SOK atstādina Krieviju no dalības olimpiskajās spēlēs. Teksta tiešraides arhīvs
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) izpildkomiteja otrdien Lozannā nolēma atstādināt no Phjončhanas olimpiskajām spēlēm Krievijas Olimpisko komiteju par valstī realizēto dopinga programmu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

SOK lēmums paredz, ka Phjončhanā drīkstēs startēt Krievijas "tīrie" sportisti, taču ievērojot striktus SOK noteikumus. Šie sportisti drīkstēs startēt kā "Krievijas neatkarīgie sportisti" un uz viņu formām būs šis saīsinājums OAR ("Olympic Athlete from Russia"). Phjončhanā viņi startēs zem Olimpiskā karoga un visās oficiālajās ceremonijās viņiem par godu skanēs Olimpiskā himna.

Tāpat 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs nedrīkstēs piedalīties neviens no Krievijas Sporta ministrijas pārstāvjiem. Savukārt uz mūžu no olimpiskās kustības diskvalificēti bijušais Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko un viņa bijušais vietnieks Jurijs Nagornihs, kuri bija šajos amatos 2014. gadā Soču olimpisko spēļu laikā.

SOK arī lēma piedzīt 15 miljonus ASV dolāru no Krievijas, ko SOK izlietoja dopinga skandāla izmeklēšanas gaitā. Krievijai šī summa būs jānovirza, lai palīdzētu izveidot Neatkarīgo pārbaužu pārvaldi (ITA), kas vēl vairāk nostiprinātu pašreizējo antidopinga sistēmu.

To, kurus Krievijas sportistus aicinās piedalīties Phjončahanas olimpiskajās spēlēs, izlems speciāla SOK komisija. Uzaicināti tiks tie atlēti, kuri būs izpildījuši attiecīgā sporta veida normatīvus un nebūs diskvalificēti vai jebkādā veidā pārkāpuši antidopinga kodeksu. Pirms olimpiskajām spēlēm visiem šiem sportistiem būs jāiziet neatkarīgas pārbaudes, bet rezultātos nedrīkstēs būt nekādi aizdomīgi rādītāji. Tikai pēc visu prasību izpildīšanas šī SOK komisija lems, vai attiecīgo sportistu pielaist dalībai olimpiskajās spēlēs.

Līdz šim neviena valsts pilnībā nav izslēgta no olimpiskajām spēlēm dopinga pārkāpumu dēļ. Līdz šim bijušas dažādas diskvalifikācijas politisku iemeslu dēļ vai pēc I un II pasaules kara (Vācija, Austroungārija).

DĀR netika pielaista olimpiskajām spēlēm no 1972. līdz 1992. gadam valstī pastāvošā aparteīda dēļ, bet 1992. gadā Barselonas olimpiskajās spēlēs neļāva piedalīties Dienvidslāvijas delegācijai uzsāktā Balkānu kara dēļ.

Tāpat SOK vēsturē bijuši gadījumi, kad valstij liegta dalība olimpiskajās spēlēs, jo vietējā olimpiskā komiteja bijusi valsts spēcīgā ietekmē, kas nav pieļaujams. Pēdējais gadījums bija 2016. gadā Rio, kur Kuveitas sportisti startēja kā neatkarīgie atlēti.

Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi par svarīgā lēmuma pieņemšanas procesu.

Phjončhanas olimpiskās spēles: SOK lemj Krievijas sportistu nākotni
Oficiāli – SOK diskvalificē Krievijas Olimpisko komiteju (KOK) un atļauj individuāli Krievijas sportistiem ar striktiem noteikumiem piedalīties 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā zem olimpiskā karoga.
https://twitter.com/ASakne/status/938143508539506688
https://twitter.com/GeneralisLV/status/938159698053926913
Izdevumam "Sport Ekspress" kļuvis zināms, ka Krievijas hokejisti esot uzrakstījuši vēstuli Vladimiram Putinam ar lūgumu atļaut piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.https://twitter.com/D_L_S_J/status/938146901907648517
Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents renē Fāzels pagaidām piesardzīgi skatās uz Krievijas hokeja izlases potenciālo dalību nākamajās olimpiskajās spēlēs. "Nākamās divas diennaktis pavērosim, kā attīstīsies situācija," Fāzelu citē aģentūra TASS. "Pagaidām ir pāragri kaut ko komentēt. Jāpaskatās, kāda būs Krievijas reakcija. Viss ir kārtīgi jāizrunā ar Krievijas hokeja federācijas pārstāvjiem, kā arī IIHF iekšienē."SOK preses konferencē Tomasam Baham tieši pajautāja par Krievijas hokeja izlases un pārējo sporta spēļu komandu piedalīšanos Phjončhanas Olimpiādē, uz ko SOK prezidents atbildēja, ka "visiem "tīrajiem" Krievijas sportistiem būs tiesības piedalīties spēlēs!"
https://twitter.com/CBCChrisBrown/status/938126604596928513
https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/others/lok-prezidents-vrublevskis-taisniba-beidzot-ir-uzvarejusi.d?id=49516231
Radikāli pretēju viedokli biatlonistei Rezcovai paudis slavenais krievu hokejists Iļja Kovaļčuks: "Noteikti jābrauc uz Olimpiādi! Atteikties nozīmēs zaudēt! Visi lieliski saprot, ka SOK lēmums ir vistīrākā politika, un pret ko tas bija vērsts. Ja sportisti turp aizbrauks, tas saliedēs valsti. Visiem "tīrajiem" sportistiem ir jābrauc. Daudziem tās būs pēdējās olimpiskās spēles, un viņiem citas iespējas nokļūt Olimpiādē vairs nebūs. (..) Domāju, līdzjutēji mūs atbalstīs vēl vairāk. Un mēs darīsim visu, lai viņu cerības attaisnotu."
Vēl Krievijas domes Fiziskās kultūras un sporta komitejas vadītājs Mihails Degtjarevs paziņojis, ka 12. decembrī olimpiešu sapulcē tiks izlemts, vai Krievijas sportisti vispār brauks uz Phjončhanu. "Olimpieši atbrauks un paši izlems. Ne mēs, politiķi, bet viņu personiskā izvēle tā būs," aģentūrai "R-Sport" izteicies Degtjarevs.Politiķi gan aizvien aktīvāk aicina sportistus atteikties no dalības Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, apgalvojot, ka "himna un karogs ir tas, kas sportistiem liek iet un cīnīties" (Domes deputāts Igors Ļebedevs). Te gan jāpiemin, ka neitrālo sportistu statuss neliedza Krievijas vieglatlētiem piedalīties un uzvarēt pasaules čempionātā vieglatlētikā šovasar Londonā, bet Rio olimpiskajās spēlēs pie zelta medaļas tika diskvalificētās Kataras stenda šāvējs Fehaids Aldehani.
Krievijas prezients Vladmirs Putins savu viedokli par SOK lēmumu, visticamāk, izteiks trešdien, 6. decembrī, Viskrievijas brīvprātīgo forumā.
https://twitter.com/Zakitis1411/status/938137225707114496
Krievijas olimpiskās komitejas prezidents Aleksandrs Žukovs norāda uz SOK nepilnībām savā lēmumā. Viņš uzskata, ka Krievija ir diskvalificēta līdz 2018. gada olimpisko spēļu pēdējai dienai, bet pēdējā dienā to var atjaunot un noslēguma ceremonijā jau varētu plīvot Krievijas karogs.
https://twitter.com/IneseVaidere/status/938132453193076737
Tikmēr Krievijā ir sākusies masveida vaimanāšana par SOK piemēroto sodu un organizācijas apvainošana "dancošanā zem ASV stabules". Sportisti ir sašutuši par karoga un himnas atņemšanu, un jau parādījušās pirmie apgalvojumi par boikotu, savukārt politiķi saskatījuši ASV pirkstu SOK lēmumā.Divkārtējā olimpiskā čempione biatlonā Anfisa Rezcova sarunā ar izdevumu "Sport ekspress" izteikusi pārliecību, ka krievu sportisti uz Phjončhanu nebrauks, jo "Krievijā tādu soli nesapratīs". "Neviens neuzdrošināsies startēt zem neitrāla karoga. Valsts viņus neuzskatīs par varoņiem," saka sportiste.Savukārt Krievijas domes deputāts Mihails Jemeļjanovs uzskata, ka Krievijas diskvalifikācija ir "ASV pirksts". "Šis ir nepieņemams lēmums, politiski angažēts," viņš izteicies aģentūrai "R-Sport". "Ir pilnīgi acīmredzams, ka tas pieņemts zem ASV spiediena, izpatīkot politiskajai konkunktūrai. SOK ir atkāpušies no olimpiskās kustības fundamentālajiem ideāliem."
Latvijas Olimpiskās komitejas Aldons Vrubļevskis intervijā portālam "Delfi": Taisnība beidzot ir uzvarējusi! Negodīga rīcība var tik slēpta līdz zināmam brīdim, kad tā nāk gaismā. Un šis ir tas brīdis.Pilnu interviju ar Vrubļevski lasiet jau pēc brīža portālā "Delfi".
Grigorijs Rodčenkovs ar sava jurista starpniecību paudis atbalstu SOK lēmumam: "viņš ir ļoti lepns par darbu, ko paveikusi SOK. Viņu lēmums ir nopietns signāls, kas norāda, ka Krievija noteikti bija jāsoda," portāls "insidethegames.biz" citē Džimu Valdenu.
Bahs atkārtoti uzsver, ka SOK lēmumam "nav politisks raksturs".
Ja Rio spēlēs bija ROT komanda "Refugee Olympic team", olimpiskā bēgļu komanda), tad Phjončhanā būs OAR – "Olympic Athlete of Russia". https://twitter.com/Ilja_Polakovs/status/938118565491863553
Portāls "insidethegames.biz" vēl ziņo, ka Krievijai piemērots sods 15 miljonu dolāru apmērā. Šī summa ir kompensācija par izmeklēšanas izdevumiem, un tiks nodota antidopinga sistēmas attīstīšanai.Ziņas par to, ka SOK varētu piemērot Krievijai soda naudu, parādījās jau iepriekš:https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/others/sok-zinas-par-krievijas-pielaisanu-startam-2018-gada-olimpiade-par-100-miljoniem-dolaru-ir-nepatiesas.d?id=49123791
https://twitter.com/ineselibina/status/938116892266565635
SOK prezidents atbild uz jautājumu par iespējamo boikotu no Krievijas puses: boikoti nekad neko nav panākuši. Es neredzu iemeslu Krievijas sportistiem boikotēt Phjončhanas olimpiskās spēles, jo mēs esam atļāvuši "tīrajiem" sportistiem piedalīties tajās.
Mūža olimpiskā diskvalifikācija piespriesta bijušajam Krievijas sporta ministram, tagad Krievijas vicepremjeram Vitālijam Mutko un viņa vietniekam Jurijam Nagorniham. Savukārt Soču olimpisko spēļu orgkomitejas prezidents, KHL prezdients Dmitrijs Černišenko izslēgts no 2022. gada Pekinas olimpisko spēļu koordinācijas komisijas, bet KOK prezidentam Aleksandram Žukovam atņemts SOK locekļa statuss. 
SOK prezidents izziņo organizācijas lēmumu: KOK diskvalifikācija stājas spēkā nekavējoties, sportisti startēs zem olimpiskā karoga, un viņu uzvaras gadījumā tiks atskaņota olimpiskā himna.Smagāks trieciens varētu būt aizliegums sportistiem piedalīties olimpisko spēļu atklāšanas un noslēguma ceremonijās.
SOK prezidents Bahs: jūtu līdz visiem "tīrajiem" sportistiem, kurus ietekmējusi šī situācija.
https://twitter.com/ScottPorch/status/938117325810819072
Preses konferenci sāk Osvalds Šmits, kurš vada vienu no SOK izmeklēšanas komisijām. Viņš savā uzrunā uzsver, ka komisijas lēmumi balstīti ne tikai uz bijušā Maskavas antidopinga laboratorijas vadītāja Grigorija Rodčenkova liecībām, bet arī uz dokumentiem, zinātniskiem pierādījumiem, korespondenci un liecinieku liecībām.
Oficiālā preses konference kavējas, bet portāls "insidethegames.biz" jau ziņo, ka SOK lēmusi par Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) diskvalifikāciju un šīs valsts sportistu pielaišanu 2018. gada ziemas olimpiskajām spēlēm zem neitrāla karoga. Pagaidām šī informācija ir neoficiāla.
Krievijas Pirmais kanāls apgalvo, ka Krievijas pārstāvjiem nav ļauts uzstāties SOK izpildkomitejas sēdē. Kā ziņojām, Krievijas pusi Lozannā pārstāvēja pasaules čempione daiļslidošanā Jevgeņija Medvedeva, Krievijas Olimpiskās komitejas prezidents Aleksandrs Žukovs un neatkarīgās sabiedrīskās antidopinga komisijas vadītājs Vitālijs Smirnovs.
Portāls "championat.ru", kas atrodas Lozannā, ziņo, ka SOk ir pieņēmuši lēmumu, un tas ir nodots tulkiem.
Tikmēr aizstāvībai ir cēlies Krievijas pilsonis, franču aktieris Žerārs Depardjē. Internetā gan ironizē, kopš kura laika Depardjē ir paguvis kļūt par dedzīgu Krievijas sporta līdzjutēju?https://www.facebook.com/GerardXavierMarcelDepardieu/photos/a.1537410776352155.1073741829.1396692230424011/1558085974284635/?type=3#w=500
https://twitter.com/CamReddin/status/938109663794552832
Visticamāk, Krievijas puse jau ir informēta par lēmumu, jo stundu pēc SOK preses konferences izziņota oficiālā preses konference.
Līdz šim neviena valsts pilnībā nav izslēgta no olimpiskajām spēlēm dopinga pārkāpumu dēļ. Līdz šim bijušas dažādas diskvalifikācijas politisku iemeslu dēļ vai pēc I un II pasaules kara (Vācija, Austroungārija). DĀR netika pielaista olimpiskajām spēlēm 1972.-1992. gadam valsti pastāvošā aparteīda dēļ, bet 1992. gadā Barselonas olimpiskajās spēlēs neļāva piedalīties Dienvidslāvijas delegācijai uzsāktā Balkānu kara dēļ. Tāpat SOK vēsturē bijuši gadījumi, kad valstij liegta dalība olimpiskajās spēlēs, jo vietējā olimpiskā komiteja bijusi valsts spēcīgā ietekmē (tas ir liegts). Pēdējais gadījums bija 2016. gadā Rio, kur Kuveitas sportisti startēja kā neatkarīgie atlēti.
Lozannā "iet karsti". Precīzāk, masu mediju zonā. Krievijas žurnālisti asi vērsušies pret labi zināmo vācieti Haijo Zepeltu. Krievijas žurnālisti ziņoja, ka Zepelts iestājoties par Krievijas diskvalifikāciju uz pieciem gadiem. Pats vācietis gan šos tekstus nosaucis par meliem un nesaprotot, kādēļ Krievijas žurnālisti izplatot dažādas baumas.Haijo Zepelts ir viens no Krievijas dopinga sāgas aizsācējiem – viņa filmas par aizliegto preparātu lietošanu, kas tika parādītas Vācijas TV kanālā ARD, iesāka procesu, kas noveda pie Krievijas Vieglatlētikas federācijas diskvalifikācijas, kas nav atcelta joprojām.
Tiek mēļots, ka, iespējams, SOK sēde jau ir noslēgusies, visi uzklausīti un lēmums pieņemts. Tikai tas tiks publiskots, kā iepriekš izziņots, pulksten 20:30 pēc Latvijas laika. Atlicis gaidīt nedaudz vairāk par stundu...https://twitter.com/sportexpress/status/938084144067866625
Pagaidām ļoti skopa informācija pienāk no Lozannas. Visas uzklausītās personas nav informētas kaut vai par sīkāko pavērsienu šajā lietā. Joprojām tiek runāts par iespējamām soda sankcijām, bet Krievijas sportisti un federāciju pārstāvji norāda uz "sazvērestības teorijām" - "mēs neesam vainīgi", "netiek uzrādīti nekādi nozīmīgi argumenti", "dopinga proves nav bijušas pozitīvas", utt. Tomēr joprojām neviens Krievijas sportists nerunā, vai Krievijā bijusi vai tomēr nav bijusi valstiska dopinga programma, un vai sportisti ir zinājuši par krāpšanos un dopinga mēģeņu bojāšanu. 
Portāls "Delfi" pagājušajā nedēļā publicēja Krievijas žurnālista Alekseja Avdohina viedokli par notiekošo. Iespējams, ka Krievijā šo viedokli uztvēr ne pārāk labi, tomēr tas netika cenzētshttps://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/krievijas-zurnalists-mums-atnem-medalas-bet-mes-klusejam-kauns.d?id=49493781
Krievijas ziņu aģentūra TASS viedokli par Krievijas dopinga skandālu esot pajautājusi arī bijušajam Latvijas Hokeja federācijas prezidentam Kirovam Lipmanam. Bijušais LHF prezidents cer uz Krievijas pielaišanu dalībai olimpiskajās spēlēs.“Esmu pārliecināts par 70%, ka tā ir politiska lieta. Jā, dopingu lieto, un, diemžēl, ne tikai Krievijā, bet arī citās valstīs. Ceru, ka šodien pieņems pareizu lēmumu un ļaus Krievijai startēt olimpiskajās spēlēs. Savādāk nemaz nevar būt. Rodčenkovs pats bija atbildīgs par antidopinga vielu lietošanu. Lai nu kuram, bet viņam ir zināms, kas un kā tiek darīts. Ja viņš gribēja, lai padotie nelegāli sasniedz kaut kādus pasaules līmeņa rezultātus, varbūt jau stūķēja viņiem iekšā kaut kādas vielas, bet tad viņš arī ir vainīgs.Es teiktu, ka viņš ir nodevējs. Nekas vairāk.”
Lozannā atraodas arī kādreiz slavenā distanču slēpotāja, tagadējā Krievijas Slēpošanas federācijas vadītāja Jeļena Vjalbe. Tomēr viņa asi atcirtusi dažiem žurnālistiem, kuri vēlējušies noskaidrot Vjalbes viedokli: "Kamēr šeit atradīsies Haio Zepelts (skandalozo dokumentālo filmu par Krievijas dopingu autors), nevēlos nemaz runāt. Es viņu te neaicināju."https://vk.com/video-1331201_456239733
Savu viedokli pēc SOK lēmuma solījis operatīvi izplatīt galvenais ziņotājs Rodčenkovs, kura jurists atrodas Lozannā un solījis rīkot preses konferenci. Paša Rodčenkova atrašanās vieta īsti neesot zināma. Viņš atrodas ASV, viņš ir iekļauts liecinieku aizsardzības programmā un viņa atrašanās vieta tādēļ netiek izpausta.
Pirms gandrīz pieciem gadiem "no skapja" iznāca slavenais riteņbraucējs Lenss Ārmstrongs, satriecot pasaules sportu un liekot vilties daudziem līdzjutējiem. Pēc šokējošās atklāsmes "Delfi" apkopoja dopinga veidus pasaules sportā. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/pasaules-izplatitakie-dopinga-veidi-top-15.d?id=43006310
Krievijā, protams, pirmo informāciju saņem Kremlis un valsts prezidents Vladimirs Putins, jo tā ir arī politiska lieta. Kremlis gan paziņojis, ka nekādus komentārus nesniegs pirms SOK nebūs publiskojusi savu lēmumu.
Viena no organizācijām, kurai arī jātiek galā ar Krievijas dopinga skandālu, ir Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija. IBSF sākotnēji lēma diskvalificēt iesaistītos krievu sportistus, bet vēlāk IBSF komisija uzklausīja iesaistītos un atcēla šo lēmumu. Vēlāk IBSF paziņoja, ka nepiekrīt komisijas lēmumam, tomēr diskvalifikāciju neatjaunoja.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/bardaks-bobsleja-un-skeletona-saime-ibsf-nepiekrit-komisijai-bet-neatjauno-krievijas-sportistu-diskvalifikaciju.d?id=49511837
https://twitter.com/SudaBusana/status/938008515301576705
Pagājušās nedēļas nogalē Krievija solīja lielu sensāciju, atmaskojot "nodevēju" un galveno Krievijas dopinga skandāla liecinieku Grigoriju Rodčenkovu. Solītajā raidījumā ļoti saraustīti tika pārraidīti daži kadri no "kaut kādas intervijas" ar interneta starpniceību. Tagadu norvēģu portāls VG ziņo, ka īstenībā kadri ar Rodčenkovu ir aptuveni gadu seni un tā bijusi saruna ar kādu paziņu. Turklāt, visi Rodčenkova teksti izrauti no konteksta un nekādi neattiecas uz tiešo lietu - Krievijas dopinga skandālu.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/krievijas-televizija-parraidis-dopinga-skandala-liecinieka-rodcenkova-greksudzi.d?id=49503159
https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/others/maklarens-krievija-smagi-riske-noliedzot-acimredzamos-dopinga-parkapumus.d?id=49499725
Portāls “insidethegames.biz” vēsta, ka Krievijas delegācijai tiks konfiscēti mobilie telefoni, kad viņiem izsniegs Samuela Šmita vadītās SOK izmeklēšanas komisijas ziņojumu. Tas tiek darīts, jo SOK baidās, ka varētu noplūst informācija. Tiesa, arī pašiem SOK izpildkomitejas locekļiem būs jānodod savas mobilās ierīces.
Aģentūras “Associated Press” žurnālists Greiems Danbars uzskata, ka barga soda gadījumā SOK varētu izprovocēt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu uz neprognozējamu rīcību, jo viņš ir paziņojis, ka diskvalifikācija vai tikai dažu krievu sportistu pielaišana spēlēm būtu apkaunojums viņa valstij.
Krievijas delegācija ieradusies SOK mītnē Lozannā, kur pēc brīža sniegs savu aizstāvību. https://twitter.com/Olympic_Russia/status/938032359336742912
Krievija aizstāvēs savus sportistus pret dopinga apsūdzībām un cieši sadarbosies ar SOK, otrdien paziņoja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. Pirmdien viņš arī sacīja, ka Krievija neboikotēs olimpiskās spēles, ja sportistiem neļaus startēt zem sava karoga.
Sagaidāms, ka SOK lēmumu par Krievijas dalību olimpiskajās spēlēs paziņos pulksten 20:30 pēc Latvijas laika. 
Krievijas delegācija no viesnīcas Lozannā devusies uz SOK izpildkomitejas sēdi, kur centīsies attaisnot pret sevi vērstās apsūdzības un izvairīties no diskvalifikācijas.
Badžets ir pārliecināts, ka jaunā antidopinga kontrole darbosies maksimāli efektīvi. Viņš arī uzsvēra, ka šāda kontrole palīdzēja identificēt pārkāpumus Krievijas Antidopinga aģentūrā. Tagad tā tiks ieviesta daudz pilnvērtīgāk.
Iepriekš apkopojām informāciju par šo milzīgo Krievijas dopinga skandālu. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/sok-apsudzibas-dopinga-mahinacijas-krievijai-granata-lapsenu-puzni.d?id=49475673
Pulksten 14:00 sākās SOK preses brīfings, kurā SOK medicīnas un zinātnes direktors Ričards Badžets žurnālistiem skaidroja, ka no 2018. līdz 2022. gadam tiks izstrādāta īpaša programma dopinga kontrolei.
Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kuram atņemta Soču olimpisko spēļu zelta medaļa, cer uz pozitīvu iznākumu SOK izpildkomitejas sēdē. “Man nav atbildes, kāpēc tā noticis. Es vairāk nekā desmit gadus esmu pārstāvējis Krieviju, ar manām provēm viss bija kārtībā, bet viņi pieņēma tik bargu lēmumu.” https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/tretjakovam-atnem-socu-spelu-zeltu-dukurs-klust-par-olimpisko-cempionu.d?id=49473413
Pirmdien portāls “insidethegames.biz” rakstīja, ka SOK centīsies atrast balansu starp Krievijas, kas atbalstīja centralizēto dopinga sistēmu, un tās sportistu sodīšanu. Tāpēc joprojām ir ļoti ticams variants, ka SOK paziņos par daļēju Krievijas sodīšanu, ļaujot "tīrajiem" Krievijas sportistiem piedalīties olimpiskajās spēlēs, tomēr viņu uzvaras gadījumā neatskaņot Krievijas valsts himnu un nepacelt mastā valsts karogu. Tiesa, Krievijas prezidents Vladimirs Putins jau paziņojis, ka iebilst pret šādu lēmumu, jo Krievijas sportistiem jāstartē kā pilntiesīgiem dalībniekiem.
Kļuvis zināms, ka Krievijas delegācija ar Samuela Šmita vadītās SOK izmeklēšanas komisijas ziņojumu varēs iepazīties tikai 20 minūtes pirms prezentācijas. Šis ziņojums noslēgs 15 mēnešus ilgu SOK komisijas pētījumu par to, kurš vainojams par Krievijā pastāvošo centralizēto dopinga sistēmu. Kopš Šmita komisijas pirmā ziņojuma SOK par dopinga mahinācijām piespriedusi mūža olimpisko diskvalifikāciju vairākiem Krievijas sportistiem, ieskaitot olimpiskos čempionus distanču slēpošanā, bobslejā un skeletonā.
Neliels ieskats tajā, kas šodien notiks SOK izpildkomitejas sēdē. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/olimpiskas-kustibas-izskirsanas-bridis-sodit-vai-nesodit-krieviju.d?id=49512501
Pienākusi diena, kad Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai jāsaka savs galavārds par Krievijas sportistu dalību Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Lai arī kāds būtu lēmums, tas atstās pēdas uz sporta pasauli. 

Tags

Dopings Krievija Olimpiskās spēles Phjončhana 2018 Soči 2014 SOK
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form