Rastorgujevs olimpiskajās sprinta sacensībās netrāpa trīs mērķos un finišē TOP 25
Foto: F64

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Phjončhanas olimpisko spēļu 10 kilometru sprinta sacensībās izcīnīja 24. vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rastorgujevs pirmajā šaušanā pieļāva vienu kļūdu un trasē atgriezās 22,3 sekundes lēnāk nekā līderis, kas deva 17. pozīciju. Otrajā ugunslīnijā latvietim divas kļūdas, un viņa laika deficīts pieauga līdz 34,4 sekundēm. Tomēr pēdējos kilometrus Rastorgujevs nespēja līderiem pietuvoties, un viņš finišēja par 55,6 sekundēm lēnāk nekā uzvarētājs Arnds Peifers no Vācijas.

Peifers finišā uzrādīja laiku 23 minutes un 38,8 sekundes, šaušanās kļūdas nepieļaujot. Viņš par 4,4 sekundēm apsteidza čehu Mihalu Krčmaru, kurš arī bija nekļūdīgs, bet trešajā vietā ierindojās vienu kļūdu pieļāvušais itālietis Dominiks Vindišs (+7,7). Peiferam šī ir pirmā zelta medaļa olimpiskajās spēlēs un otrā medaļa kopumā.

Otrs latvietis Oskars Muižnieks katrā no šaušanām pieļāva pa vienai kļūdai, bet viņa ātrums nebija tik labs, lai kvalificētos iedzīšanai. Viņam 64. pozīcija (+2:17,5).

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Phjončhanas olimpiskās spēles: 10 km sprints biatlonā
Par Latvijas sportistu emocijām pēc sacensībām drīz informēs portāla "Delfi" olimpiskais reportieris Uldis Strautmanis. 
Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs samierinājās ar 24. pozīciju, savukārt Oskars Muižnieks finišēja 66. pozīcijā un nekvalificējās iedzīšanai. Savukārt Pasaules kausa sezonas līderiem neveiksmīgas sacensības. Martēns Furkāds izcīnīja 8. pozīciju, Johanness Bē palika 31. pozīcijā
Sacensības noslēgušās! Par olimpisko čempionu negaidīti kļuva vācietis Arnds Peifers, sudraba medaļu ieguva Mihals Krčmars no Čehijas, bet trešo vietu izcīnīja Dominiks Vindišs no Itālijas. Peiferam šī ir otrā olimpiskā medaļa, jo pirms četriem gadiem viņš stafetē tika pie sudraba godalgas. Krčmaram šī bija pirmā olimpiskā medaļa, bet Vindišs pirms četriem gadiem Sočos tika pie bronzas stafetē.
Andrejs Rastorgujevs šobrīd noslīdējis līdz 23. vietai. 
Oskars Muižnieks finišējis 58. vietā, līderim zaudējot 2:17,5 minūtes. Šo pozīciju viņam nosargāt neizdosies, tāpēc iedzīšanai latvietis nekvalificēsies.
Visticamāk, ka medaļnieki jau ir noskaidroti. Vācietis Arnds Peifers kļūs par olimpisko čempionu, sudraba medaļu iegūs Mihals Krčmars no Čehijas, bet trešā vieta - Dominikam Vindišam no Itālijas. 
Lietuvietis Kaukens šobrīd ir 15. pozīcijā (+44,7), savukārt Furkāds finišēja astotajā vietā. Rastorgujevs ir 21. pozīcijā (+55,6).
Otrajā šaušanā Oskars Muižnieks kļūdījās vēlreiz, bet viņš tagad ierindojas 57. vietā (+1:50,2). Iedzīšanā tomēr iekļūt neizdosies.
Andrejs Rastorgujevs pēdējos kilometrus nav veicis pārāk ātri. Viņš šobrīd ierindojas 20. vietā, bet viņa deficīts līdz Peiferam pieauga līdz 55,6 sekundēm.
https://twitter.com/SimplemanLv/status/962657245761765376
Finišā pagaidu trešajā vietā sacensības noslēdzis Dominiks Vindišs, kurš Peiferam piekāpās 7,7 sekundes. Tagad aktuālais jautājums ir – vai Furkāds spēs atspēlēt šo deficītu un tikt pie medaļas?
Martēns Furkāds otrajā ugunslīnijā sašāva visus mērķus. Viņš trasē atgriezās 11. vietā, līderim zaudējot 24,1 sekundi. Rastorgujevs tagad nobīdīts uz 17. pozīciju.
Mihals Krčmars no Čehijas izvirzās otrajā pozīcijā, finišējot 4,4 sekundes vēlāk nekā Arnds Peifers. Trešais šobrīd ir Juliāns Eberhards (+8,4).
Oskars Muižnieks pieļāva vienu kļūdu pirmajā šaušanā, tomēr viņa solis trasē nav tik ātrs, un viņš ieņem 40. vietu. Ja tā turpinās, tad visas iespējas iekļūt iedzīšanā.
Otrajā šaušanā Rastorgujevs pieļāva kļūdas pirmajā un piektajā mērķī. Tas viņam pagaidām dod 16. vietu, līderim Peiferam zaudējot 34,4 sekundes.
Līderpozīcijā joprojām ir Peifers, kuram seko Eberhards (+8,4). Trešajā vietā finišēja Bjentegārds (+17,4)
Čehs Slesingers šāva bez kļūdām un nobīdīja Rastorgujevu uz 15. vietu. Rastorgujevs tuvojas otrajai šaušanai.
Par sacensību līderi kļuvis Arnds Peifers, kurš finišējis 23:38,8 minūtēs. Savukārt otrajā šaušanā otro rezultātu uzrādījis Mihals Krčmars no Čehijas. Tāpat kā Peifers, čehs šāva bez kļūdām un no viņa atpaliek 6,8 sekundes.
Pirmo šaušanu sasniedzis arī Martēns Furkāds. Viņš netrāpīja trīs mērķos! Trasē francūzis atgriezās 36. vietā. 
Tomass Kaukenas no Lietuvas kļūdījās pēdējā mērķī, šaujot stāvus, un ar vienu kļūdu atgriezās trasē. Viņš ierindojas pagaidu astotajā vietā, Eberhardam zaudējot 25,1 sekundi.
Trasē devies arī Oskars Muižnieks. 
Līderis pēc pirmās šaušanas Bjotegārds otrajā “ugunslīnijā” kļūdījās divreiz un atkrita uz sesto vietu.
Andrejs Rastorgujevs pirmajā šaušanā pieļāva kļūdu trešajā mērķī. Pēc viena soda apļa veikšanas latvietis trasē atgriezās 14. pozīcijā, tā brīža līderim zaudējot 22,3 sekundes.
Pirmais, kurs abas šaušanas veicis bez kļūdām ir Arnds Peifers, līdz ar to viņš ir kļuvis par līderi, būdams par 15,9 sekundēm ātrāks nekā Eberhards.
Rastorgujevs trases pirmos 1,9 km veicis salīdzinoši piesardzīgi, ieņemot 10. vietu. Trasē devies Martēns Furkāds, savukārt Johanness Bē pieļāva vēl vienu kļūdu otrajā šaušanā. Viņam medaļas neredzēt kā savas ausis.
Juliānam Eberhardam finišu izdevies sasniegt par 35,4 sekundēm ātrāk nekā Lapšinam – 23:47,2
Pirmais finišu sasniedzis Timofejs Lapšins, kurs uzrādīja rezultātu 24 minūtes un 22,6 sekundes.
Trasē devies arī Andrejs Rastorgujevs!
Dmitro Pidručnijs ir vienīgais, kurš spējis abas šaušanas veikt bez kļūdām, taču viņam tas doto ceturto vietu, kad divreiz šāvuši 11 sportisti. Savukārt pirmajā šaunā par līderi kļuvis Erlens Bjontegārds no Norvēģijas. Viņš šāva bez kļūdām.
Vācietis Simons Šemps pirmo šaušanu veica bez kļūdām, kas viņu ierindo trešajā vietā aiz Otcenasa un Lapšina (+6,1).
Otrajā šaušanā Lapšins pieļāva kļūdu. Eberhards arī kļūdījās vienreiz, taču viņš bija par 0,3 sekundēm ātrāks.
Pirmajā šaušanā divreiz kļūdījās vecākais no brāļiem Bē – Tarjei. Viņam 46 sekunžu deficīts pret Lapšinu. Pēc tam šaušanā ieradās arī Johanness Bē, viņam trīs kļūdas un 48,6 sekunžu atpalicība no līdera. Par līderi kļuvis slovāks Martins Otcenass, kurš pirmajā šaušanā bija par 4,7 ātrāks nekā Lapšins.
Norvēģijas izlases karognesējs Emīls Helge Svendsens pieļāva vienu kļūdu, un trasē atgriezās 25,4 sekundes aiz Lapšina. Svendsenam neizdevās trāpīt pēdējā mērķī, turklāt pietrūka milimetrs. Pirmajai šaušanai tuvojas arī Johaness Bē.
Pirmie sportisti veikuši pirmo šaušanu. Lapšins, austrietis Eberhards un vācietis Dols šāva bez kļūdām un ierindojas vadošajās trīs pozīcijās, kad šautuvē bijuši septiņi sportisti.
Arī šodien Phjončhanas biatlona trasē ir jūtams vējš, tāpēc ir jācer, ka latviešiem būs izdevies saprast, kā jāšauj, lai izdotos nogāzt visus mērķus. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/biatlonisti-rastorgujevs-un-muiznieks-censas-atkost-vejaino-sautuvi.d?id=49730003
https://twitter.com/mvanags/status/962644403553697792
Sacensības sākušās! 
Sezonas līderi Johaness Tinjess Bē trasē dosies ar 20. starta numuru, bet Martēns Furkāds – ar 54. numuru.
Pirmais trasē šodien dosies Dienvidkorejas pārstāvis Timofejs Lapšins, kurš ir mājinieku fanu lielākā cerība. 
Portāla "Delfi" olimpiskais reportieris Uldis Strautmanis dalās savos iespaidos no sacensību vietas: https://twitter.com/UStrautmanis/status/962628503920197634
https://twitter.com/UStrautmanis/status/962620266022035457
Rastorgujevs trasē dosies ar 46. starta numuru pulksten 13:38, bet Muižniekam ticis 63. numurs, un viņš startēs pulksten 13:46. 
Olimpiskās spēles uzsāk arī Latvijas vīriešu biatlonisti - Andrejs Rastorgujevs un Oskars Muižnieks. 10 km sprinta sacensību sākums pulksten 13:15. 

Tags

Biatlons Olimpiskās spēles Phjončhana 2018
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form