Šicu kamanām pēc pirmā brauciena bijušas bojātas slieces
Foto: LOK/Mikus Kļaviņš

Latvijas kamaniņu braucējs Andris Šics sarunā ar rīkotājiem trešdien teica, ka Pekinas olimpiskajās spēlēs ieņemto piekto vietu ietekmēja pēc pirmā brauciena bojātās slieces.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Andris Šics norādīja, ka viņaprāt pirmais brauciens bija izdevies, taču rezultātu ietekmēja bojātas slieces pēc pirmā brauciena.

"Pirmais brauciens bija labs, "tīrs" un finišā biju priecīgs par paveikto, bet tad es paskatījos uz laiku un sapratu, ka nav labi," teica kamaniņu braucējs. "Kad nonācām no trases, sapratu, ka kaut kas noticis ar kamanām vai sliecēm. Pēc tam pārbaudījām un tā arī bija. Kaut kur trases vidusdaļā vai tuvāk startam pārbraucām pāri mazam akmenim vai kaut kam tamlīdzīgam, un slieces tika sabojātas."

Brāļiem Šiciem šīs bija jau piektās olimpiskās spēles un izcīnītā piektā vieta Pekinas olimpiskajās spēlēs nebija viņu mērķis.

"Tas nebija tas, ko mēs sagaidījām. Domājām, ka esam labāki un varēsim tuvāk cīnīties par medaļām," izcīnīto piekto vietu komentēja sportists. "Bija ļoti grūti sagatavoties mentāli otrajam braucienam, jo bijām ļoti tālu no pirmajām trijām vietām, tomēr brauciens bija veiksmīgs līdz trases lejasdaļai, tur bija viena kļūda. Tas arī sagrāva sapni par olimpisko medaļu."

Pirmās divas vietas ieņēma Vācijas divnieki un Andris Šics izcēla, ka Vācijā kamaniņu sportam ir liela popularitāte, kas arī palīdz sasniegt tik augstus rezultātus.

"Vācijas komanda un tradīcijas ir ļoti spēcīgas šajā sportā. Kamaniņu sports ir ļoti populārs Vācijā," stāstīja Šics. "Vācijā ir apmēram 7000 kamaniņu braucēju un tas ir neticams skaitlis, tāpēc domāju, ka tas ir ļoti svarīgi."

Brāļiem Šiciem šīs bija jau piektās olimpiskās spēles. 2006.gadā Turīnā viņi finišēja septītajā vietā, pēc četriem gadiem Vankūverā bija otrie, Sočos - trešie gan divnieku, gan komandas stafetes sacensībās, pirms četriem gadiem Dienvidkorejā viņi abās šajās disciplīnās ierindojās sestajā vietā.

Tags

Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Andris Šics brāļi Šici Juris Šics Kamaniņu sports Olimpiskās spēles Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form