Nīderlandes ātrslidotāja Irēna Shautena sestdien, 5. februārī, kļuva par Pekinas olimpisko spēļu čempioni 3000 metru distancē, labojot arī olimpisko rekordu.

29 gadus vecajai sportistei tā ir otrā olimpiskā medaļa karjerā. Pirms četriem gadiem Phjončhanā Shautena bija trešā ātrākā masu startā.

Shautena sacensībās startēja pēdējā skrējienā pārī ar itālieti Frančesku Lolobridžidu. Pirms pēdējā apļa nīderlandiete slidoja olimpiskā rekorda līmenī un pēdējā aplī, palielinot ātrumu, finišēja ar laiku trīs minūtes un 56,93 sekundes.

Līdzšinējais olimpiskais rekords kopš 2002. gada piederēja leģendārajai vācietei Klaudijai Pehšteinei, kura pirms 20 gadiem Soltleiksitijā 3000 metrus veica trīs minūtēs un 57,70 sekundēs. Pehšteina šodien startēja arī Pekinā, 20 sportistu konkurencē paliekot 20. vietā.

Sudraba medaļu un pirmo olimpisko godalgu karjerā izcīnīja Lolobridžida (+1,13 sekundes), bet bronza tika kanādietei Izabelai Veidemanei (+1,71 sekunde).