 3. līdz kādai 10. vietai būs ļoti forša cīņa."
Oskars Ķibermanis pēc pirmās sacensību dienas neslēpa, ka gribējis būt nedaudz ātrāks, jo braucienu kvalitāte esot bijusi pietiekami laba. Viņš norādīja, ka par sešinieku ir izredzes pacīnīties.
Latvijas bobsleja divnieku ekipāžas pirmajā sacensību dienā izcēlās ar labiem starta ieskrējieniem, taču trases lejasdaļā pietrūka ātruma. Vai otrajā dienā ai problēmu būs atrasts risinājums, rādīs laiks. Ķibermanim un Miknim ir izredzes pacīnīties gan sešinieku, gan arī trijnieku, līdz kuram latviešus šķir 0,27 sekundes. Protams, izredzes nav lielas veikt šādu kāpumu. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/pekina-2022-kibermanis-un-cipulis-pec-otra-brauciena-pakapjas-pa-vienai-pozicijai.d?id=54053948

Tags

Matīss Miknis Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Emīls Cipulis Bobslejs Olimpiskās spēles Oskars Ķibermanis Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form