Rastorgujevs un Juškāne olimpisko spēļu biatlona sacensībās pārstāvēs Latviju

Rastorgujevs un Juškāne olimpisko spēļu biatlona sacensībās pārstāvēs Latviju
Foto: AFP/Scanpix

Līdzās Latvijas biatlona izlases līderim Andrejam Rastorgujevam gaidāmajās Soču ziemas olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs daiļā dzimuma sportiste Žanna Juškāne, apstiprināja Latvijas Biatlona federācijas (LBF) ģenerālsekretāre Anna Jermolajeva.

Pagājušās nedēļas beigās un šīs nedēļas sākumā divās IBU kausa sprinta sacensībās Latvijai vienīgo piešķirto ceļazīmi uz Olimpiādes sieviešu biatlona sacensībām sadalīja Juškāne un Baiba Bendika. Daudz pārliecinošāku sniegumu šajās sacensībās nodemonstrēja Juškāne, kura ierindojās attiecīgi 11. un 13.vietā.

Par labu Juškānes kandidatūrai lēmuši arī Latvijas izlases treneri, tādējādi apstiprinot viņas dalību Olimpiādē.

Arī olimpisko spēļu vīriešu biatlona sacensībās Latvijai pēc Nāciju ieskaites ranga pienākas viena vieta, ko aizņems Rastorgujevs, apstiprināja Jermolajeva.

Rastorgujevs startēja arī 2010.gada olimpiskajās spēlēs Vankūverā, kad sprintā un iedzīšanā ierindojās sestajā desmitā, bet Juškāne togad individuālajā distancē un sprintā ieņēma attiecīgi 84. un 79.vietu.

Dalībai olimpiskajās spēlēs rīkotāji dalīs arī īpašos ielūgumus jeb "wild card", tomēr Jermolajeva skaidroja, ka Latvijai praktiski nav cerību kādu no tiem iegūt. Pirms sezonas uz to varēja pretendēt Edgars Piksons, tomēr viņa rezultāti Pasaules kausa sacensībās nav bijuši pietiekoši labi.

Citos Olimpiādes sporta veidos ceļazīmes līdz šim nodrošinājuši arī ātrslidotājs Haralds Silovs, šorttreka slidotājs Roberto Puķītis un Latvijas vīriešu hokeja izlase. Tāpat Latviju Olimpiādē pārstāvēs deviņi kamaniņu braucēji - vīri Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, dāmas Ulla Zirne un Elīza Tīruma, kā arī divnieku ekipāžas Andris Šics/Juris Šics un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Citos sporta veidos olimpiskā atlase turpinās.

Source info

LETA


Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas