Martins Dukurs Phjončhanas olimpiskajās spēlēs paliek bez medaļas

Martins Dukurs Phjončhanas olimpiskajās spēlēs paliek bez medaļas
Foto: F64

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Phjončhanas olimpisko spēļu sacensībās finišēja ceturtajā pozīcija, pēdējā braucienā nenosargājot otro pozīciju. Savukārt Tomass Dukurs ierindojās piektajā pozīcijā.

Pēc teicami veikta trešā brauciena Martins Dukurs kopvērtējumā pacēlās uz otro vietu, taču labākos šķīra tikai dažas sekundes simtdaļas un mazākā kļūda varēja kardināli mainīt situāciju.

Tā arī notika – ceturtajā braucienā Martins Dukurs pieļāva dažas niecīgas kļūdas, kas atmeta viņu uz ceturto vietu kopvērtējumā un lika no Phjončhanas aizbraukt bez medaļām.

Par olimpisko čempionu, kā jau tas bija gaidāms, kļuva korejietis Sunbins Juns, kurš bija ātrākais visos četros braucienos, turklāt pēdējā vēl laboja trases rekordu.

Uzrādījis otro rezultātu pēdējā braucienā, sudraba medaļas pozīcijā nonāca OAR sportists, divkārtējais pasaules junioru čempions Ņikita Tregubovs, bet bronzu ieguva Lielbritānijas skeltonists Dominiks Pārsons.

Tomass Dukurs aizvadīja četrus stabilus braucienus, cīņā par medaļām neiesaistījās, un ieņēma piekto vietu.

Trešā un ceturtā sacensību brauciena aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Phjončhanas olimpisko spēļu sacensības skeletonā vīriešiem. 3. un 4. brauciens
https://twitter.com/UStrautmanis/status/964339114874032128
https://twitter.com/UStrautmanis/status/964344209703448576
https://twitter.com/Faaakcs/status/964333444569403392
https://twitter.com/UStrautmanis/status/964332988367384576
Olimpiskais sešinieks Phnončhanas skeletona sacensībās:
https://twitter.com/Mansoor98A/status/964332211989250048
https://twitter.com/eibieibieibi/status/964332401664110592
https://twitter.com/RaitisNarme/status/964332348748763137
Korejietis Sunbins Juns uzvar arī ceturtajā braucienā un kļūst par olimpisko čempionu! Uz atvadām vēl arī labo trases rekordu - 50,02 sekundes.
Martins Dukurs atkārto startu - 4,68 sekundes. Trasē savācas sīkas kļūdas, braucienā tikai ceturtais rezultāts un Martins paliek bez medaļas...
Brits Dominiks Pārsons ar savām ārprātīgi ātrajām kamanām startā piekāpjas Tregubovam un vēl daudziem (10. rezultāts), atkal pienāk klāt, bet finišā zaudē Tregubovam 0,05 sekundes un palaiž krievu sportistu uz trešo vietu!
OAR sportists Ņikita Tregubovs sāk ar ceturto startu - 4,75 sekundes. Pārsvars pār Tomasu zūd, taču iekrāts bija daudz, gandrīz pussekunde. Beigās Tregubovs ir ātrāks un finišē 0,07 sekundes pirms Tomasa, kas viņam saglabā vismaz ceturto vietu summā.
Tomass Dukurs sāk ar septīto startu - 4,78 sekundes. Trases sākumā zaudē Kimam, bet beigās labi kāpina ātrumu un ir ātrākais braucienā un vismaz piektais kopvērtējumā.
Korejietim Džisu Kimam pār pašreizējo līderi Jungku bija ievērojams pārsvars, turklāt Kims pārspēj Heraškeviču braucienā, un korejietis ar garantiju iekļūst labāko sešiniekā.
Jaunzēlandietis Rīss Tornberijs kļūdās startā, kamanas izlec no gropes un tas diemžēl nozīmē ardievas labāko desmitniekam. Vairāk nekā sekundi Tornberijs zaudē Heraškevičam un nokrīt uz 14. vietu kopvērtējumā. Finišā Tornberijs neslēpj nedz emocijas, nedz asaras...
Aksels Jungks paliek labākais no Vācijas skeletonistiem, kopvērtējumā būs astotais.
Arī Kristofers Grothērs zaudē Heraškevičam un Gasneram, bet beigās ir otrais un par 0,05 sekundēm summā apsteidz savu tautieti.Amerikānis Metjū Antuāns kļūdās devītajā virāžā, tikai septītais braucienā un kopvērtējumā izkrīt no TOP10. Amerikānis kopvērtējumā tikai par 0,08 sekundem apsteidz Heraškeviču.
Trases augšgalā Aleksandrs Gasners piekāpjas gan ukrainim, gan britam, bet finišā ir otrais aiz Heraškeviča un būs desmitais summā.
Brita Džeremija Raisa pārsvars pār Heraškeviču ir pārāk liels, turklāt Raiss ir otrs ātrākais braucienā - 50,99 sekundes, un kopvērtējumā par 0,23 sekundēm ukraini apsteidz.
Ķīnietis Vensjans Gens ir otrais gan braucienā, gan summā un noslēdz šo olimpiādi 14. vietā. Ukrainis Heraškevičs pakāpjas uz 13. pozīciju,
Ukrainis Vladislavs Heraškevičs pārspēj Gugenbergeru braucienā, uzrādot uz šo brīdi labāko rezultātu - 50,84 sekundes. Tas varētu ļaut ukrainim pakāpties augstāk par 14. vietu kopvērtējumā.
Amerikānis Džons Deilijs rupji kļūdās ne tikai devītajā virāžā, paliek sestais braucienā un summā piekāpjas Marčenkovam, palaižot krievu skeletonistu uz 15. vietu.
OAR sportistam Vladislavam Marčenkovam ļoti kļūdains brauciens, taču finišā viņš piekāpjas tikai Gugenbergeram un saglabā 16. vietu kopvērtējumā.
Kanādietis Kevins Bojers aptur Gugenbergera progresu, nosargājot savu 17. vietu, lai gan pazaudē pusi no iekrātā pārsvara. 
Norvēģis Aleksandrs Henings Hansens sāk ar 4,68 sekundēm startā, kas ir labāk nekā Martinam Dukuram! Taču brauciens ir vājš un norvēģis daudz piekāpjas Gugenbergeram, kurš nu jau paceļas uz 18. vietu šajā olimpiādē.
Austrālietis Džons Ferovs nenotur trijos braucienos iegūto pārsvaru, pēdējā braucienā zaudē divreiz vairāk un palaiž Gugenbergeru uz 19. vietu.
Pēdējo braucienu šajās spēlēs iesāk austrietis Matiass Gugenbergers. Viņš no 19. vietas atpaliek 0,12 sekundes, un ceturtajā braucienā trasi veic 51,25 sekundēs.
Un šie sportisti var gatavoties ceturtajam braucienam, kas sāksies pl. 4:15 pēc Latvijas laika:
Pagaidām pēdējais, kurš tiek pie ceturtā brauciena, ir austrietis Matiass Gugenbergers. Aiz strīpas jau ir kanādiešu veterāns Deivs Greščišins un rumānis Dorins Veliču, japānis Hiroacu Takahaši, un pavisam noteikti jamaikietis Entonijs Vatsons un ganietis Akvasi Frimpongs.
https://twitter.com/TheKenChilds/status/964297127600902145
Norvēģis Aleksandrs Henings Hansens atkal parāda elites startu - 4,71 sekunde, kas ir trešais labākais, taču turpinājums vairs nav tik labs, un viņš cīnās par ceturto braucienu.
19 gadus vecais ukrainis Vladislavs Heraskevičs ir jaunākais dalībnieks skeletonā, un olimpiskajā debijā turas starp labākajiem piecpadsmit - trešajā braucienā viņš apsteidza amerikāni Džonu Deiliju gan braucienā, gan kopvērtējumā, pakāpjoties uz 14. vietu.
Ķīnietim Vensjanam Genam labi izdevās tikai otrais brauciens, kurā viņš bija septītais ātrākais, trešais ievērojami vājāks - 51,18 sek.
Vācieši šajās spēlēs nav konkurenti skeletonā - Aleksandrs Gasners uzrāda tikai desmito rezultātu braucienā, 51,01 sekundes, un viņu apsteidz arī Metjū Antuāns, kurš ar to paceļas par divām pozīcijām augstāk, uz devīto vietu.
Tieši tik blīvi ir rezultāti pirmajā sešiniekā (Junu neskatīties :-)):
https://twitter.com/UStrautmanis/status/964299866846380032
Vācietis Kristians Grothērs no Jungka pārņem pēdējo vietu braucienā - 51,01 sekundes.
Jaunzēlandietis Rīss Tornberijs pārspēj Jugnku braucienā un arī kopvērtējumā, paceļoties uz septīto vietu. Līdz olimpiskajam sešiniekam Tornberijam padaudz, 0,41 sekunde.
Vācietis Aksels Jungks atsitas pret apmalēm devītajā virāžā un pagaidām ir pēdējais braucienā, septītais, - 50,83 sekundes. Septītais arī trīs braucienu sumā.
Korejietis Džisu Kims uzrāda ceturto rezultātu braucienā, par divām sekundes simtdaļām pārspējot Tregubovu. Tomasam korejietis pietuvojies jau 0,06 sekunžu attālumā, bija divas sekundes desmitdaļas.
Tomass Dukurs tiek galā ar dvīto virāžu, ar ko nebija apmierināts, brauciens ir ātrāks nekā vakar, bet tas ir pagaidām piektais rezultāts no pieciem - 50,65 sekundes. 
Dominiks Pārsons pieļauj daudz kļūdu trasē, bet kamanas slīd fantastiski un finišā viņš tikai 0,001 sekundi zaudē Martinam!
Martins atkārto savu labāko startu, 4,69 sekundes, labi izbrauc devīto virāžu, ātrums ir 129,26 km/h, otrais rezultāts - 50,32 sekundes un Martins aiziet garām Tregubovam kopvērtējumā. Juns Martinam priekšā 1,02 sekundes.
Ņikita Tregubovs piekoriģē trajektoriju, bet labs ātrums un otrais rezultāts - 50,53 sekundes. Triju braucienu summā Tregubovs Junam zaudē 1,09 sekundes.
Sunbins Juns izteicās, ka šodien braukšot relaksētāk, pārsvars to ļauj, nedaudz saslīd devītajā virāžā, un sāk ar 50,18 sekundēm. Otrs labākais no trim veiktajiem braucieniem korejietim.
Sacensības sākušās!
https://twitter.com/UStrautmanis/status/964294397570383873
https://twitter.com/Nauris_F/status/964294721253277696
Ledus temperatūra ir mīnus 6 grādi, gaisa temperatūra - mīnus 3. Diena Korejā atkal ir saulaina un trase ir pilnum pilna ar cilvēkiem, lielākoties korejiešiem, kas cer uz Juna uzvaru.
Trešajā braucienā sportisti startēs atbilstoši pirmo divu braucienu rezultātiem, Sunbins Juns pirmais, Martins Dukurs trešais, Tomass Dukurs - piektais.
Dainis Dukurs savukārt novērtē mājinieka Sunbina Juna pārsvaru:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/dainis-dukurs-juns-ir-augstaka-liga-parejiem-te-jacinas-par-sudrabu-un-bronzu.d?id=49747569
Toties Martins atklāj, ka daudz vietas riskam nav vairs palicis:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/martins-dukurs-otraja-diena-lieki-neriskesu-jo-braucu-jau-tuvu-maksimumam.d?id=49747143
Tomass Dukurs, kurš pēc diviem braucieniem ir piektais, īsti nav apmierināts ar savu sniegumu:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/delfi-phjonchana-tomass-dukurs-neapmierinats-ar-devitas-virazas-izbrauksanu.d?id=49747195
Skeletonisti šodien noskaidros Phjončhanas olimpisko spēļu medaļniekus, un pagaidām trešajā pozīcijā ir Martins Dukurs.https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/martins-dukurs-olimpiskas-sacensibas-phjonchana-iesak-ar-treso-vietu.d?id=49745657

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas