Rubenim cīņa par olimpisko trijnieku vēl priekšā, uzskata kamaniņu izlases treneris Cīmanis

Rubenim cīņa par olimpisko trijnieku vēl priekšā, uzskata kamaniņu izlases treneris Cīmanis
Foto: AFP/Scanpix

Kaut pieredzējušais Latvijas kamaniņu braucējs Mārtiņš Rubenis pēc pirmajiem diviem braucieniem Soču olimpiskajās spēlēs nav labāko desmitniekā, viņam vēl ir visas izredzes iekļūt trijniekā, uzskata Latvijas izlases treneris Pēteris Cīmanis.

Kā ziņots, vīriešu kamaniņu sporta pirmajos divos braucienos Rubenis uzrādīja attiecīgi vienpadsmito un septīto rezultātu, kas viņam pašlaik kopvērtējumā dod 11.vietu. Sacensības noslēgsies ar vēl diviem braucieniem svētdien.

"Mārtiņš nobrauca ļoti labi, bet diemžēl pārējie bija vēl labāki. Piemēram, startu viņš uzrāva labāk nekā ierasti, bet tāpat ir tikai divdesmit ceturtais, jo pārējie rauj vēl labāk," sarunā ar žurnālistiem izteicās Cīmanis. "Viņam līdz medaļām nav tālu - stabili nobraucot, viss vēl var mainīties. Četri braucieni ir psiholoģiski smagi - kurš to izturēs, tas arī kāps uz pjedestāla."

"Mārtiņš ir iepriekš ne reizi vien parādījis, ka var saņemties. Ja viņam pietiks spēka to izdarīt, viss būs labi," Cīmanis bija optimistiski noskaņots.

Līderis pēc diviem braucieniem ir šīs sezonas Pasaules kausa ieguvējs un 2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu čempions Fēlikss Lohs no Vācijas, kurš Rubeni jau apsteidz par 1,186 sekundēm. Savukārt no trešajā vietā esošā pieredzes bagātā 2002. un 2006.gada olimpiskā čempiona Armīna Cīgelera no Itālijas Rubenis atpaliek par 0,442 sekundēm.

Cits Latvijas pārstāvis Inārs Kivlenieks pēc diviem braucieniem atrodas 16.pozīcijā 1,650 sekundes aiz līdera, bet Kristapam Mauriņam pašlaik 21.vieta, līderim zaudējot 1,918 sekundes. Kivlenieks braucienos uzrādījis 15. un 20.laiku, bet Mauriņš - 23. un 19.rezultātu.

"Pirmajā dienā nedaudz apbēdināja Inārs, tomēr vēl ir divi braucieni un kaut kas mainīsies," stāstīja treneris, paralēli paužot prieku par jauno Mauriņu, kurš šosezon ir iekļuvis starp pasaules labākajiem starta rāvienos.

Līdz šim Latvijas izlasē labākais stars bija Kivleniekam, kuram vēl līdz šodienai piederēja arī Soču trases rekords, tomēr šosezon viņš savas pozīcijas nedaudz zaudējis. Pirmajos divos braucienos Mauriņš startā uzrādīja attiecīgi sesto un ceturto rezultātu, bet Kivlenieks - septīto un devīto.

"Redzu lielu perspektīvu Mauriņā, bet vēl ir jāiemācās braukt, turklāt arī starts pagaidām vēl nav ideāls," teica Cīmanis. "Viņam vēl vismaz pāris sezonu ir vienkārši jābrauc, jābrauc un jābrauc. Ir par maz nobraukto kilometru, un viņš kamanās joprojām nejūtas brīvi, tomēr domāju, ka rīt viņš nobrauks labi, kaut līdz šim bieži pietrūkusi stabilitāte."

Pieredzes bagātākais Latvijas izlases dalībnieks ir tieši Rubenis - 1998.gada pasaules junioru čempions 35 gadu vecumā piedalās jau savā piektajā Olimpiādē, turklāt pirms astoņiem gadiem Turīnā viņš ieguva bronzu, kas Latvijai bija pirmā ziemas spēlēs pēc neatkarības atgūšanas. Tikmēr 27 gadus vecajam Kivleniekam šīs ir otrās olimpiskās spēles, bet 22 gadus vecais Mauriņš, kurš šosezon iekļuvis starp trim labākajiem pasaules tūres starta uzrāviena meistariem, piedzīvo olimpisko debiju.

Olimpiāde ilgs līdz 23.februārim, bet Latviju tajā pārstāv 58 sportisti. Soči ir trešās ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāv tieši 58 sportisti.

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sudrabu.

Source info

LETA


Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas