'Pekina 2022': Abi Latvijas kamaniņu sporta divnieki paliek aiz goda pjedestāla
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāžās trešdien Pekinas olimpiskajās spēlēs ierindojās pozīcijās aiz goda pjedestāla, kamēr par trīskārtējiem olimpiskajiem čempioniem kļuva vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Arlts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mārtiņs Bots un Roberts Plūme bija labākais no Latvijas duetiem, izcīnot ceturto vietu, bet Andris un Juris Šici ierindojās piektajā pozīcijā. Abas Latvijas ekipāžas šķīra vien 0,018 sekundes.

Brāļi Šici pirmajā braucienā trasē devās pirmie, un viņi finišu sasniedza 58,703 sekundēs, tomēr ātri kļuva skaidrs, ka ar šo rezultātu būs par maz, lai cīnītos par godalgām. Pēc pirmā brauciena latvieši ierindojās sestajā pozīcijā.

Kā trešie trasē devās Bots/Plūme, un viņu rezultāts bija 58,628 sekundes, un tas ļāva apsteigt tautiešus, ieņemot piekto vietu.

Pēc pirmā brauciena ar rezultātu 58,255 sekundes līderi bija Vendls un Arlts, bet viņiem sekoja citi vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens (+0,045), kā arī austrieši Tomass Šteijs un Lorencs Kollers (+0,171).

Otrajā braucienā Bots/Plūme uzrādīja laiku 58,791 sekunde, bet brāļi Šici bija mazliet ātrāki – 58,734 sekundes. Summā gan Bots/Plūme pieredzējušos un trīs olimpiskās medaļas izcīnījušos tautiešus atstāja aiz sevis.

Taču pirmā brauciena ceturtās vietas īpašnieki itāļi Emanuels Rīders un Simons Kaincvaldners otro braucienu veica neveiksmīgāk, kas ļāva abiem latviešiem olimpiskās spēles noslēgt labāko pieciniekā.

Vendls/Arlts par olimpiskajiem čempioniem divnieku sacensībās kļuva trešo reizi pēc kārtas. Viņu kontā arī panākumi ar Vācijas stafetes izlasi. Egerts/Benekens šajās sacensībās viņiem piekāpās tikai 0,099 sekundes, bet Šteijs/Kollers zaudēja 0,511 sekundes.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pekinas olimpiskās spēles: Kamaniņu sports, divnieku ekipāžas
Sacensību rezultāti
Pirmā brauciena līderi Vendls/Arlts no Vācijas devās pēc savas kārtējās zelta medaļas. Arī viņiem ar nerviem viss bija kārtībā, un vācieši triumfēja divnieku sacensībās ar rezultātu 1:56,554 minūtes.
Egerts/Benekens pārliecinoši veica savu otro braucienu, nodrošinot sev otro vietu, austriešus apsteidzot par 0,412 sekundēm.
Austrieši Šteijs/Kollers devās pēc bronzas medaļām, un viņiem nervi nenotrīcēja. Labs starta laiks iesāka viņu braucienu (7,062), un turpinājumā austrieši kontrolēja notikumus trasē, taču trases lejasdaļu viņi veica nedroši. Tomēr finišā viņi iebrauca ar 0,354 sekunžu pārsvaru par Botu/Plūmi.
Itālijas duets Rīders/Kaincvaldners startēja 7,073 sekundēs. Viņi trases augšdaļā ļoti līdzīgi cīnījās ar Botu/Plūmi. Trases lejasdaļā atsitiens pret apmali maksāja divas vietas (+0,178). Itāļi piekāpās abiem Latvijas duetiem, kuri tādējādi nodrošināja vietu TOP 5.
Bots/Plūme otrajā braucienā devās ar 7,059 sekunžu starta laiku. Trasē viņu pārsvars pār tautiešiem pakāpeniski dila, tomēr finišā viņi iebrauca ar 0,018 sekunžu pārsvaru pār brāļiem Šiciem – 1:57,419. 
Brāļi Šici savā otrajā braucienā devās 7,110 sekundēs, kas ir nedaudz lēnāk nekā pirmajā braucienā. Arī šis brauciens bija stabils, bet nopietni uzlabot brauciena laiku neizdevās. Finišs tika sasniegts 58,734 sekundēs, kas summā deva rezultātu 1:57,437 minūtes. Ar to būs par maz godalgai
Kanādiešiem Volkeram/Snitam pirmajā braucienā kļūda trases lejasdaļā neļāva apdraudēt brāļu Šicu pozīciju. Arī otrais starts viņiem izdevās lielisks, trasē dodoties 7,018 sekundēs. Tomēr arī šoreiz trases pēdējās virāžas viņiem neizdevās – pamatīga sānslīde. No četru sekundes desmitdaļu pārsvara palika tikai 0,075 sekunžu pārsvars pār KOK braucējiem Deņisevu/Antonovu.
Poļi Hmieļevskis/Kovaļevskis trases lejasdaļā nenoturēja savu nelielo pārsvaru un finišā iebrauca otrajā vietā (+0,072).
Krievi Deņisevs/Antonovs lūkoja būt labākais duets savā komandā, un to viņi arī izdarīja. Savus tautiešus summā viņi apsteidza par 0,515 sekundēm, summā uzrādot rezultātu 1:57,993 minūtes.
Trasē devās pirmā brauciena desmitās vietas ieguvēji Parks/Čo no Dienvidkorejas. Viņi summā krieviem zaudēja 0,219 sekundes, un tas neļaus noturēties TOP 10.
KOK komandas kamaniņu braucēji Bogdanovs/Prohorovs jau trases augšdaļā aizskāra apmali, un tas ietekmēja viņu ātrumu visa brauciena garumā. Tomēr tīrāk veikta trases lejasdaļa ļāva aiz sevis noturēt amerikāņus, viņus apsteidzot par nieka 0,007 sekundēm.
Amerikāņi di Gregorio un Holanders otro braucienu aizvadīja droši, izvairījās no nopietnām problēmām un summā uzrādīja rezultātu 1:58,515 minūtes, kas tuvākos konkurentus ļāva apsteigt par 1,327 sekundēm.
Rumānijas duets Gitlans/Serbans trases vidusdaļā pieļāva kļūdas, un viņi finišā tikai 0,095 sekundes piekāpās slovākiem.
Ukraiņi Liseckis/Stahivs aizvadīja kļūdainu braucienu un finišā iebrauca ar 0,221 sekunžu deficītu.
Slovāki Vaverčaks/Žmijs izvairījās no problēmām trases vidusdaļā, bet trases pēdējos metros viņi piedzīvoja kritienu un finišā ieslīdēja ar kamanām uz sāniem. Tas gan netraucēja par 0,275 sekundēm apsteigt čehus, summā uzrādot rezultātu 1:59,842.
Čehi Vejdeleks/Peknis savā otrajā braucienā izvairījās no tik rupjām kļūdām un sacensības noslēdza ar rezultātu, kas bija par 1,455 sekundēm labāks nekā ķīniešiem.
Otro braucienu atklāja ķīnieši Huans/Pens savās mājās notiekošās sacensības noslēdza ar rezultātu, kas nespēj konkurēt ar pasaules vadošajiem braucējiem, taču nopietnu problēmu trasē viņiem nebija. Abos braucienos zem minūtes izbraukt viņiem neizdevās, summā uzrādot laiku 2:01,572.
Latvijas kamaniņu braucējiem otrajā braucienā jāparāda iespaidīgs sniegums, lai iesaistītos cīņā par bronzas godalgu. Augstākā kaluma medaļa šoreiz, visticamāk, aizsniedzama nebūs. Taču tāpēc sports ir skaists, jo var notikt neprognozējamas lietas. 
Pirmā brauciena TOP 10
Pirmais brauciens noslēdzies. Latvijas duetiem pārtraukumā jāapdomā, kā atrast trūkstošās sekundes desmitdaļas un iesaistīties cīņā par godalgām. Otrā brauciena starts pulksten 15.35.
Pirmais brauciens noslēdzas ar to sportistu braucieniem, kuri necīnās par augstām vietām. Amerikāņi di Gregorio un Holanders flirtēja ar kritienu, bet kopš korejiešu brauciena neviens cits nav pietuvojies TOP 10.
Korejieši Parks/Čo iespraucās starp abiem KOK duetiem, finišā uzrādot par 1,106 sekundēm lēnāku rezultātu nekā līderi.
Austrieši Šteijs/Kollers cīņu par bronzas medaļām latviešiem padarīja ļoti sarežģītu. Viņi finišēja trešajā vietā, taču Austrijas duets līderiem piekāpās tikai 0,171 sekundes.
Kanādieši Volkers/Snits uzstādīja jaunu starta rekordu – 7,013 sekundes. Viņi ar kļūdām veica trases lejasdaļu un finišēja sestajā vietā (+0,640). Kanādieši varēja apdraudēt arī brāļu Šicu pozīciju.
Slovākijas kamaniņu braucēja Vaverčaks/Žmijs jau trases pirmajā pusē pieļāva kļūdas un zaudēja daudz laika. Lejasdaļu arī neizdevās veikt “tīri”, taču kļūda nebija tik rupja, kā Bogdanovam/Prohorovam. Tomēr tik un tā slovāki finišēja pēdējā vietā (+1,883).
Otrs KOK kamaniņu divnieks Deņisevs/Antonovs bija ātrāki par saviem tautiešiem, bet piekāpās poļiem (+0,785).
Poļi Hmieļevskis/Kovaļevskis trases lejasdaļu veica precīzāk, kas ļāva apsteigt KOK izlases duetu (+0,737).
KOK komandas braucēji Bogdanovs/Prohorovs aizvadīja līdz šim vājāko braucienu šajās sacensībās. Trases lejasdaļā viņiem bija rupja kļūda, tāpēc finišā līderiem krievi zaudē 1,121 sekundes.
Brāļi Šici līderiem šobrīd zaudē 0,448 sekundes, bet Bots/Plūme – 0,373 sekundes. Deficīts abiem duetiem ir tik liels, lai radītu bažas
Vācijas kamaniņu braucēji Vendls/Arlts ar labāko starta laiku (7,014) veica savu pieteikumu uz pirmo pozīciju. Arī trasē viņi darbojās teicami un finišā viņi iebrauca ar laiku 58,255 sekundes, kas ļāva par 0,045 sekundēm apsteigt Egertu/Benekenu. 
Itālijas duets Rīders/Kaincvaldners bija ātrāki par abiem latviešiem, taču finišā uzrādīja par 0,302 sekundēm lēnāku rezultātu nekā līderi.
Latvijas otrais duets Bots/Plūme savu olimpisko debiju iesāka ar labāko starta laiku līdz šim – 7,035 sekundes. Trases augšdaļā viņi gan piekāpās Egertam/Benekenam, tomēr viņi ar “tīru” braucienu spēja apsteigt savus tautiešus, uzrādot otro labāko rezultātu (+0,328).
Vācieši Egerts/Benekens startā bija ātrāki par latviešiem, uzrādot laiku 7,072 sekundes. Brauciena turpinājumā viņi arī izvairījās no problēmām, kamanas viņiem slīdēja labāk, kas ļāva finišā iegūt 0,403 sekunžu pārsvaru – 58,300 sekundes. Nopietns pieteikums uz zelta medaļu. 
Brāļi Šici trasē devā ar 7,099 sekunžu starta laiku. Trases augšdaļā latvieši darbojās pārliecinoši. Arī trases lejasdaļu viņi veica tīri, finišā uzstādot jaunu trases rekordu – 58,703 sekundes.
Sacensības sākušās!
Vai visi Latvijas sportistu līdzjutēji gatavi? Brāļi Šici dodas uz startu! 
Trijos treniņbraucienos brāļi Šici bija starp līderiem. Lai arī nekad negribas sacerēties, vismaz līdz olimpiskajām sacensībām šajā sezonā viņi startējuši pietiekami veiksmīgi. Cerams, ka nenosargātā pirmā vieta Pasaules kausa kopvērtējumā viņus motivē. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/sici-ari-pedejos-treninos-atrako-trijnieka-austriesi-piekto-reizi-pirmie.d?id=54030138
Divnieku sacensībās piedalīsies 17 ekipāžas, un olimpiskās medaļas tiks izcīnītas divu braucienu summā. Brāļi Šici trasē dosies ar pirmo starta numuru, bet Bots/Plūme startēs kā trešie.
Iepriekšējās olimpiskās spēles Phjončhanā visai Latvijas izlasei bija neveiksmīgas, un Šici ierindojās sestajā vietā. 2014. gada Soču spēlēs viņiem divas trešās vietas - divniekos un komandu stafetē, bet 2010. gadā sudraba godalga Vankūveras spēlēs. 
Pekinas olimpisko spēļu sacensības sagaidījuši arī kamaniņu sporta divnieku ekipāžas. Latvijas izlasi šajās sacensībās pārstāvēs Andris Šics/Juris Šics un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.Brāļi Šici šajā Pasaules kausa sezonā kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā, tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka viņi ir vieni no sacensību favorītiem. Viņu kontā ir trīs olimpiskās godalgas, taču viņi savu kolekciju lūkos papildināt ar zeltu. Arī Bots un Plūma šajā Pasaules kausa sezonā kāpa uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos, savukārt Sanktmoricas trasē viņi izcīnīja uzvaru. Tāpēc arī otrs Latvijas duets var cīnīties par augstām vietām. 

Tags

Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Roberts Plūme Andris Šics Juris Šics Kamaniņu sports Olimpiskās spēles Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form