'Pekina 2022': Aparjods un Bērziņš pēc pirmās dienas labāko sešniekā
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas kamaniņu braucēji Kristers Aparjods un Gints Bērziņš sestdien pēc pirmajiem diviem braucieniem Pekinas olimpiskajās spēlēs ierindojas piektajā un sestajā vietā, bet Artūram Dārzniekam neizdevās veikt "tīru" braucienu, kas viņam deva vien 22. pozīciju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pirmā brauciena Aparjods ierindojās ceturtajā pozīcijā ar rezultātu 57,364, kas bija par 0,301 sekundi lēnāk nekā līderim Johannesam Ludvigam no Vācijas. Otrajā pozīcijā bija austrietis Volfgangs Kindls (+0,047), bet itālis Dominiks Fišnallers atradās trešajā vietā (+0,298). Aparjodam līdz vadošo trijniekam tobrīd pietrūka vien 0,003 sekundes.

Ļoti labu braucienu veica arī Gints Bērziņš, kur ieņēma septīto vietu (+0,351). Treniņbraucienos Bērziņš piedzīvoja kritienus, taču sacensību pirmais brauciens viņam izdevās pietiekami labs.

Trešais latvietis Artūrs Dārznieks savā braucienā cīnījās par vietu labāko desmitniekā, taču trases beigu daļā viņam divas rupjas kļūdas maksāja daudz laika. Tāpēc viņš ierindojas 17. pozīcijā (+1,103).

Otro braucienu Aparjods veica 57,597 sekundēs, un šis rezultāts neļāva viņam nosargāt ceturto vietu. Latvietim garām tika titulētais vācietis Fēlikss Lohs, bet deficīts līdz līderim pieauga līdz 0,460 sekundēm. Otrajā braucienā Aparjodam sestais ātrākais rezultāts.

Savukārt Bērziņš ar 57,709 sekunžu ātru otro braucienu summā pakāpās uz sesto vietu, un līderim viņš zaudē 0,622 sekundes. Bērziņš dienas abos braucienos bija septītais ātrākais.

Par pirmo vietu cīņu turpināja Ludvigs un Kindls, kurus pēc diviem braucieniem šķīra vien 0,039 sekundes, bet Fišnallers ierindojās trešajā vietā (+0,304). Savukārt Lohs Summā zaudē 0,382 sekundes.

Otrais brauciens pagalam neveiksmīgs bija Dārzniekam, kurš jau trases augšdaļā pieļāva rupju kļūdu, un no tās nespēja atgūties. Otrajā braucienā viņam tikai 27. ātrākais rezultāts (59,370). Latvietis noslīdēja no 17. līdz 22. pozīcijai, summā līderim zaudējot 3,035 sekundes.

Izšķirošie divi braucieni kamaniņu sportā risināsies svētdien. Pulksten 13.30 sāksies trešais brauciens, bet pulksten 15.15 sāksies pēdējais, ceturtais braciens.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pekinas olimpiskās spēles: Kamaniņu sports, vīrieši, vieninieki. Pirmā diena
TOP 10 rezultāti pēc otrā brauciena
Lielbritānijas kamaniņu braucējs Rūperts Stodingers dienu noslēdz 24. vietā, un tas nozīmē, ka Artūrs Dārznieks ieņem 22. vietu pēc diviem veiktiem braucieniem. 
Artūrs Dārznieks šobrīd ieņem 22. vietu, bet viņa pozīciju vēl var apdraudēt tikai brits Rūperts Stodingers.
Aiz Dārznieka aizvadītajos braucienos ierindojās arī polis Mateušs Sočovics (+3,447) un Andrijs Mandzijs (+5,287).
Artūrs Dārznieks jau šobrīd izslīdējis ārpus TOP 20. Trasē vēl jādodas 11 kamaniņu braucējiem
Rumānis Valentīns Kretu pēc pirmā brauciena bija 20. vietā, taču viņš izmantoja iespēju apsteigt pāris konkurentus, tostarp arī Dārznieku. Viņš šobrīd uzlēcis līdz 14. pozīcijai (+2,210), bet Dārznieks šobrīd 18. vietā.
Amerikānis Kriss Mazdzers saglabāja savu vietu TOP 10. Pēc veiktā otrā brauciena viņam devītā vieta un 1,318 sekunžu deficīts pret līderi Ludvigu.
Pirmajā braucienā kritienu piedzīvojušais Antons Dukačs aizvadīja labāku braucienu nekā Dārznieks, taču arī viņš rupji kļūdījās. Taču Dukačs joprojām ir aiz Dārznieka, taču abus šķir nieka 0,063 sekundes.
Amerikānis Takers Vests otro braucienu aizvadīja diezgan veiksmīgi, uzlabojot savu rezultātu. Viņš šobrīd 10. vietā (+1,409). Austrālijas sportists Alekss Ferlaco ierindojas 13. vietā, bet Dārznieks joprojām pēdējā vietā, kad trasē bijuši 15 kamaniņu braucēji.
Savu otro braucienu aizvadīja arī Artūrs Dārznieks, un viņš startēja 2,538 sekundēm. Šoreiz viņš rupju kļūdu pieļāva jau trases augšdaļā, un ritmu atgūt 28 gadus vecajam latvietim neizdevās. Viņš šobrīd ierindojas pēdējā, 13. vietā, bet laika deficīts pret līderi pieauga līdz 3,035 sekundēm.
Itālis Leons Felderers izmantoja iespēju apsteigt Romānu Repilovu, un šobrīd viņš ir desmitajā vietā (+1,524).
Volfgangs Kindls no Austrijas aizvadīja līdz šim labāko otro braucienu, uzrādot laiku 57,430 sekundes, kas ļāva deficītu līdz Ludvigam samazināt līdz 0,039 sekundēm! Aparjods un Bērziņš šobrīd ieņem piekto un sesto vietu.
Fēlikss Lohs startēja 2,542 sekundēs, kas bija tikai sestais labākais starta laiks. Titulētais vācietis teicami veica trases beigu daļu, kas ļāva tikt garām abiem latviešiem un ieņemt trešo vietu (+0,382). Aparjods un Bērziņš ierindojas ceturtajā un piektajā vietā.
Kristers Aparjods uzrādīja otro labāko starta laiku (2,504), un viņš trases augšdaļā piekāpās tikai Ludvigam. Tomēr beigu daļā viņam bija atsitiens pret apmali, kas maksāja sekundes desmitdaļu. Viņš finišēja trešajā vietā (+0,460), taču latvieša deficīts pret Fišnalleru pieauga.
Pirmā brauciena līderis Johanness Ludvigs startēja 2,504 sekundēs, un viņš drošā līderpozīcijā izbrauca cauri pirmajiem kontrolpunktiem. Ludvigs brauca pārliecinoši, lieki neriskēja un uzrādīja rezultātu summā 1:54,501 minūtes, kas ir par 0,304 sekundēm labāk nekā Fišnalleram. Bērziņš no līdera atpaliek 0,622 sekundes, pagaidām ieņemot trešo vietu. 
Vācietis Makss Langenhans startēja 2,514 sekundēs, un arī viņam rupju kļūdu trasē nebija. Langenhans finišā iebrauca aiz Fišnallera un Bērziņa (+0,337), taču braucienā viņa rezultāts bija labāks nekā Bērziņam.
Niko Gleiršeram šajās sacensībās izredzes cīnīties par augstu vietu bija minimālas. Arī šajā braucienā viņam bija rupja kļūda, kad kamanas pamatīgi saslīdēja. Summā viņš līderim zaudē jau 2,656 sekundes.
Savu otro braucienu veica arī latvietis Gints Bērziņš, kurš pēc pirmā brauciena bija septītajā vietā. Latvietis startēja 2,512 sekundēs, kas bija līdz šim ceturtais labākais rezultāts startā. Trases augšdaļu 19 gadus vecais latvietis veica pietiekami precīzi, zaudējot tikai Fišnalleram. Viņš arī turpinājumā izvairījās no liekām problēmām, un finišā ierindojās otrajā vietā (+0,318).
KOK sportists Semjons Pavļičenko visas trases garumā piekāpās gan Fišnalleram, gan Gleiršeram. Finišā viņa rezultāts bija par 1,096 sekundēm lēnāks nekā līderim.
Itālis Dominiks Fišnallers startā uzrādīja 5,508 sekunžu ātru rezultātu, bet trasē viņš izvairījās no rupjām kļūdām. Pirmo dienu itālis noslēdza ar rezultātu 1:54,805 minūtes, kas par 0,842 sekundēm ļāva apsteigt Gleiršeru. 
Phjončhanas olimpisko spēļu čempions Davids Gleiršers otro braucienu sāka 2,537 sekundēs. Viņš trases vidus daļā pieļāva diezgan rupju kļūdu, kas maksāja vismaz ceturtdaļsekundi. Summā viņa rezultāts bija 1:55,647.
Romāns Repilovs no KOK komandas atklāja otro braucienu. Pirmajā braucienā astoto vietu ieguvušais krievs startēja 2,499 sekundēs, bet trases augšdaļā jau pieļāva kļūdu. Līdz finišam viņš tika bez lielām problēmām, un summā uzrādīja laiku 1:56,273. Braucienā viņam rezultāts teju par sekundi lēnāks.
Sākas 2. brauciens.
Pirmais brauciens vīriešu kamaniņu sporta sacensībās noslēdzies. Kristers Aparjods ierindojas ceturtajā vietā (+0,301), Gints Bērziņš ir septītais (+0,351), bet Artūrs Dārziņis atrodams 17. pozīcijā (+1,103). Otrā brauciena starts pulksten 14:50.
Vēl viens kritiens šajās sacensībās. Seija Kobajaši trases beigu daļā pēc trieciena no apmales tika izmests no kamanām, bet tad virāžā viņam atkal izdevās tajās ierāpties. Trasē šobrīd rit cīņa par pēdējām vietām, tāpēc latviešu pozīcijas līdz šim nav apdraudētas.
Itālietis Leons Felderers izvairījās no tik rupjas kļūdas, kas ļāva apsteigt Dārznieku. Viņš finišēja 12. pozīcijā (+0,751). Dārznieks nobīdīts uz 17. pozīciju.
Arī Artūrs Dārznieks sagaidīja savu kārtu doties trasē. Latvietis startēja 2,517 sekundēs. Trases augšdaļā viņš brauca pietiekami veiksmīgi, līderim zaudējot divas desmitdaļas, bet beigu daļā tomēr spēcīgs atsitiens pret apmali visu sabojāja, tad vēl viena rupja kļūda. Tas viņam deva 16. vietu, bet laika deficīts pret līderi bija 1,103 sekundes. Bija iespēja iekļūt TOP 10.
Amerikānis Takers Vests ierindojās 14. vietā (+1,016), bet austrālietis Alekss Ferlaco bija 17. pozīcijā (+1,153).
Džonatans Gustafsons izrādīja cienīgu konkurenci savam tautietim Mazdzeram. No 10. līdz 12. vietai sportistus šķir tikai 0,6 sekundes. Tad vēl viens ukrainis Antons Dukačs arī pašā trases beigu daļā piedzīvoja kritienu, bet finišu sasniedza (+1,810).
Šī brīža TOP 10 rezultāti:
ASV kamaniņu braucējs Kriss Mazdzers ar savu 18. starta numuru spēja ielauzties labāko desmitniekā. Viņš bija ātrāks par Semjonu Pavļičenko, taču rupja kļūda beigu daļā neļāva viņam ieņemt labāku pozīciju. Krievs Aleksandrs Gorbačevičs finišēja 13. vietā, Rumānis Valentīns Kretu ierindojās 14. pozīcijā.
Nākamie trasē devās kanādietis Rīds Vatss un slovāks Jozefs Niniss, un abi ierindojās tieši aiz TOP 10.
Ukrainis Andrijs Mandzijs trases beigu daļā piedzīvoja kritienu, taču tas nebija pārāk sāpīgs. Viņš finišā ieslīdēja kopā ar kamanām, un rezultāts bija par četrām sekundēm lēnāks nekā līderim.
KOK kamaniņu braucējs Romāns Repilovs noslēdza vadošo grupu šajās sacensībās. Viņam brauciens īsti neizdevās, un finišā bija vairāk nekā pussekundes deficīts (+0,531), kas deva astoto vietu.
Uz starta šajās sacensībās tomēr neizies Kevins Fišnallers no Itālijas. 
Austrietis Davids Gleiršers savā braucienā iespraucās starp Lohu un Bērziņu, ierindojoties sestajā vietā (+0,344). Bērziņš šobrīd ieņem septīto vietu, kad finišējuši desmit braucēji.
Itālis Dominiks Fišnallers izstumj Aparjodu no TOP 3, latvieti apsteidzot par 0,003 sekundēm. Pieredzējušais Itālijas kamaniņu braucējs līderim Johannesam Ludvigam piekāpās 0,298 sekundes.
KOK komandas sportists Semjons Pavļičenko vizuāli brauca bez rupjām kļūdām, tomēr viņam ar katru kontrolpunktu deficīts pret līderi pieauga. Viņam septītā vieta (+0,723)
Gints Bērziņš aizvadīja solīdu braucienu, rupju kļūdu nebija, bet kamanas slīdēja lieliski. Viņš finišā piekāpās Loham un ieņēma piekto vietu (+0,351). Aparjods ierindojas trešajā vietā.
Niko Gleiršers no Austrijas trases augšdaļā pieļāva rupju kļūdu, un viņa deficīts pret Ludvigu pieauga līdz 0,7 sekundēm. Līdz finišam viņam vēl daudzas kļūdas, līdz finišā viņš līderim zaudēja vairāk nekā divas sekundes. 
Vācijas sportists Makss Langenhans trases augšdaļā pieļāva divas rupjas kļūdas, un viņam arī turpinājumā bija problēmas. Finišā viņš bija par 0,543 sekundēm lēnāks nekā līderis.
Vācietis Johanness Ludvigs startēja ar labāko rezultātu līdz šim, un viņš trasi veica pietiekami tīri, kas ļāva finišēt 57,063 sekundēs, kas ir par 0,047 ātrāk nekā Kindlam. Līdz šim vistīrākais brauciens, bet kamanu ātrums nebija no labākajiem.
Kristers Aparjods savu olimpisko debiju sāka 2,506 sekunžu starta laiku. Viņš trases augšdaļā Kindlam zaudēja pavisam nedaudz, bet beigu daļā bija diezgan rupja kļūda. Tāpēc viņš finišā piekāpās 0,254 sekundes, kas ļāva apsteigt Lohu.
Vācijas sportists un viens no galvenajiem favorītiem Fēlikss Lohs startēja 2,538 sekundēs, un trases augšdaļā viņš bija nelielos iedzinējos. Deficīta atspēlēšana viņam neizdevās, un pēdējos kontrolpunktos viņa deficīts pieauga līdz 0,273 sekundēm.
Trasē pirmais devās austrietis Volfgangs Kindls, kurš trasi veica 57,110 sekundē. Viņa starta laiks bija 2,489 sekundes. Atskaites punkts zināms.
Sacensības sākušās!
Šajā sezonā Aparjods Pasaules kausa posmos izcīnīja uzvaru Sočos un Siguldā, bet Eiropas čempionātā Sanktmoricā viņam vieta uz goda pjedestāla. Sezonas kopvērtējumā viņš ierindojās trešajā vietā, kas viņu padara par vienu no sacensību favorītiem. Olimpiskajās spēlēs uzvarētājs tiks noteikts četru braucienu summā.
Kristers Aparjods olimpiskajā trasē dosies ar trešo starta numuru, Gints Bērziņš startēs septītais, bet Artūrs Dārznieks ticis pie 23. starta numura.
Visu renes sportistu cerības uz godalgām vērtējis arī šo sporta veidu pārzinātājs Ingmārs Jurisons. Medija MVP sagatavotajā materiālā var lasīt vairāk par to, ko sola statistika.https://www.delfi.lv/mvp/pa-pedam/renes-brauceju-olimpiska-gataviba-tauta-gaida-medalas-bet-ko-stasta-skaitli?id=54021912
Vērtējot pēc treniņbraucienu mērauklas, Kristers Aparjods var pacīnīties par olimpisko medaļu. Pēdējā treniņbraucienā viņš bija trešais ātrākais, piekāpjoties tikai vāciešiem Ludvigam un Loham. Aparjods latviešu konkurencē bija ātrākais piecus no sešiem treniņiem, bet pirmajā braucienā vislabāk nobrauca Artūrs Dārznieks (astotā vieta).
Labdien, portāla "Delfi" lasītāji! Beidzot esam sagaidījuši pirmo Latvijas sportistu startu. Kā ziņots, Covid-19 testu dēļ Patrīcija Eiduka šorīt nevarēja piedalīties skiatlona sacensībās.

Tags

Kristers Aparjods Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Gints Bērziņš Artūrs Dārznieks Kamaniņu sports Olimpiskās spēles Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form