Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 35 sportisti deviņos sporta veidos

Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 35 sportisti deviņos sporta veidos
Foto: AP/Scanpix/LETA

Pirmdien, 22.janvārī, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) nosauca komandas "Phjončhana 2018" sastāvu startam 2018. gada ziemas olimpiskajās spēles Phjončhanā, un tajā iekļauti 35 sportisti deviņos sporta veidos.

Latvija būs pārstāvēta ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, daiļslidošanā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un šorttrekā. Sportistu sarakstā ir iekļauts arī viens rezerves sportists bobslejā – Intars Dambis.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis norāda, ka Latvijas Olimpiskā komanda ne reizi nav bijusi tik titulēta kā šajā reizē.

"Latvijas Olimpiskā komanda uz Phjončhanu dodas piedalīties cīņā par visaugstākā kaluma olimpiskajām medaļām un uzvarām – mūsu komandā ir iepriekšējo sezonas Pasaules čempioni un medaļnieki, Eiropas čempioni un Pasaules kausa ieguvēji un šās sezonas līderi savos sporta veidos un disciplīnās. Tādēļ mēs pamatoti ceram uz Latvijas labāko sportistu augstākajiem sasniegumiem tieši Phjončhanā," teica LOK prezidents.

"Vispirms vēlos atzīmēt, ka 14 sportistiem no 35 Phjončhanā būs olimpiskā debija. Jaunie olimpieši veiksmīgi sevi apliecināja Jaunatnes Olimpiādēs, par ko ir patiess gandarījums," norāda Latvijas Olimpiskās delegācijas "Phjončhana 2018" vadītājs Žoržs Tikmers. "Vienlaikus mūsu komanda ir pieredzējušāka, jo lielai daļai sportistu šīs būs jau otrās, trešās un ceturtās Olimpiskās spēles. Jaunības maksimālisms ir apvienots ar pieredzes briedumu."

Apstiprinātajā delegācijas sarakstā ir iekļauti arī 35 treneri un apkalpojošās personas, 7 medicīnas darbinieki, 9 valsts amatpersonas, 6 LOK amatpersonas, 10 viesi, kā arī 5 ziemas sporta veidu federāciju prezidenti. Trīs federāciju prezidenti ir saņēmuši starptautisko federāciju akreditācijas un apmeklēs Phjončhanas ziemas Olimpiskās spēles.

LOK Izpildkomiteja pagājušā gada 7.februāra sēdē noteica jaunu kārtību Latvijas Olimpiskās delegācijas veidošanā, vienlaikus nosakot Olimpisko sporta veidu federāciju prezidentu statusu un klātbūtni Olimpisko spēļu norises vietā. Jaunā kārtība nosaka, ka Olimpiskajā komandā tiek iekļauti un Olimpiskajā ciematā dzīvo vienīgi sporta federāciju ieteikti treneri, medicīnas personāls, tehniķi, mehāniķi, administratīvais personāls, kuri tieši un nepastarpināti pilda sportistu atbalsta funkcijas. Savukārt Olimpisko sporta veidu federāciju vadībai, LOK Izpildkomiteja ieteica iesniegt pieprasījumu akreditācijas saņemšanai federācijas vadītājiem attiecīgajā starptautiskajā sporta veidu federācijā.

LOK Izpildkomiteja šodien uzklausīja federāciju vadības ziņojumus par sportistiem izvirzītajiem uzdevumiem. Trīs ziemas sporta veidu federācijas – Latvijas Biatlona federācija, Latvijas Bobsleja un skeletona federācija, Latvijas Kamaniņu sporta federācija, ar valdes lēmumiem devušas saviem sportistiem konkrētus uzdevumus cīnīties par medaļām. Savukārt Latvijas Slēpošanas federācija un Latvijas Slidošanas asociācija norādījušas sportisko mērķi sasniegt labākos personīgos rezultātus.

Latvijas Olimpiskās komandas "Phjončhana 2018" sportisti ir pārbaudīti dopinga kontrolēs un visi saņemtie rezultāti ir negatīvi.

Olimpiskā kvalifikācija visos sporta veidos sportistiem noslēdzās vakar, 21.janvārī. Ziemas sporta veidu federācijas apstiprināšanai LOK Izpildkomitejas sēdē iesniedza sarakstus ar sporta veidu atlētiem, treneriem un apkalpojošo personālu, sakārtojot tos prioritārā secībā. 22.janvārī, LOK Izpildkomitejas sēdē, iesniegtie saraksti tika izmantoti par pamatu Latvijas Olimpiskās komandas "Phjončhana 2018" sastāva apstiprināšanai.

Latvija ziemas Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā būs pārstāvēta arī tiesnešu sektorā. Daiļslidošanas sacensību tiesnešu brigādē strādās Agita Ābele.

Latvijas sastāvs 2018. gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm:

Sporta veidsNSportistsUzdevums XXIII Ziemas Olimpiskajās spēlēs
Biatlons
1Andrejs Rastorgujevs1.-10.v
3Baiba Bendika1.-20.v.
2Oskars Muižnieks20.-45.v.
Bobslejs
5Oskars Ķibermanis1.-10.v.
6Matīss Miknis1.-10.v.
7Jānis Jansons1.-10.v.
8Helvijs Lūsis1.-10.v.
1Oskars Melbārdis1.-10.v.
2Daumants Dreiškens1.-10.v.
3Arvis Vilkaste1.-10.v.
4Jānis Strenga1.-10.v.
9Intars Dambis1.-10.v.
Skeletons
1Martins Dukurs1.-10.v.
2Tomass Dukurs1.-10.v.
3Lelde Priedulēna1.-12.v.
Kamaniņu sports
1Andris Šics1.-6.vieta
2Juris Šics1.-6.vieta
3Elīza Cauce1.-8.vieta
4Oskars Gudramovičs3.-10.vieta
5Pēteris Kalniņš3.-10.vieta
6Inārs Kivlenieks3.-10.vieta
7Kristers Aparjods6.-12.vieta
8Artūrs Dārznieks6.-12.vieta
9Ulla Zirne6.-12.vieta
10Kendija Aparjode8.-14.vieta
Distanču slēpošana
1Indulis Bikše30.-60.v.
2Patrīcija Eidukanostartēt savu spēju robežās
3Inga Paškovskanezaudēt vairāk par 20%
nezaudēt vairāk par 25%
Kalnu slēpošana
1Kristaps Zvejnieksiekļūt Top-20 - SL; GS; AC
iekļūt Top-50 - DH
iekļūt Top-40 - SG
2Lelde Gasūnaiekļūt Top-20 - SL
iekļūt Top-30 - GS
Ātrslidošana
1Haralds Silovs1.-10.v.
Daiļslidošana
1Deniss Vasiļjevs7.-16.v.
2Diāna Ņikitina10.-16.v.
Šorttreks
1Roberto Puķītis1.-16.v.
2Roberts Jānis Zvejnieks5.-16.v.

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas