Phjončhanas olimpiskās spēles: 15. februāra sacīkstes. Teksta tiešraides arhīvs

Phjončhanas olimpiskās spēles: 15. februāra sacīkstes. Teksta tiešraides arhīvs
Foto: AP/Scanpix/LETA

Phjončhanas olimpisko spēļu sestajā sacensību dienā sportisti spēkojas par kārtējiem medaļu komplektiem. Sacensības aizvadīja arī vairāki Latvijas sportisti.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Phjončhanas olimpiskās spēles: 6. sacensību diena
Latvijas sportistu starti: - skeletons, vīrieši (Martins Dukurs, Tomass Dukurs)- milzu slaloms, sievietes (Lelde Gasūna)- distanču slēpošana, sievietes, 10 km individuālā distance (Patrīcija Eiduka, Inga Paškovska)- biatlons, Sievietes, 15 km individuālā distance (Baiba Bendika)- biatlons, vīrieši, 20 km individuālā distance (Andrejs Rastorgujevs, Oskars Muižnieks)-  kamaniņas, komandu stafete (Kristers Aparjods, Ulla Zirne, Juris Šics/Andris Šics).
Ar to sestā sacensību diena Phjončhanas olimpiskajās spēlēs ir noslēgusies, vēl tikai ieskats medaļu tabulā:
Hokejs, vīriešiČehija - Dienvidkoreja 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)Korejieši spēles beigās nomanīja vārtsargu pret sesto komandas spēlētāju, taču nespēja panākt izlīdzinājumu un piedzīvoja zaudējumu pirmajā spēlē.
Hokejs, vīrieši.Šveice - Kanāda 1:5. Spēle noslēgusiesŠveices izlase laicīgi mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas nedeva rezultātu, un Vojteks Voļskis izdarīja precīzu metienu tukšos vārtos.
Hokejs, vīrieši.Šveice – Kanāda 1:4Simons Mozers mača 48. minūtē gūst vārtus Šveicei, izmantojot skaitlisko vairākumu.
Hokejs, vīrieši.Čehija - Dienvidkoreja 2:1.Trešā perioda sākumā korejieši vairākumā izveido lieliskus uzbrukumus, bet Francuzs Čehijas izlases vārtos nospēlē teicami. 
Uldis Strautmanis no Phjončhanas:Rastorgujevs ir kvalificējies masu startam. Provizoriskajā dalībnieku sarakstā viņam atvēlēta 27. starta vieta devītajā starta rindā. 
Hokejs, vīrieši.Šveice – Kanāda 0:4.Otrajā periodā Kanāda 46. minūtē gūst divus vārtus. Renē Burks guva otros vārtus spēlē, bet 52 sekundes vēlāk Vojteks Voļskis vēlreiz pārspēja Šveices vārtsargu Leonardo Dženoni. Dženoni tika nomainīts pret Jonasu Hilleru.
Uldis Strautmanis no Phjončhanas:Biatlonā masu startā sacenšas 30 biatlonisti. 15 no šiem biatlonistiem ir pēc Pasaules kausa vērtējuma, un šajā sarakstā nav Rastorgujeva. Atlikušās 15 vietas tiek sadalītas starp pārējiem sportistiem olimpiskajās spēlēs, vērtējot trīs distances - sprintu, iedzīšanu un individuālo distanci. Turklāt masu startā piedalīsies visi olimpisko spēļu medaļnieki.Šobrīd Andrejs varētu būt pie šīs robežas.
Uldis Straumanis no Phjončhanas:Andrejs Rastorgujevs pēz izgāšanās 20 km distancē bija ļoti nerunīgs un nemācēja komentēt notikušo. Neveiksmīgo šaušanu nevarēja skaidrot arī treneris Intars Berkulis, jo piešaudē viss esot bijis ideāli.Līdz ar to ir apdraudēta Rastorgujeva dalība masu startā. Oficiāli saraksts varētu tikt apstiprināts tikai rīt, kad sanāks sacensību žūrija. Pirms šīm sacensībām Rastorgujevs bija 22. vietā atsevišķā klasifikatorā, kādā veidā nosaka dalībnieku sarakstu.
Hokejs, vīrieši. Čehija – Dienvidkoreja 2:1.Dienvidkorejas hokejisti astotajā minūtē izvirzījās vadībā pēc Mino Čo. Jans Kovāržš 12. minūtē rezultātu izlīdzināja, bet Mihals Ržepīks 17. minūtē panāca rezultātu 2:1
Hokejs, vīrieši. Šveice – Kanāda 0:2. Jau trešajā minūtē Renē Burks izvirzīja vadībā Kanādu, bet piecas minūtes vēlāk Maksīms Noro pārsvaru dubultoja.
Hokejs, vīrieši.Sākušās pirmās spēles A grupā. Čehija tiekas ar Dienvidkoreju, bet Šveice spēlē pret Kanādu.
Ātrslidošana, vīrieši. Par olimpisko čempionu 10000 metru distancē ar rezultātu 12:39,77 minūtes, kas ir jauns olimpiskais rekords, kļuva Kanādu pārstāvošais Teds-Jans Blūmans. Viņa tuvākais konkurents bija Jorits Bergsma (+2,21) un Nikolo Tumulero (+14,55).
Biatlona sacensības oficiāli ir noslēgušās. Oskars Muižnieks izcīnīja 42. vietu, bet Andrejs Rastorgujevs palika 59. vietā.
https://twitter.com/EdmundsN/status/964116432417107968
Johanness Bē kļūst par olimpisko čempionu biatlona klasikā 20 km distance, distanci veicot ar divām kļūdām šaušanās un ar rezultātu 48:03,8 minūtes. Viņš par 5,5 sekundēm apsteidza slovēni Jakovu Faku, bet trešajā vietā ierindojās austrietis Dominiks Landertingers (+14,2).
Oskars Muižnieks sasniedzis finišu 30. vietā, Bē zaudējot 4:02,2 minūtes. Viņam trīs soda minūtes šajās sacensībās.
Labāko trijniekā ielauzās arī zviedrs Samuelsons, nostumjot Furkādu uz ceturto vietu. Vēl Faks dodas uz finišu pēc medaļas.
Šobrīd finišā līderis joprojām ir Johanness Bē, bet otro vietu ieņem Dominiks Landertingers (+14,2.) Trešajā vietā ir Martēns Furkāds (+42,4), taču precīzi ceturto šaušanu veica Jakovs Faks, kurš tagad dodas uz finišu un mēģinās iekļūt TOP3.
Oskars Muižnieks pēdējā šaušanā pieļāva vienu kļūdu. Pagaidām latvietis ir 31. vietā, līderim zaudējot 3:40,1 sekundi. Rastorgujevam viņš priekšā minūti un 42 sekundes. 
https://twitter.com/Marchellito/status/964112084626739200
Martēns Furkāds finišē otrajā vietā, Bē zaudējot 42,4 sekundes. Uz medaļām pieteikušies vēl divi sportisti. Jakovs Faks trīs šaušanās šāvis bez kļūdām, ieņemot ceturto vietu, bet ceturtajā šaušanā Landertingers atņēmis līderpozīciju Bē, būdams norvēģim priekšā 8,2 sekundes.
Finišu sasniedzis arī Andrejs Rastorgujevs. Viņa rezultāts ar sešām soda minūtēm ir 53:41,8 minūtes. Tas ir par 5:38,0 minūtēm lēnāk nekā līderim Johannesam Bē. Lai uzzinātu viņa vietu, nāksies sagaidīt sacensību beigas. 
Oskars Muižnieks trešajā šaušanā trāpīja visus mērķus un ierindojas 36. vietā. Pēc trim šaušanām Rastorgujevs ir 47. vietā.
Pēdējā šaušanā Tarjei Bē pieļāva divas kļūdas. Ja būtu šāvis precīzi, viņš, visticamāk, kļūtu par čempionu. Ceturtajā šaušanā līderis ir Johanness Bē, otrais ir šveicietes Vegers, kuram viena kļūda šajās sacensībās, bet Furkāds ir trešais.
Martēns Furkāds pēdējā šaušanā pieļauj divas kļūdas un viņš ierindojas otrajā pozīcijā aiz Johannesa Bē, zaudējot 41,4 sekundes. Tikmēr Bē jau sasniedzis finišu ar laiku 48:03,8 minūtes.
Rastorgujevs arī pēdējo šaušanu veica ar vienu kļūdu. Viņš šajās sacensībās nopelnījis sešas soda minūtes.
https://twitter.com/vorompatra/status/964106595532763136
Ja tev mamma ir olimpiete, var dabūt brīvu dienu skolā. Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina pēc 10 km sacensībām atklāja, ka skolā, kurā mācās viņas dēls, visiem piešķirta brīvdiena. "Skolas vadība, kurā mācās mans dēls Elisejs, šodien visiem piešķīra brīvu dienu. Visi zin, cik ļoti Elisejs dzīvo man līdz, un arī pārējie bērni. Priecājos, ka nepievīlu viņus," saka biatloniste, kura izcīnīja otro sudraba medaļu šajās spēlēs.
Rastorgujevs trešajā šaušanā šobrīd ieņem priekšpēdējo, 27. vietu. Savukārt Oskars Muižnieks otrajā šaušanā kļūdījās divreiz un ierindojas 43. vietā (+3:00,1).
Tarjei Bē pēc trešās šaušanas apsteidz savu jaunāko brāli un ierindojas otrajā vietā (+29,4), bet Johanness Bē pēdējā šaušanā pieļāva vienu kļūdu, samazinot savas iespējas tikt pie medaļas.
https://twitter.com/ViestursL/status/964107064736968706
Arī Peifers trešajā šaušanā nopelnīja trīs soda minūtes, tad Eders netrāpīja vienu mērķi, savukārt Šempam šoreiz šāvieni bija precīzi. Furkāds turpināja turēties līderpozīcijā, atkal šaujot precīzi. Furkāds apsteidz Johannesu Bē par 33,7 sekundēm.
Rastorgujevs trešajā šaušanā pieļauj kļūdas pirmajos divos mērķos. Tad viņš ieturēja lielu pauzi, sašāva vēl divus mērķus, bet pēdējā šāvienā arī aizšāva garām. Viņam jau piecas kļūdas šajās sacensībās. Līderim viņš zaudē četras minūtes un 40 sekundes. 
Oskars Muižnieks arī uzsācis sacensības un viņš pirmo ugunslīniju veica precīzi. Trasē viņš atgriezās 28. vietā, līderim zaudējot 38,5 sekundes. Rastorgujevs pēc pirmās šaušanas ir ar 36. ātrāko laiku.
Johanness Bē kļūst par līderi pēc trim šaušanām, apsteidzot līdz šim perfekti šāvušo Lindtrēmu. Savukārt otrajā šaušanā Tarjei Bē atkal nekļūdījās un izvirzījās trešajā vietā.
Pirmās šaušanas līderi Furkāds un Peifers turpināja šaut precīzi arī otrajā, bet Destjē netrāpīja divreiz. Līderu trio ielauzies zviedrs Lindstrēms, kurš pēc tam arī trešajā šaušanā nogāza visus mērķus.
Lietuvietis Kaukēns pirmajā šaušanā trāpīja piecus no pieciem mērķiem, ieņemot 10. vietu. Rastorgujevs otrajā šaušanā netrāpīja otro mērķi un tika pie vēl viena soda apļa. Viņš pagaidu līderim Lindstrēmam zaudē minūti un 41 sekundi. Pirmajā šaušanā Rastorgujevam 23. ātrākais laiks, bet otrajā viņam pagaidām 11. vieta. 
Johanness Bē otrajā šaušanā trāpīja visus piecus mērķus, bet Tarjei Bē sašāva visus mērķus pirmajā ugunslīnijā.
Vācietis Šemps pieļāva divas kļūdas pirmajā šaušanā. Martēns Furkāds, Arndts Peifers un Eriks Lesers bija nekļūdīgi. Furkāds kļuvis par līderi pēc pirmās šaušanas.
Rastorgujevs pirmajā šaušanā pieļāva kļūdu ceturtajā mērķī. Viņš trasē atgriezās minūti un 10 sekundes aiz pašreizējā līdera Simona Destjē. 
Viens no Pasaules kausa sezonas līderiem Johanness Bē pirmajā šaušanā pieļāva vienu kļūdu un tika pie vienas soda minūtes. Līderis šobrīd bulgārs Iļjevs, viņam seko Korejas sportists Lapšins un zviedrs Linstrēms.
Zviedrs Lindstrēms, šveicietis Dolders un francūzis Gigonā šāva bez kļūdām, bet ASV sportists Beilijs ātri tika pie divām kļūdām. 
Andrejs Rastorgujevs dodas trasē!
Biatlons, vīrieši. Sacensības sākušās! Pirmais trasē dodas zviedrs Frederiks Lindstrēms. 
Sākušās sacensības ātrslidošanā 10 000 metru distancē vīriešiem. 
Sensacionālās uzvaras autore biatlona individuālajās sacensībās 15 km distancē Hanna Eberga: “Man grūti saprast, kas tikko notika. Šodien biju pārliecināta šaušanās. Esmu pārsteigta ar sevi un ļoti, ļoti priecājos par uzvaru.”
Baibas Bendikas treneris Ilmārs Bricis uzskata, ka viņas audzēkne Phjončhanā varēja arī pacīnīties par medaļu.https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/delfi-phjonchana-bricis-uzskata-ka-bendikas-fiziska-kondicija-lava-pretendet-uz-medalam.d?id=49748871
Pulksten 13:20 biatlona 20 kilometru individuālās distances trasē dosies pirmie sportisti. Andrejs Rastorgujevs startēs ar 15. numuru pulksten 13:27, bet Oskars Muižnieks - ar 50. numuru 13:45.
Vīriešu kērlinga turnīrā aizvadītas trešās kārtas spēles. Kanādas kērlingisti vienīgi turnīru turpina ar perfektu bilanci. Norvēģija – Kanāda 4-7;ASV – Itālija 9-10;Lielbritānija – Japāna 6-5; Dānija – Šveice 7-9.
Hokejs, sievietesOAR – Somija 1:5. Spēle noslēgusies.Somijas izlase izcīna pirmo uzvaru turnīrā, atstājot krievietes ar trim zaudējumiem trīs spēlēs.
Hokejs, vīrieši. Norvēģija – Zviedrija 0:4. Spēle noslēgusies.Zviedrijas izlase trešajā periodā gūst vēl divus vārtus, precīzi metot Denisam Everbergam un Mikaelam Vikstrandam.
Uldis Strautmanis no Phjončhanas:Bendika neapmierināta ar visiem startiem Phjončhanā. Priecīga, ka bija ļoti labā fiziskā formā, bet iegāzusi šaušana. “Mana sliktākā šaušana šajā sezonā, lai gan šaušana bija viena no manām spēcīgākajām īpašībām.” Jau pēc brīža lasiet Baibas Bendikas komentārus pēc 15 km individuālās distances. Diemžēl, tas bija viņas pēdējais starts šajā olimpiādē, jo viņa nekvalificējās masu startam
Baiba Bendika olimpiskās spēles noslēdz ar 39. vietu biatlona klasikas sacensībās. 
Biatlons, sievietesPar olimpisko čempioni 10 kilometru individuālajā distancē šokējoši kļūst zviedriete Hanna Eberga, kura finišu sasniedza 41:07,2 sekundēs un šaušanās kļūdas nepieļāva. Ar divām kļūdām Anastasijai Kuzminai no Slovākijas izdevās izcīnīt sudraba  godalgu (+24,7), bet bronza vācietei Laurai Dālmeierei (+41,2).
Dālmeiere finišē trešajā vietā, Ebergai zaudējot 41,2 sekundes. Savukārt otra vāciete Preise ierindojas ceturtajā vietā (+59,7).
https://twitter.com/UStrautmanis/status/964068294360670208
Bendika finišā jau izkritusi no TOP 30, ieņemot 33. vietu. Diemžēl viņa zaudēs vēl pozīcijas.
Vāciete Fransiska Preisa arī pēdējo šaušanu veic perfekti un bez kļūdām dodas uz finišu. Viņai lieliskas izredzes iegūt sudraba vai bronzas medaļu. Dālmeiere arī pēdējo ugunslīniju veica bez kļūdām. Pēc četrām šaušanām Dālmeiere ir otrā, Preisa - ceturtā. 
Hokejs, sievietes44:50 min. Somija - OAR 3:1Anna Šohina gūst pirmos vārtus OAR komandas labā.
Vīrere pēdējā šaušanā pieļāva kļūdu pirmajā mērķī un vairs īsti nevar pacīnīties par godalgu. 
Finišā Bendika izkritusi no TOP 20. Viņa tagad atrodama 21. pozīcijā.
Pēc trim šaušanām otrajā vietā izvirzās vāciete Preisa, kura Ebergai piekāpās 20,8 sekundes. Arī Dālmeiere trešajā šaušanā kļūdas nepieļāva, turpinot cīņu par kādu no godalgām. 
Pēc trim šaušanām ar vienu kļūdu trešajā vietā ierindojas itāliete Vīrere (+37,5). Cīņas par medaļām turpinās.
Slovākijas sportiste Fialkova sasniedz finišu pagaidu trešajā vietā, no Ebergas atpaliekot 1:02,3 sekundes. Bendika šobrīd atrodas 17. pozīcijā.
Otrajā šaušanā Dālmeiere bija nekļūdīga, viņa trasē atgriezās ar devīto ātrāko laiku. Pēc divām šaušanām labākais rezultāts ir Domračovai, un Dālmeiere no viņas atpaliek 49,7 sekundes.
Par sacensību līderi kļūst Zviedrijas sportiste Eberga, kuras rezultāts bija 41:07,2 minūtes. Viņa par 24,7 sekundēm apsteidz otrajā vietā esošo Kuzminu, bet šveiciete Gasparina ieņem trešo vietu (+2:15,2). Bendika šobrīd ir 10. vietā (+4:25,6).
Bendika finišā ierindojas devītajā vietā, kad finišējušas 13 sportistes. Savukārt pirmajā šaušanā precīzi šāva Dorotija Vīrere, izvirzoties otrajā vietā.
Darja Domračova pēdējā šaušanā pieļāva trīs kļūdas, kas liedz viņai turpināt cīņu par medaļām. Savukārt Dālmeiere pirmajā šaušanā kļūdījās vienreiz.
Hokejs, sievietes39:08 min. Somija - OAR 3:0Rika Valila pārtver piespēli pretiniešu aizsardzības zonā un solo izgājienā tiek līdz vārtiem, pārspējot Morozovu.
Zviedrijas biatloniste Hanna Eberga precīzi šāva arī pēdējā šaušanā. Viņa šajās sacensībās bijusi perfekta ar šauteni un trasē atgriezās kā līdere ar 35,1 sekunžu pārsvaru.
Arī Baiba Bendika sasniedza finišu. Viņa 20 kilometru distanci ar četrām soda minūtēm veica 44:32,8 minūtēs, kas ir par 4:00,9 minūtēm lēnāk nekā Kuzminai .
Slovākiju pārstāvošā Anastasija Kuzmina finišu sasniedza 41:31,9 minūtēs. Šis ir augstvērtīgs rezultāts, bet vai ar to pietiks medaļai, rādīs sacensību galīgie rezultāti. 
Trasē devusies arī Phjončhanā divas zelta medaļas izcīnījusī Laura Dālmeiere.
Trešajā šaušanā Ēberga vēlreiz šāva bez kļūdām un šajā trases posmā kļūst par līderi. Viņas rezultāts ir par 32 sekundēm ātrāks nekā Novakoskai.
Baibai Bendikai pēdējā šaušana bija neveiksmīga – divas kļūdas, kas dod divas soda minūtes. Kuzmina pagaidām ir līdere, viņa pēdējo šaušanu veica precīzi, un Bendika no viņas atpaliek 3:33,1 minūtes.
Otrajā šaušanā par līderi kļūst Darja Domračova, kura šāvusi precīzi. Viņa bija par 1,3 sekundēm ātrāka nekā Eberga. Bendikai pēc pirmās šaušanas ir trešais rezultāts, pēc otrās – septītais, bet pēc trešās šobrīd viņa ir piektā. Protams, šīs pozīcijas vēl mainīsies.
Trešajā šaušanā par līderi kļūst poliete Novakovska, kura visus 15 mērķus šajās sacensībās šāvusi precīzi. Bendika tagad ir ceturtajā vietā pēc trim ugunslīnijām.
Zviedrijas biatloniste Hanna Eberga pirmās divas šaušanas veica bez kļūdām un izvirzījās vadībā ar laiku 16:26,0. Tas ir par 1:10,9 minūtēm ātrāk nekā Benikai, kura šajā trases daļā tagad ir sestajā vietā.
Trešajā šaušanā, kas atkal jāveic guļus, Bendika pieļāva vienu kļūdu. Viņa netrāpīja trešo mērķi. Viena kļūda bija arī Kuzminai, un latviete no viņas tagad atpaliek 1:26,5 minūtes. 
Pirmajā šaušanā Bendikai joprojām ir trešais ātrākais rezultāts, bet otrajā šaušanā viņa ir ceturtā. Pirmajā šaušanā kļūdas pieļāva Makarainena, Vitkova, Ekhofa, ieņemot vietas otra desmita beigās.
Otrajā šaušanā Bendiku apsteidza poliete Novakovska (+7,0) un Korejas pārstāve Avvakumova (+39,8). Bendika šobrīd ceturtajā vietā otrajā šaušanā.
Bendika otrajā šaušanā, kas jāveic stāvus, netrāpīja otrajā mērķī, nopelnot soda minūti. Kļūdu pieļāva arī Anastasija Kuzmina, taču Slovākiju pārstāvošās biatlonistes pārsvars pieaudzis līdz 58,5 sekundēm. Abas joprojām līderpozīcijās. 
Hokejs, sievietes20:20 min. Somija - OAR 2:0Mišele Karvinena gūst savus otros vārtus šai spēlē, labi nocīnoties vārtu priekšā.
Pirmajā šaušanā jau bijušas 15. sportistes, un Bendika joprojām ir otrajā vietā. Sezonas līderes gan vēl nav devušās trasē.
Bendika pirmajā šaušanā šāva bez kļūdām un distancē atgriezās ar laiku 7:51,9 minūtes. Anastasija Kuzmina arī šāva precīzi un viņas rezultāts bija par 20,5 sekundēm ātrāks.
Biatlons, sievietes. Pirmās sportistes jau sasniegušas šaušanu. Kazahstānas sportiste Olga Poltoraņina šāva bez kļūdām, bet Marte Olsbu netrāpīja vienā mērķī un nopelnīja soda minūti.
Bobslejisti aizvadījuši otro treniņu, arī tajā ātrākais bija Johaness Lohners (49,67 sek.), aiz viņa divi kanādieši — Kristofers Springs (+0,49 sek.) un Džastins Kripss (+0,50) un divi latvieši — ceturtais Oskars Melbārdis (+0,52 sek.) un piektais Oskars Ķibermanis (+0,57 sek.).
Baiba Bendika jau devusies trasē.
Biatlons, sievietes. 15 kilometru individuālās sacensības sākušās.
Hokejs, sievietes17:47 min. Somija - OAR 1:0Mišele Karvinena ar spēcīgu, tālu metienu pārspēj OAR vārtsardzi Nadeždu Morozovu un izvirza Somiju vadībā.
Hokejs, vīrieši16:46 min. Zviedrija - Norvēģija 2:0Izturējuši "lielo" mazākumu, norvēģi iekrīt uz spēlētāju maiņu un zviedri pēc ātra pretuzbrukuma dubulto pārsvaru. Vārtus guva Antons Landers.
Kanādiešu daiļslidotāja Megada Duhamela, kas šajās spēlēs pārī ar Ēriku Redfordu izcīnījusi zelta un bronzas medaļu, paziņojusi, ka atvadās no sporta. "Atskatoties uz tiem astoņiem gadus, ko esam nostrādājuši kopā, es sapratu - mēs esam izdarījuši visu, kas mūsu spēkos," daiļslidotāji citē aģentūra TASS. "Esmu piepildījusi sevi, sportā esmu sasniegusi visu, ko gribēju. Priecajos, ka mūsu uzstāšanās noslēgusies ar olimpisko medaļu, citādi aiziešana no sporta sagādātu rūgtas atmiņas."
Hokejs, vīrieši05:29 min. Zviedrija - Norvēģija 1:0Ātra saspēle pie vārtiem un Pērs Lihndholms ar asu plaukstas metienu vārtu augšējā stūrī atklāj mača rezultātu.
Inga Paškova finišu sasniedz 80. vietā ar rezultātu 31:34,9 minūtes, kas bija par 6:34,4 minūtēm lēnāk nekā sacensību uzvarētājai.
8,4 kilometru kontrolpunktu Paškova sasniedza 80. vietā, 5,47,4 minūtes lēnāk nekā sacensību uzvarētāja.
Inga Paškova pēc 6,2 kilometriem ieņem 80. vietu (+4,05,7)
Distanču slēpošana, sievietes.Norvēģijas distanču slēpotāja Rahnhilda Hāga kļūst par olimpisko čempioni 10 km individuālajā distancē ar rezultātu 25:00,5 minūtes. Viņa tuvāko sekotāju Šarloti Kallu no Zviedrijas apsteidza par 20,3 sekundēm, bet trešajā vietā ierindojās divas sportistes – Marita Bjorgena no Norvēģijas un Krista Parmakoski no Somijas. Abas bija par 31,9 sekundēm lēnākas. 
https://twitter.com/LeonardDravniek/status/964033348430647296
https://twitter.com/Orlach/status/964039866198712320
Patrīcija Eiduka finišu sasniegusi 44. vietā ar rezultātu 28:13,6 minūtes. Viņa sacensību līderei Ragnhildai Hāgai zaudē 3:13,1 minūti.
Inga Paškova sasniegusi distances vidu, kur viņa ierindojas 81. vietā, jau zaudējot līderēm nepilnas divas minūtes.
Patrīcija Eiduka pēc 8,4 kilometriem ierindojas 40. pozīcijā, bet viņas deficīts līdz līderēm pieaudzis līdz 2:38,8 minūtēm. 18 gadus vecā sportiste līdz šim aizvada pieklājīgu debiju olimpiskajās spēlēs.
Noslēdzies pirmais treniņbrauciens bobslejā vīriešiem, divnieku ekipāžām. Ātrākais pirmajā treniņā bija vācieši Johaness Lohners/Kristofers Vēbers (49,66 sek.), otrie — briti Bredlijs Hols/Džoels Fīrons (+0,15 sek.), trešie vācieši Niko Valters/Kristians Pozers.Ātrākais no Oskariem bija Melbārdis, kuram dalīts septītais laiks ar francūžiem Romēnu Heinrihu/Dorianu Otervilu (+0,37 sek.), Ķibermanis desmitais (+0,45 sek.).Mājinieki Junjons Vons/Junvu So treniņā nepiedalījās.
Biatlons, sievietes. 15 km individuālo sacensību starts būs pulksten 10:15 pēc Latvijas laika. Baiba Bendika trasē dosies ar ceturto starta numuru pulksten 10:17.
Patrīcijas Eidukas rezultāts pēc 6,2 km ir 39. ātrākais, bet līderes līdz tam bija ātrākas par 1:49,6 minūtēm.
Par jauno sacensību līderi kļuva Rahnhilda Hāga, kura Bjergenu apsteidza par 31,9 sekundēm. Līdz ar to arī šoreiz Bjergenai neizdosies izcīnīt zelta medaļu. Titulēto norvēģieti apsteidza arī Zviedrijas sportiste Šarlote Kalla, kura Hāgai piekāpās 20,3 sekunes. Tāpat trešajā vietā esošajai Bjergenai ir vienāds rezultāts ar somieti Kristu Parmakoski.
Patrīcija Eiduka distances vidū turpina slēpot pieklājīgā tempā, ieņemot 37. vietu. Viņa līderei šajā kontrolpunktā zaudē jau 1:12,8 minūtes. Savukārt ar 86. numuru startējusī Inga Paškova pēc 1,6 km ierindojas 78. vietā.
Arī Inga Paškova devusies trasē. 
Distanču slēpošana, sievietes Sacensību galvgalī notikušas izmaiņas. Ar rezultātu 25:32,4 minūtes norvēģiete Marita Bjergena izvirzās līderpozīcijā, mēģinot nodrošināt sev septīto olimpisko čempiones titulu. Viņa Phjončhanā jau izcīnīja vienu sudraba godalgu.
Pēc 1,6 kilometriem Eiduka ierindojās 36. vietā, tā brīža līderei zaudējot 26,9 sekundes.
Skandāls bobslejā! Dažas dienas pirms Jamaikas sieviešu bobsleja izlases olimpiskās debijas komanda pēc iekšēja skandāla palikusi bez galvenā trenera. Ar Jamaikas bobslejistēm strādāja 2006. gada Turīnas olimpisko spēļu čempione, vāciete Sandra Kiriasis, bet Jamaikas Bobsleja un skeletona federācijas (JBSF) vadība nolēma pazemināt viņu amatā no galvenā trenera uz trases snieguma analītiķi, kas vācu speciālistei nebija pieņemami, ziņo ārzemju mediji."Šī sieviete bija ļoti destruktīvs spēks komandā," aģentūra "Reuters" citē JBSF prezidentu Kristians Stoukss. "Tagad, kad viņa ir prom, komandas sadarbība ir daudz labāka, spriedze ir samazinājusies un sportisti daudz veselīgākā atmosfērā var fokusēties darbam."Kiriasis savukārt BBC paudusi izbrīnu par vadības teikto, apgalvojot, ka viņai bijušas ļoti labas attiecības ar bobslejistēm, kuras arī tagad nesaprot, kas noticis. Situāciju vēl pikantāku padara fakts, ka kamanas, ar ko būtu jāstartē Jamaikas bobslejistēm, pieder Kiriasis...
Patrīcija Eiduka uzsākusi sacensības!
Distanču slēpošana, sievietes. Finišu sasniegušas 15 sportistes, un līdz šim ātrāko rezultātu uzrādījusi zviedriete Hanna Falka, kura finišēja pēc 27:08,5 sekundēm. Otrajā vietā ierindojas Slovēnijas sportiste Anamarija Lampiča (+19,9), bet trešā ir Austrāliju pārstāvošā Barbara Jezeršeka (+34,0)
Ziemeļkorejas līdzjutējas šajās olimpiskajās spēlēs žilbina ar saviem priekšnesumiem: https://www.facebook.com/nasibov.ramin/posts/10204310671684272
OAR sportists Nikolajs Oļuņins snovbordkrosa sacensību pusfinālā piedzīvoja smagu kritienu un trasi pameta medicīniskās palīdzības ragavās. Komanda ziņo, ka sportistam ir lauzta kāja, bet citādi viņa veselībai draudu nav. 
Lelde Gasūna milzu slaloma sacensības tā arī noslēdza 43. pozīcijā. 
Sākas distanču slēpošanas sacensības individuālajā 10 km distancē. 
Oficiālos treniņbraucienus sākušas bobsleja divnieku ekipāžas. 
Kalnu slēpošana, sievietes.Savu otro braucienu veikusi latviete Lelde Gasūna, kura otrajā braucienā uzrādījusi līdz šim 42. ātrāko laiku, kas summā ļauj pakāpties uz 43. vietu.  Tiesa, četras slēpotājas nav spējušas sasniegt finišu, tāpēc viņas kāpums ir uz tā rēķina. Sacensību uzvarētājai latviete zaudē 13,93 sekundes. 
Snovbordkross, vīriešiPar olimpisko čempionu kļūst Francijas sportists Pjērs Voltjē, kurs finālabraucienā aiz sevis atstāja austrālieti Džeridu Hjūzu un spāni Redžino Ernandesu.Kā saka, "fun fact" — Spānijai šī bija pirmā medaļa ziemas olimpiskajās spēlēs pēc 26. gadu pārtraukuma! 1992. gada spēlē Albērvilā uz olimpiskā goda pjedestāla kāpa spāniete Blanka Fernandesa Očoa, kura izcīnīja bronzu slalomā.Vācijā dzimušais slēpotajs Johans Mīlegs uzvarējs 2002. gada Soltleiksitijas spēlēs, pārstāvot Vāciju, taču viņam godalgas tika atņemtas dopinga pārkāpumu dēļ.Vēl spāņiem ir labas izredzes papildināt savu medaļu krājumu daiļslidošanā ar divkārtējā pasaules čempiona Havjera Ernandesa palīdzību. Viņš Sočos palika ceturtais.
Distanču slēpošana, sievietes. Pulksten 8:30 sāksies individuālās sacensības distanču slēpošanās 10 km distancē sievietēm. Patrīcija Eiduka startēs ar 65. numuru pulksten 9:02, bet Inga Paškova trasē dosies ar 86. starta numuru pulksten 9:13.
Braucienus tagad veiks sportistes, kuras palika ārpus TOP 30. Līdz ar to pēc aptuveni 25 minūtēm otro reizi trasē dosies Gasūna. 
Šifrinai šī bija otrā olimpiskā zelta medaļa karjerā, Sočos viņa triumfēja slalomā.
Kalnu slēpošana, sievietes. Par olimpisko čempioni milzu slalomā kļuva amerikāniete Mikaela Šifrina. Pēc pirmā brauciena viņa bija otrā, otrajā braucienā viņa uzrādīja ceturto laiku, kas summā devas laiku 2:20,02 minūtes. Tas bija par 0,39 sekundēm ātrāk nekā norvēģietei Ragnhildai Movinkelei un par 0,46 sekundēm ātrāk nekā itālietei Frederikai Brinjonei. Pirmā brauciena līdere Manuela Melgai otro braucienu veica ļoti vāji, uzrādot tikai 23. ātrāko rezultātu, kas viņu atmeta uz kopvērtējuma astoto vietu.
Hokejs, sievietes ASV - Kanāda 1:2. Spēle noslēgusies. Kanādas izlase ar šo uzvaru nodrošina pirmo vietu A grupā. Sieviešu hokeja turnīrā līdz izslēgšanas spēlēm atlicis viens mačs, kurā tiksies Somija un OAR. Šīs komandas cīnīsies par trešo vietu grupā.  
Hokejs, vīriešiSomija - Vācija 5:2 (2:1, 2:0, 1:0)Somija C grupas cīņas iesāk ar pārliecinošu uzvaru.
Sunbins Juns apgalvo, ka neesot vēl parādījis savu īsto spēku Phjončhanas trasē: "Es barucu labāk nekā treniņos, bet ne uz visiem 100%, to es darīšu rīt. Rezultātus ietekmēja ļoti sīkas kļūdas, tāpēc es centos tām pievērst uzmanību. Šodien centos braukt ar pārliecību, bet rīt mēģināšu braukt relaksētāk."
Kalnu slēpošana, sievietes. Līdz Leldes Gasūnas braucienam vēl neaudz jāpagaida. Tagad sākas izšķirošās cīņas par godalgām, jo tūlīt trasē dosies TOP 10 slēpotājas no pirmā brauciena.
Hokejs, vīriešiSomija - Vācija 5:221 sekunde bija vajadzīga Jonasam Kempainenam, lai realizētu skaitlosko vairākumu un vēl vairāk pietuvinātu Somiju uzvarai.
Hokejs, sievietes ASV - Kanāda 1:2. Kanādas hokejistes aktīvi cīnījās vārtu priekšā un iedabūja ripu vārtos, tomēr tiesneši skatījās video atkārtojumu un secināja, ka ir pārkāpti noteikumi. 
Kalnu slēpošana, sievietes. Otro braucienu veikušas jau 12 sportistes, un pagaidu līderpozīcijā ierindojas Zviedrijas sportiste Estelle Alfanda, kuras rezultāts summā ir 2:23,22 minūtes. 
Hokejs, sievietes40:23 min. ASV – Kanāda 1:2Pēc labas cīņas vārtu priekšā Kendāla Koina ātri trešā perioda sākumā samazināja rezultāta deficītu ASV izlasei.
Hokejs, vīriešiSomija - Vācija 4:2Iespējams, iedvesmojušies no savu tautiešu uzvaras daiļslidošanā, vācieši vēlreiz "atslēdz" Somijas izlases vārtus. Vārtus guva Franks Hordlers.
Kalnu slēpošana, sievietes. Sākas otrais brauciens milzu slaloma sacensībās sievietēm. Lelde Gasūna trasē dosies ar 47. starta numuru. 
Hokejs, vīriešiSomija - Vācija 4:1. Noslēdzies 2. periodsPerioda beigās Ēli Tolvanens palielināja Somijas pārsvaru līdz diviem vārtiem, bet minūti un 17 sekundes pirms perioda beigām Lase Kukonens lika ceturto reizi kapitulēt Denijam aus den Birkenam.
https://twitter.com/SInow/status/963995149155086337
Hokejs, sievietes ASV - Kanāda 0:2. Noslēdzies 2. periods.Amerikānietēm bija iespēja izpildīt soda metienu, bet šoreiz veiksmīgāk nospēlēja vārtsardze. 
Raud gan Savčenko, kura beidzot ir kļuvusi par olimpisko čempioni savās piektajās spēlē, gan Marso, kuram šī ir pirmā olimpiskā godalga. Sočos Savčenko slidoja kopā ar Robinu Šolkoviju, bet ar Marso, kurš 2017. gadā ieguva Vācijas pavalstniecību, viņa sāka slidot īsi pēc Soču spēlēm, kurās ieguva bronzu.
Daiļslidošana, pāru sacensībasArī OAR sportisti Tarasova/Morozovs parāda, ka viņu nervi nav no dzelzs - partnere veic tikai divkāršu paralēlo lēcienu, kritiens pēc trīskāršā salkovs izmetienā, vēl vairāki neprecīzi izildīti elementi. Jau tehniskajos elementos viņiem vairāk nekā 12 punktu deficīts pret Savčenko/Marso.143.25 punkti par izvēles programmu un OAR sportisti paliek bez medaļām...
Hokejs, sievietes. 34:56 min. ASV – Kanāda 0:2Kanādas izlasei izdevās iegūt divu vārtu pārsvaru pēc Sāras Nērsas precīzā metiena 35. minūtē.
Daiļslidošana, pāru sacesībasNeiztur spriedzi Ķīnas pāris Vendzina Sju/Kons Hans - neprecīzi izpildīti programmas pirmie trīs elementi, taču, kad sāk skanēt slavenā operas ārija "Nessun Dorma", arī slidojums kļūst pārliecinošāks, precīzi tiek izpildīti visi trīskāršie izmetieni un iespaidīgie pacēlieni.Pēc īsās programmas ķīnieši bija pirmajā vietā, bet tagad ir atstājuši vaļā durvis OAR pārim Jevgeņijai Tarsovai/Vladimiram Morozovam, kuri var izcīnīt savai komandai pirmo zelta medaļu šajās spēlēs.Tā arī ir - ķīniešiem ir trešais rezultāts par šo programmu (153.08 p.) un viņi ir otrie aiz Savčenko/Maso.
Hokejs, sievietes. 27:18 min. ASV – Kanāda 0:1Megana Agosta vairākumā noslēdza kanādiešu izspēlētu uzbrukumu un izvirzīja savu komandu vadībā.
Daiļslidošana, pāru sacensībasViena neprecizitāte, pertnere piešauj roku pie ledus piezemējoties pēc paralēlā lēciena, trīskāršā luca. Pārējais slidojums ir nevainojams un pēc izpildīta četrkāršā izmetiena Megana turpina smaidīt līdz par beigām un paklanoties neslēpj prieku. Pēc īsās programmas viņu pārsvars pār Savčenko/Marso bija tikai 0.23 punkti.153.33 punkti kanādiešiem un viņi divu deju summā paliek varāk nekā piecus punktus aiz Vācijas pāra.
Daiļslidošana, pāru sacensībasAr ļoti skaistu, nevainojami izpildītu izvēles programmu, pilnīgi atšķirīgu no īsās programmas, sacensību vadībā pārliecinoši izvirzās Vācijas pāris Aļona Savčenko/Bruno Maso. Tiesneši viņiem piešķir 159.31 punktu, kas ir jauns pasaules rekords izvēles programmā! Ja īsā programma viņiem bija rotaļīga un draiska, tad izvēles - smeldzīgāka un emocionāla.Ko uz to atbildēs jau vienu zelta medaļu Phjončhanā izcīnījušie kanādieši Megana Duhamela/Ēriks Redfords?
Hokejs, sievietes ASV - Kanāda 0:0. Noslēdzies 1. periods.Ļoti līdzīga cīņa laukumā. Abām komandām bijušas iespējas gūt vārtus, arī metienu skaits ir līdzīgs - 14 pret 12. 
Hokejs, vīriešiSomija – Vācija 2:1. Noslēdzies 1. periods.Spēles rezultātu atklāja Sami Lepisto, ceturtajā minūtē realizejot skaitlisko vairākumu, bet vāciešiem izdevās atspēlēties – arī Vācija izmantoja viens spēlētāja pārsvaru, kad 9. minūtē Brūkss Maceks realizēja skaitlisko vairākumu,Četrarpus minūtes pirms perioda beigām Mika Piorala atkal izvirza vadībā somus.
Kalnu slēpošana, vīrieši.30 sportisti veikuši nobrauciena sacensības, un droši var apgalvot, ka norvēģis Aksels Lunds Svindāls ar rezultātu 1:40,25 minūtes kļūst par olimpisko čempionu. Viņš ir pirmais norvēģis, kurš triumfējis šajā disciplīnā. Čestils Jansruds ierindojās otrajā vietā, līderim zaudējot 0,12 sekundes, bet šveicietis Beāts Feucs ieguva bronzas godalgu (+0,18).
Uldis Strautmanis no Phjončhanas:Martins Dukurs atklāja, ka pirmajā braucienā pēc devītās virāžas bijusi sānslīde un nākamajā iegājis ar nelielu driftu, kas daudz paņēmis laika ziņā. Uz otro sacensību dienu tehnikā neko daudz nemainīs, arī pēdējos braucienos neplāno riskēt. "Viss atkarīgs no manis paša," norādīja sportists.Jau pēc brīža lasi portālā "Delfi" plašākus Martina un Tomasa Dukuru komentārus, kā arī trenera Daiņa Dukura vērtējumu par pirmajiem braucieniem
Uldis Strautmanis no Phjončhanas:Abi Latvijas skeletonisti pēc pirmajiem braucieniem nemaz netiek pie savām kamanām. Labākā astotnieka kamanas ir "ieslēgtas", tās tagad pa detaļām pētīs speciālā komisija, bet pēc tam atkal kamanas jāliek kopā un tikai tad varēs atgriezties olimpiskajā ciematā
Hokejs, sievietes. ASV – Kanāda. Spēle sākusies. A grupas un šī turnīra galvenās favorītes noslēdz apakšgrupu turnīru, cīnoties par pirmo vietu. 
Hokejs, vīrieši.Somija - Vācija. Spēle sākusies.Ar šo maču sākas C apakšgrupas turnīrs. 
https://twitter.com/UStrautmanis/status/963976661434707969
Skeletona sacensību pirmā diena noslēgusies, bet detalizētu notikumu aprasktu var lasīt šeit: https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/martins-dukurs-olimpiskas-sacensibas-phjonchana-iesak-ar-treso-vietu.d?id=49745657
Daiļslidošana, pāru sacensības. Džuliana Seguina un Čārlijs Bilodo joprojām ir līderi ar rezultātu summā 204,02. Tiesa, savus slidojumus vēl tikai aizvadīs līderi no īsās programmas sacensībām.
Hokejs, vīrieši.Olimpiskajās spēlēs Olimpiskā komanda no Krievijas tiek uzskatīta par galveno favorīti uz zelta medaļām, bet pirmajā spēlē viņi piedzīvoja zaudējumu. Bijušais Latvijas izlases kapteinis un krievu galvenais treneris Oļegs Znaroks pēc zaudējuma sacīja: “Mēs zaudējām. Tas ir pilnīgi skaidrs. Visas pieļautās kļūdas bija manas kļūdas. Tā ir mana komanda un es uzņemos atbildību. Lielākā daļa spēlētāju izniekoja savu laiku.”
Kērlings, sievietes. Dāmu turnīrā aizvadītas otrās kārtas spēles. Vienīgi Japānas izlasei izdevies gūt divas uzvaras divās spēlēs. Otrās kārtas rezultāti: Kanāda – Dienvidkoreja 6-8;Dānija – Japāna 5-8; Ķīna – Olimpiskie sportisti no Krievijas 6-7;Lielbritānija – ASV 4-7
Kalnu slēpošana, vīrieši. Nobraucienu veikuši 11 sportisti, un līderis ar laiku 1:40,25 ir norvēģis Aksels Lunds Svindāls, bet aiz viņa ir cits Norvēģijas sportists Kjetils Jansruds (+0,12) un šveicietis Beāts Feucs (+0,18).
Kalnu slēpošana, sievietes. Noslēdzies pirmais brauciens milzu slaloma sacensībās. Lelde Gasūna saglabāja 47. vietu, bet finišu sasniedza 68 sportistes. Līdz finišam netika 11 kalnu slēpotājas.
Sacensības sākušās arī snovbordkrosā, kurā šobrīd notiek izsēšanas braucieni.
Kalnu slēpošana, sievietes. Gasūna ierindojas 47. vietā, un viņa apsteidz divas korejietes, Gruzijas sportisti un islandieti. Savukārt līderpozīcijās ir šīs sportistes: 
Daiļslidošana, pāri. Daiļslidošanā notiek izvēles programma pāriem, un tajā tiks noskaidroti medaļu ieguvēji. Savu slidojumu veikuši kanādieši Džuliana Seuina un Čārlijs Bildo, kuri ar 204,02 ir sacensību līderi.
Kalnu slēpošana, sievietes. Lai arī Gasūnas rezultāts nav no labākajiem, tomēr viņa sasniedza finišu. Deviņām sportistēm tas neizdevās, tostarp labi zināmajai Šveices slēpotājai Larai Gutai. 
Beidzot tiks aizvadītas arī kalnu slēpošanas sacensības vīriešiem nobrauciena disciplīnā. Taču latvieša Kristapa Zvejnieka vārdu pieteikumā nevar atrast, jo viņš koncentrēsies tikai slalomam. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/delfi-phjonchana-kalnu-slepotajs-zvejnieks-izlemis-nestartet-nobrauciena-un-supergiganta.d?id=49744111
Lelde Gasūna trasē devās ar 50. starta numuru, un viņa distanci veica minūtē un 18,65 sekundēs, kas nebija augstvērtīgs rezultāts. Latviete līderei Manuelai Melgai no Itālija zaudē 8,03 sekundes. Viņa apsteidz tikai korejieti Sohui Gimu. 
Phjončhanas olimpiskajās spēlēs sestā sacensību diena iesākusies ļoti rosīgi, un vairākas sacensības rit pilnā sparā. Pirmo braucienu aizvada arī sieviešu kalnu slēpotājas milzu slaloma sacensībās, kurās piedalās arī Lelde Gasūna. 

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Tuvākie Latvijas izlases starti
22. Februāris (pēc Latvijas laika)
Vīrieši, slaloms. Pirmais brauciens
Vīrieši, slaloms. Otrais brauciens
Vīrieši, 500 m fināls; Sievietes, 1000 m fināls; Vīrieši, 5000 m stafetes fināls
23. Februāris (pēc Latvijas laika)
Sievietes, izvēles programma
Vīrieši, 1000 m
Tuvākās medaļu izcīņas
22. Februāris (pēc Latvijas laika)
Sievietes, fināls. Kanāda - ASV
Vīrieši, slaloms. Otrais brauciens
Vīrieši, 500 m fināls; Sievietes, 1000 m fināls; Vīrieši, 5000 m stafetes fināls
Komandu sacensības, lielais tramplīns. Distanču slēpošana, 4x5 km stafete
Sievietes, 4x6 km stafete