Melbārža četrinieks pēc pirmās dienas Phjončhanā ieņem trīskārši dalītu piekto vietu, Ķibermanis ielaužas TOP10

Melbārža četrinieks pēc pirmās dienas Phjončhanā ieņem trīskārši dalītu piekto vietu, Ķibermanis ielaužas TOP10
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas piloti Oskars Melbārdis un Oskars Ķibermanis ar saviem komandas biedriem sestdien iesāka Phjončhanas olimpisko spēļu noslēdzošās sacensības bobslejā četrinieku ekipāžām, un pēc pirmajiem diviem braucieniem "lielais" Oskars ieņem piekto vietu, ko dala vēl ar divām ekipāžām, bet Ķibermanis pēc otrā brauciena ielauzies TOP 10.

Sacensību vadībā izvirzījies vācieša Frančesko Frīdriha četrinieks, kas bja ātrākais abos braucienos. Otrajā pozīcijā ir korejietis Junjons Vons, kurš no Frīdriha atpaliek 0,23 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdz vēl viens vācietis Niko Valters (+0,35 sek.).

Pārējās ekipāžas no vadošo trijnieka atpaliek diezgan daudz – kanādietis Džastins Kripss ir 0,58 sekunžu attālumā, bet piekto vieto dalošie Oskars Melbārdis, vācietis Johaness Lohners un šveicietis Riko Peters līderim zaudē 0,66 sekundes.

Pēc pirmā brauciena Melbārdis Frīdriham zaudēja tikai 0,28 sekundes, bet otrais brauciens Oskaram bija ievērojami vājāks par pirmo, tikai 12. laiks, kas lika noslīdēt uz dalīto piekto vietu.

Ne pārāk labs pirmais brauciens izdevās Oskaram Ķibermanim, kuram bija tikai 15. rezultāts, toties otrajā "mazais" Oskars bija septītais ātrākais, arī konkurenti pieļāva kļūdas, un Ķibermanis pēc otrā brauciena jau ir iekļuvis TOP10.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Phjončhanas olimpisko spēļu sacensības bobsleja četriniekiem: 1. un 2. brauciens
Oskars Melbārdis pēc otrā brauciena ir pazaudējis vienu pozīciju un atrodas trīskārši dalītā piektajā vietā, savukārt Oskars Ķibermanis progresējis par piecām pozīcijām un ielauzies TOP10:
Tagad brauc ekipāžas, kas pēc pirmā brauciena ieņēma no 21. līdz pēdējai, 29. vietai, un šajā konkurencē lielu izmaiņu nav, nevienam neizdodas ielauzties TOP20.
Otrajā braucienā Frančesko Frīdrihs pats sev zaudē gandrīz pussekundi, salīdzinot ar pirmo, taču braucienā vācieši ir ātrākie - 49,01 sekunde, un kopvērtējumā Frīdriha pārsvars pār Vonu jau sasniedzis 0,29 sekundes.
Arī korejieši neuzlabo savu starta laiku, bet izmanto mājas trases priekšrocības un summā saglabā otro vietu. Braucienā Vons gan zaudē Valteram un Peteram, pārsvars pār Valteru gan samazinājies par trim simtdaļām līdz 0,06 sekundēm.
Niko Valters aizvada teicamu otro braucienu, uzrāda labāko laiku - 49,16 sekundes, un kopvērtejumā notur savu trešo vietu. Kripss no Valtera atpaliek 0,23 sekundes, Melbārdis ar Peteru un Lohneru - 0,31 sekundi. 
Oskaram Melbārdim nedaudz lēnāks, salīdzinot ar pirmo braucienu - 4,89 sekundes. Arī brauciens nav tik labs kā pirmais, devītais rezultāts - 49,39 sekundes, kas ir par 0,13 sekundēm slikāks nekā Ķibermanim, un summā Melbārdis ar Lohneru un Peteru dala otro vietu.
Kanādas vadošā ekipāža Džastins Kripss zaudē sev startā, bet tas ir labākais no otrā braucienā startējušajiem - 4,86 sekundes. Brauciens Kripsam nav tik labs, tikai sestais rezultāts un summā kanādieši Vācijas un Šveices pāri apsteidz vairs tikai par 0,08 sekundēm.
Johaness Lohners pēc pirmā brauciena bija tikai sestais, otrajā braucienā ir ceturtais un tā ir dalīta vieta summā ar Riko Peteru! 
Nesagādā vēl vienu pārsteigumu polis Mateušs Ļutijs, kurš braucienā ir tikai 12., bet kopvērtējuma veic pamatīgu kritienu, zaudējot arī Ķibermani kurš jau iekļuvis TOP10!
Šveicietis Riko Peters startā uzrāda septīto rezultātu, bet kāpina ātrumu un pārspēj Bendžaminu Maijeru braucienā un arī summā. 
Šveicietis Klemenss Brahers pēc pirmā brauciena bija dalītā devītajā vietā (49,05 sek.) 0,13 skundes priekšā Ķibermanim, bet otrajā braucienā ir tikai devītais (49,54 sek.) un piektais summā.
Arī Kriss Springs nespēj atkārtot savu labo rezultātu (pirmajā braicienā 49,06, otrajā - 49,58 sek.), braucienā piekāpjas piecām ekipāžām, ieskaitot Ķibermani, kurš pakāpjas jau uz 11. vietu!
Čehs Dominiks Dvorzāks jau startā pazaudē Maijeram, daudz zaudē arī trases augšdaļā un turpinājumā un finišā ir lēnākais, veselas 0,76 sekundes zaudējot austrietim! Čehi noslīd uz 19. pozīciju kopvērtējumā.
Amerikānis Kodijs Beskjū uzrada labāko startu - 4,89 sekundes, taču turpinājumā pieļauj kļūdas un braucienā piekāpjas trim ekipāžām, ieskaitot Ķibermani. Summā Beskjū gan 0,01 sekundi priekšā Oskaram.
Francūzis Loiks Kostergs braucienā uzrāda tikai ceturto rezultātu (49,36 sek.) un summā palaiž garām  Ķibermani, piekāpjoties Oskaram 0,01 sekundi.
Un tagad sacensības sāk septiņu ekipāžu grupa, ko pēc pirmā brauciena šķīra tikai 0,06 sekundes.
Austrietis Bendžamins Maijers pēc pirmā brauciena Ķibermanim bija priekšā 0,03 sekundes, pārsvaru palielina pēc laba starta, un arī braucienā uzrāda pirmo laiku - 49,21 sekunde. Tagad Maijers "mazajam" Oskaram priekšā jau 0,13 sekundes.
Oskars Ķibermanis startā šoreiz ātrāks, 4,93 sekundes, arī brauciens ir tīrāks, maksimālais ātrums 141,0 km/h. Tomēr braucienā Ķibermanis 0,03 sekundes piekāpjas Polonjato, bet saglabā savu 15. vietu summā.
Breds Hals rezultātos tuvāk Ķibermanim nekā Polonjato, bet starts anglim vājāks nekā Polonjato, arī brauciens ir ar kļūdām un Hals uzrāda pagaidām pēdējo rezultātu un arī summā nokrītas uz priekšpēdējo vietu.
OAR sportists Maksims Andrianovs Dīnam bija priekšā tikai 0,01 sekundi, un šo pārsvaru pazaudē jau startā. Taču brauciens krieviem ir labāks nekā pirmais un Andrianovs saglabā savu 18. vietu, Dīnu apsteidzot par 0,06 sekundēm.Nākamais startē kanādietis Niks Polinjato, kurš Andrianovu apsteidza par 0,03 sekundēm. Polonjato sanāk labs starts, 4,90 sekundes, uz kā rēķina pārsvars tiek palielināts, arī braucienā ātrākais rezultāts - 49,23 sekundes, un Andrianovs no kanādieša atpaliek jau 0,16 sekundes.
ASV četrinieks, ko pilotē Niks Kaningems, otrajā braucienā par sekundes desmitdaļu uzlabo savu rezultātu - 49,50 sekundes.Lamins Dīns pēc pirmā brauciena Kaningemu apsteidza par 0,16 sekundēm; otrajā braucienā to palielina jau līdz 0,21 sekundei.
Gaiss atdzisis līdz mīnus trim grādiem, ledus temperatūra trasē par vienu gr'du augstāka, mīnus septiņi.
Sācies otrais brauciens!
Otrajā braucienā TOP20 ekipāžas startēs apgrieztā secībā. Ķibermanis trasē dosies sestais, Melbārdis - 17. 
Tagad Latvijā var iet pa pilsētām un vērot, kuros logos spīd gaisma, – ar lielu garantiju, ka šajās mājās tik agrā rīta stundā skatās olimpiskās bobsleja sacensības :-)
Pirmā brauciena TOP 20
Turpinājumā brauc ekipāžas, kas nepretendē uz TOP20, ko noslēdz amerikānis Niks Kaningems un kas sacenšas, kurai būs sliktāks starts. Pieredzējušais itālis Simone Bertaco, kurš vēl varētu pretendēt uz četriem braucieniem, ilgu laiku bija pēdējais, pirms finišēja Horvātijas četrinieks, kas viņa vietā aizņem pēdējo pozīciju. Ja labākais no čehiem ir Dominiks Dvoržāks, kurš atrodas augstajā 11. vietā, tad Jans Vrba ir sarakstam otrā galā, 23. vietā.Un pirmo braucienu noslēdz rumānis Dorins Aleksandru Grigore, kurš vienīgais zaudē Frīdriham divas sekundes un ieņem pēdējo, 29 .vietu.Ar to pirmais brauciens noslēdzies.
Brazīlijas bobsleja četrinieks tīri labi izbrauc sarežģītakās vietas, taču ātrums ir zems un 23. vieta, bet neviens jau no viņiem negaidīja pārsteigumus.Arī austrietis Markuss Treihls neiekļūst TOP20, nobīdot brazīliešus uz 24. vietu.
Kanādietis Niks Polonjato no TOP10 atpaliek varāk nekā trīs sekundes desmitdaļas un ieņem 17. vietu. Oskars Ķibermanis turas 15. pozīcijā.Niks Kaningems Fridriham zaudē vairāk nekā sekundi un noslēdz labāko divdesmitnieku. Amerikāņu problēmas vīriešu bobslejā Phjončhanā nebeidzas...
Neveiksmīgu braucienu ar rupjām kļūdām aizvada amerkānis Džastins Olsens un ierindojas priekšpēdējā, 18. vietā.Arī OAR pilots Maksims Andrianovs pieļauj kļūdas jau pirmajās virāžās, un to saglābt vairs nav iespējams - 17. rezultāts no 20 startējušajiem.
Francūzis Loiks Kostergs iekļūst kompānijā, kurā septīto no 14. vietas dala tikai 0,06 sekundes. Francūzis uzrāda 12. rezultātu.
Otra Lielbritanijas ekipāža, Bredlijs Hals, labi veic trases augšdaļu, turas labāko desmitnieka grafikā, taču finišā ir tikai 15. vietā, gan apsteidzot Laminu Dīnu par 0,19 sekundēm. Frīdriham Hals zaudē 0,71 sekundi.
Lielbritānijas cerīgākais četrinieks, ko pilotē Lamīns Dīns un uz ko briti liek lielas cerības, ir tikai 14. vietā, gandrīz sekundi zaudējot Frīdriham.Šveicietis Riko Peters kļūdās devītajā virāžā, bet izcīna astoto vietu. Peters ir 0,51 sekundi aiz Frīdriha un 0,23 sekundes aiz Melbārža.
Ja tiešām korejieši sāk spēlēties ar trases saldēšanu, sagādājot savai ekipāžai labākus braukšanas apstākļus, tad svarīgi ir rezultātos atrasties pēc iespējas tuvāk Vonam, lai izmantotu šo priekšrocību. Pārāk jau nu ievērojami zaudē līderiem arī tie spēcīgie un pieredzējušie piloti, kas startē vēlāk...
Austrietis Bendžamins Maijers tikai divpadsmitais, 0,08 sekundes priekšā Ķibermanim.
Pēc amerikāņu katastrofālā rezultāta divniekos, četriniekos Kodijs Beskjū sāk sacensības ar 11. rezultātu, par 0,09 sekundēm apsteidzot Ķibermani.
Oskars Ķibermanis startā ir lēnāks, 4,94 sekundes. Atkal iegāž trases augšdaļa un finišā Ķibermanis apstedz tikai austrālieti Matu, 11. rezultāts - 49,18 sekundes, 0,64 sekundes aiz līdera.
Kanādietis Kristofers Springs piekāpjas septiņām ekipāžām un paliek 0,02 sekundes aiz poļa Ļutija.
https://twitter.com/Indraans/status/967200341602291720
Oskars Melbārdis sāk ar labu -  4,86 sek. - startu, kas ir trešais ātrākais. Trase izbraukta precīzi, maksimālais ātrums ir 142,2 km/h, un finišā ceturtais rezultāts - 48,82 sekundes. Melbārdis ir 0,28 sekundes aiz Frīdriha un tikai 0,08 sekundes aiz trešajā vietā esošā Niko Valtera. Džastins Kripss latviešiem zaudē 0,03 sekundes.
Olimpiskais čempions divniekos, kanādietis Džastins Kripss sāk ar ātrāko startu, 4,82 sekundes, kas ir jauns rekords, bet trases lejas daļā sāk zaudēt un finišā viņam tikai ceturtais rezultāts - 48,85 sekundes, 0,31 sekundi aiz Frīdriha.
Trešā Vācijas ekipāža ar pilotu Niko Valteru sasniedz lielāko ātrumu - 143,9 km/h, bet finišā Valters ir tikai trešais, aiz Frīdriha un Vona. 48,74 sekundes ir viņa rezultāts.
Frančesko Frīdrihs labo starta rekordu - 4,84 sekundes, brauciens ir labs, vācietis izmanto to, ka vācu bobi labi slīd trases beigu daļā, un Vons beidzot ir pārspēts! Frančesko Frīdriham arī jauns trases rekords - 48,54 sekundes.
Un nu gaidāms, ka atkal kritīs trases rekords - sāk sacensības spēcīgāko grupa! Johaness Lohners sāk ar labu startu - 4,89 sekundes, brauciens ir bez rupjām kļūdām, taču vācietis braucienā piekāpjas ievērojamas 0,30 sekundes, un tas jau ir pārsteigums... Finišā Lohneram ir patiesa izbrīna pilna seja.
Arī Jāņa Miņina trenētie poļi ar pilotu Mateušu Lutiju piekāpjas Vonam. Rezultāts ir 49,04 sekundes, 0,39 sekundes aiz korejiešiem. Ļoti līdzīgi rezultāti ir tām trim ekipāžām, kas startējušas pēc Vona.
Austrālijas četrinieks, ko pilotē Lūkass Mata, ir pagaidām pēdējie, ceturtie. Korejiešiem viņi zaudē 1,07 sekundes.
Trešais trasē dodas šveicietis Klemenss Brahers un tikai par vienu sekundes simtdaļu apsteidz Dvoržāku, no korejiešiem atpaliek 0,41 sekundi. Vona trases rekords joprojām turas...
Otrais startē čeha Dominika Dvoržāka ekipāža. Starts par 0,04 sekundēm lēnāks nekā korejiešiem  - 4,96 sekundes. Labi izbrauc devīto virāžu, bet diezgan daudz zaudē finišā, 0,42 sekundes.
Junjons Vons savu mājas trasi izbrauc tomēr ar kļūdām, bet ir jauns trases rekords - 48,65 sekundes.
Sacensības sākušās!
https://twitter.com/TheKenChilds/status/967194321546985472
Ledus temperatūra ir mīnus astoņi grādi, gaisa temperatūra - plus viens. tas nozīmē, ka trasē var veidoties sarma.
No iepriekšējo olimpiso spēļu medaļniekiem ierindā ir tikai Oskars Melbārdis – Aleksandrs Zubkovs, kā zināms, ir diskvalificēts, bet amerikānis Stīvens Holkombs diemžēl jau aizgājis mūžībā. Arī brits Džons Džeksons, kuram pēc Zubkova diskvalifikācijas pienākas Soču olimpiādes bronza, Phjončhanā nestartē.
Oskars Melbārdis startēs desmitais, Oskars Ķibermanis - 12.
Sacensības atklās mājinieks, Junjons Vons. Korejieši ir apņēmības pilni cīnīties par medaļām, kas viņiem neizdevās divniekos. Dienvidkorejas bobsleja izlases treneris pirms spēlēm paredzēja divas medaļas, no kurām vienu – zelta.
Savukārt Sandis Prūsis par gaidāmajām sacensībām saka - tikai jāmauc!:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/prusis-pretinieki-peta-musu-braucienus-tas-ir-cienas-apliecinajums.d?id=49776391
Nedaudz piesardzīgāks ir otrs Latvijas pilots Oskars Ķibermanis:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/kibermanis-cetriniekos-lieki-neriskes-un-cer-uz-cetriem-labiem-braucieniem.d?id=49776175
Taču Oskars Melbārdis ir apņēmības pilns pacīnīties arī četriniekos:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/delfi-phjonchana-melbardis-pirms-cetrinieku-sacensibam-psihologiski-un-fiziski-jutas-virsotne.d?id=49775933
Divnieku panākums trenerim Sandim Prūsim bija liels atvieglojums pēc smagās sezonas:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/prusis-mes-sosezon-gajam-cauri-tik-daudziem-sudiem.d?id=49762069
Phjončhanā Latvijai jau viena medaļa ir, ko pirms nedēļas sagādāja Oskars Melbārdis.https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/melbardisstrenga-izcina-phjonchanas-olimpisko-spelu-bronzas-medalu.d?id=49760191
Labrīt portāla "Delfi" teksta tiešraidē no Phjončhanas olimpiskajām spēlēm! Klāt noslēdzošās sacensības bobslejā, četrinieku ekipāžām.

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas