'Pekina 2022': Tīruma sestajā vietā pēc pirmās dienas, arī Aparjode ielaužas TOP 10
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma pirmdien Pekinas olimpiskajās spēlēs pēc pirmajiem diviem braucieniem ierindojas sestajā pozīcijā, trīs vietas zemāk atrodas Kendija Aparjode, bet uzreiz aiz labāko desmitnieka atrodas Elīna Ieva Vītola.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tīruma pirmajā braucienā startēja ar devīto starta numuru. Viņai neizdevās pietiekami labs starts, taču līdz trases beigu daļai viņas kamanas bija labi ieskrējušās, kas deva vienu no labākajiem ātrumiem. Finišā Tīrumas rezultāts bija 58,956 sekundes, kad deva astoto vietu. Viņa pirmā brauciena līderei Jūlija Taubicai piekāpās 0,611 sekundes.

Elīna Ieva Vītola startēja ceturtā, un viņai arī izdevās izvairīties no rupjām kļūdām. Jaunā latviete uzrādīja rezultātu 59,025 sekundes, pirmo braucienu slēdzot 12. pozīcijā (+0,680).

Savukārt Kendijai Aparjodei bija jāstartē ar 28. numuru, taču arī viņa aizvadīja labu braucienu, lai arī sīka kļūda tika pieļauta trases augšdaļā. Viņa finišēja 13. vietā ar laiku 59,107 sekundes (+0,762).

Pēc pirmā brauciena līdere Taubica tikai par 0,057 sekundēm apsteidza citu vācieti Natāliju Geizenbergeri, bet labāko trijniekā ielauzās austriete Līza Šulce (+0,178). Tikai 0,002 sekundes aiz Šulces ierindojas Vācijas sportiste Anna Bereitere.

Tīrumai pietiekami stabils bija arī otrais brauciens, un viņa finišu sasniedza bez nopietnām problēmām. Viņa uzrādīja sesto ātrāko laiku braucienā (58,849) un pakāpās uz sesto vietu (+0,980), izmantojot konkurentu kritienus. Lai iesaistītos cīņā par trešo vietu, Tīrumai pietrūkst 0,389 sekundes.

Otrais brauciens veiksmīgs izdevās arī Kendijai Aparjodei, kurai bija jāstartē ar 32. starta numuru. Viņai braucienā izdevās uzrādīt septīto ātrāko rezultātu (59,020), kas ļāva pakāpties uz devīto vietu (+1,302).

Savukārt Vītola pēc diviem braucieniem ieņem 11. pozīciju (+1,340). Otrajā braucienā latviete trases beigu daļā piebremzēja ar kājām pirms pēdējās virāžas, kas maksāja pāris desmitdaļas, tāpēc braucienā viņai 14. labākais rezultāts (59,140).

Neveiksmi piedzīvoja pirmā brauciena līdere Jūlija Taubica, kura pirms pēdējās virāžas krita, un šī neveiksme viņu atmeta uz 14. pozīciju. Savas kamanas nesavaldīja arī Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) sportiste Viktorija Demčenko, kura pēc pirmā brauciena bija septītajā vietā, bet tagad viņa ierindojas 31. pozīcijā.

Sacensību līdere pēc pirmās dienas ir Natālija Geizenbergere, kuras rezultāts summā ir 1:56,825 minūtes. Viņa par 0,208 sekundēm apsteidz savu tautieti Annu Bereiteri, bet trešajā vietā ierindojas Tatjana Ivanova no KOK izlases.

Trešo un ceturto braucienu kamaniņu braucējas aizvadīs otrdien.

Portāls "Delfi" piedāvā sacensību teksta tiešraidi.

Pekinas olimpiskās spēles: Kamaniņu sports, sievietes. Pirmā diena
TOP 11 rezultāti pēc otrā brauciena
Pirmā sacensību diena noslēgusies ar vairākiem pārsteigumiem. Latvijas sportistes ar cerībām var raudzīties uz otro sacensību dienu, bet iesaistīties cīņā par medaļām, visticamāk, būs ļoti sarežģīti. 
Esam sagaidījuši arī Kendijas Aparjodes otro braucienu. Starta laiks viņai bija tikai 17. ātrākais, bet trasē viņa pakāpeniski uzlaboja savu rezultātu. Braucienā viņa uzrādīja septīto ātrāko rezultātu (59,020), bet summā viņa pākāpās uz devīto vietu (+1,302).
Kanādiete Natālija Korlesa ierindojās aiz Jūlijas Taubicas, ieņemot 14. pozīciju (+1,684).
Zviedrijas kamaniņu braucēja Tove Kohala pēc pirmā brauciena ierindojās 20. pozīcijā, bet otrajā braucienā viņa izdarīja visu iespējamo, lai saglabātu šo vietu. Pagaidām 18. vieta, bet nākamās brauks sportistes, kuras pirmajā braucienā viņai bija priekšā.
Trasē vēl jādodas 10 sportistēm, no kurām pirmajā braucienā vietu TOP 20 ieņēma trīs, tostarp Kendija Aparjode. 
Pēc pirmā brauciena Emīlija Svīnija no ASV ierindojās 10. vietā, un arī otrais viņa iesākās ļoti labi, taču līdz galam nobraukt trasi bez kļūdām vēlreiz neizdevās. Amerikāniete piedzīvoja kritienu....
Šveiciete Natālija Māga pēc sava otrā brauciena Vītolu apsteidz par 0,030 sekundēm. 
Itālijas kamaniņu braucēja Verena Hofere savā braucienā tomēr spēja noturēties priekšā Elīnai Ievai Vītolai. Brauciens viņai neiesākās ideāli, tomēr beigu daļā kamanas slīdēja pietiekami labi. Finišā viņa jauno latvieti apsteidza par nepilnām 0,2 sekundēm, ieņemot astoto vietu (+1,172).
Otrā brauciena starta kārtība paredzēja, ka tagad trasē dodas sportistes, kuras nav starp konkurētspējīgākajām. Atkal atsāksies cīņa par TOP 10.
Natālija Geizenbergere ar teju perfektu braucienu pārņēma vadību šajās sacensībās. Braucienā rezultāts bija 58,423 sekundes, bet summā – 1:56,825. Bereitere viņai tagad piekāpjas 0,208 sekundes.
Pirmā brauciena neveiksminiece Madeleine Egle no Austrijas uzrādīja līdz šim labāko rezultātu otrajā braucienā (58,493), kas ļāva apsteigt Elīnu Ievu Vītolu (+0,802), ierindojoties sestajā vietā. Tīruma šobrīd piektajā vietā.
Vācijas kamaniņu braucēja Anna Bereitere bija līdz šim ātrākā otrajā braucienā (58,508), summā Ivanovu apsteidzot par 0,383 sekundēm (1:57,033)
Elīna Ieva Vītola trasē devās nākamā. Viņa startēja ar trešo labāko laiku (7,241), trasē brauca pietiekami pārliecinoši, tomēr pirms pēdējās virāžas nācās ar kājām piebremzēt kamanas, taču viņa izmantoja pretinieču neveiksmes, lai uzlabotu savu pozīciju. Braucienā Vītolai sestais labākais rezultāts, bet summā piektā vieta un 0,749 sekunžu deficīts pret Ivanovu.
Pirmā brauciena līdere Jūlija Taubica sacensības nespēja turpināt tikpat pārliecinoši. Lai arī trases vidusdaļā viņai bija pussekundes pārsvars, Taubica pirms pēdējās virāžas piedzīvoja ļoti nepatīkamu kritienu.  Taubica ieslīdēja finišā ar kamanām, taču summā viņa Ivanovai zaudē sekundi. Olimpiskā trase ir ļoti nesaudzīga. 
Tatjana Ivanova no KOK izlases ar labu braucienu pārņēma līderpozīciju otrajā braucienā no Prokas, uzrādot labāko laiku braucienā (58,683) un summā (1:57,416). Proka viņai zaudē 0,078 sekundes.
Itāliete Andrea Vetere piekāpās Tīrumai un ierindojās ceturtajā vietā (+0,696).
Elīza Tīruma savā otrajā braucienā atkal brauca bez rupjām kļūdām, taču pacīnīties ar Proku viņai neizdevās. Finišā viņa iebrauca ar rezultātu summā 1:57,805 minūtes, kas bija par 0,311 sekundēm lēnāk nekā Prokai. Deficītu pret Šulti viņa gan samazināja.
Pirmā brauciena trešās vietas ieguvēja Līza Šulte pēc kļūdas trases augšdaļā uzrādīja par pussekundi lēnāku rezultātu, un viņas pārsvars pret Proku sadila. Finišā viņas rezultāts summā bija par 0,103 sekundēm lēnāks nekā tautietei.
KOK izlases kamaniņu braucēja Viktorija Demčenko braucienu iesāka ļoti cerīgi, un pirmajos kontrolpunktos viņa ķēra Prokas rezultātu, bet tad pirms pēdējās virāžas krieviete piedzīvoja kritienu. Viņai kamanās ierāpties atpakaļ neizdevās, taču finišu sasniedza, ieķērusies tajās.
Hanna Proka no Austrijas atklāja otro braucienu, un viņa uzrādīja ļoti līdzīgu rezultātu savam pirmā brauciena laikam – 58,732. Viņas rezultāts summā šobrīd ir 1:57,494.
Elīza Tīruma otrajā braucienā dosies ar ceturto starta numuru, Elīna Ieva Vītola startēs astotā, bet Kenijai Aparjodei atkal ne tas labākais starta numurs – šoreiz 32.
Pirmā brauciena TOP 13 rezultāti
Pirmais brauciens noslēdzies. Latvijas sportistes saglabāja savas pozīcijas. Otrā brauciena starts pulksten 15:30.
Kanādiete Natālija Korlesa pirmajā braucienā izcīnīja 15. pozīciju (+0,848).
Televīzijas tiešraidē varēja dzirdēt, ka Aparjode nebija apmierināta ar to, kā veica trešo virāžu. 
Kendija Aparjode olimpiskajā trasē devās ar 14. starta laiku (7,263). Trasē viņa brauca pietiekami stabili, līdz finišā iebrauca 13. pozīcijā (+0,762), ierindojoties tieši aiz Elīnas Ievas Vītolas.
Kamēr gaidām Kendijas Aparjodes braucienu, citu valstu sportistes cīnās par vietu TOP 20.
ASV kamaniņu braucēja Sammera Bričere lūkoja ielauzties labāko desmitniekā, bet atkal... kritiens. Tas maksāja divas sekundes un viņai priekšpēdējā vieta (+2,641)
Ukrainiete Oļena Steckiva un slovākiete Katarina Simonakova pēc rupjām kļūdām bija ļoti tuvu kritienam, taču finišu sasniedza bez tā. Abas gan apsteidz tikai Stramaturaru.
Itāliete Verena Hofera arī ielauzās labāko desmitniekā, uzrādot devīto ātrāko laiku (+0,615).
Šveiciete Natālija Māga izstūma Elīnu Ievu Vītolu no TOP 10. Viņa uzrādīja par 0,007 sekundēm labāku rezultātu nekā jaunā latviete.
Kanādiete Trinitija Elisa trases lejasdaļā izvairījās no kritiena, taču nespēja izvairīties no pamatīgas sānslīdes. Viņa apsteidza tikai Egli un Zīgleri (+0,874). Pēc tam Raluka Stramaturu no Rumānijas brauca ar ļoti daudzām kļūdām, finišējot trīs sekundes lēnāk nekā līdere.
Amerikāniete Emīlija Svīnija iespraucās starp abām Latvijas kamaniņu braucējām, ieņemot devīto vietu (+0,626).
Itāliete Nina Cīglere aizvadīja līdz šim vājāko braucienu no tām sportistēm, kurām izdevās sasniegt finišu. Jau trases augšdaļā viņa nesavaldīja kamanas, un šādu laika deficītu turpinājumā neizdevās atspēlēt (+1,119).
Austrijas kamaniņu braucēja Hanna Proka aizvadīja diezgan labu braucienu, kas ļāva ierindoties sestajā vietā (+0,417), tādējādi latvietes nobīdot par pozīciju zemāk. Trases lejasdaļā viņa brauca riskanti, bet izvairījās no ietriekšanās apmalē. 
KOK kamaniņu braucēja Viktorija Demčenko bija ātrāka par abām latvietēm, uzrādot sesto rezultātu (+0,524). Tīruma šobrīd septītajā vietā, Vītola – astotajā.
Austriete Līza Šulce iespraucās starp trīs labākajām, sasniedzot trešo pozīciju (+0,178) un neļaujot vācietēm ieņemt vadošās vietas pirmajā braucienā.  
Latvijas izlases karognesēja Elīza Tīruma startā uzrādīja tikai astoto ātrāko laiku (7,259), un viņas deficīts pret līderi trases vidusdaļā bija aptuveni trīs desmitdaļas. Deficīts turpināja pieaugt, lai arī viņa brauca “tīri” un kamanas slīdēja ātri. Finišā latviete apsteidza savu tautieti Vītolu un ierindojās piektajā vietā (+611).
Pēc šī kritiena itālietei Andrea Veterei vajadzēja pagaidīt, lai veiktu savu pirmo braucienu. Viņa finišā iebrauca, uzrādot vājāku rezultātu nekā Vītola, un ieņēma sesto pozīciju (+0,800)
Cita KOK izlases sportiste Jekaterina Katņikova arī piedzīvoja neveiksmi. Viņa piedzīvoja ļoti nepatīkamu kritienu un nesasniedza finišu. Viņa pret apmali spēcīgi sasita ceļgalu, palīgā tika saukti mediķi. 
Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) sportiste Tatjana Ivanova bija ātrāka par Vītolu. Krieviete līderei zaudē 0,388 sekundes, bet par 0,292 sekundēm apsteidz Vītolu.
Trešā Vācijas kamaniņu braucēja Jūlija Taubica teicami veica trases lejasdaļu, un viņa kļuva par sacensību līderi, uzrādot laiku 58,345 sekundes, kas ir par 0,057 sekundēm ātrāk nekā Geizenbergerei. Jauns trases rekords
Elīna Ieva Vītola startēja 7,212 sekundēs, un trasē viņas deficīts pret Geizenbergeri pakāpeniski pieauga. Rupju kļūdu viņai nebija, bet sīkas nianses trajektorijās varēja saskatīt. Viņa finišēja 0,623 sekundes lēnāk nekā līdere.
Cita vāciete Anna Bereitere savā braucienā bija par 0,123 sekundēm lēnāka par savu tautieti.
Kā nākamā trasē devās Madeleine Egle no Austrijas. Startā viņa bija labāka par Geizerbergeri, taču brauciens viņai izdevās līdz lejasdaļai, kur viņa piedzīvoja kritienu. Pēdējā virāžā kamanās viņa atkal iekāpa, taču medaļu cerības ar to tika pazaudētas. Finišā viņa iebrauca teju ar sekundes deficītu (+0,940).
Natālija Geizenbergere, kura ir viena no sacensību favorītēm, trasi veica 58,408 sekundēs, kas ir trases rekords. Viņas sniegumā kļūdas saskatīt nevarēja.
Sacensības sākušās! Pirmā trasē dodas Vācijas kamaniņu braucēja Natālija Geizenbergere
Elīna Ieva Vītola trasē dosies ar ceturto starta numuru, Elīzai Tīrumai ticis devītais starta numurs, bet Kendija Aparjode startēs 28. Jau vēstīts, ka Aparjodes sezonu ietekmēja savainojums, tāpēc viņai nav pats labākais starta numurs.
Elīza Tīruma treniņbraucienos apliecināja, ka viņa var cīnīties par vietu starp labākajām. Divās no trijām treniņu dienām viņa bija starp trīs ātrākajām savā grupā, bet noslēdzošajā dienā viņa bija desmitajā vietā. Elīna Ieva Vītola gan piedzīvoja arī nepatīkamu neveiksmi. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/tiruma-nosledzosajos-treninbraucienos-ierindojas-top-10-vitola-nefinise.d?id=54024010
Pekinas olimpiskajās spēlēs iesaistās arī dāmu kamaniņu braucējas, un Latviju arī šajā konkurencē pārstāvēs trīs sportistes - Kendija Aparjode, Elīza Tīruma un Elīna Ieva Vītola.

Tags

Kendija Aparjode Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Elīza Tīruma Kamaniņu sports Olimpiskās spēles Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form