Phjončhanas olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīrā trešdien Somijas valstsvienība ar rezultātu 3:2 (1:0, 2:1, 1:0) pārspēja Olimpiskās atlētes no Krievijas un izcīnīja bronzas godalgas.

Spēle iesākās ar Petras Nīminenas trešajā minūtē gūtajiem vārtiem, bet tad otrajā periodā vajadzēja nospēlēt tikai 10 sekundes, kad Susana Tapani dubultoja rezultāta pārsvaru. Olga Sosina ar metienu vārtu augšējā stūrī panāca rezultātu 1:2, taču Linda Valimaki 10 minūtes vēlāk atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Krievietes neatlaidīgi cīnījās un vairākumā guva vārtus. Intriga saglabājās līdz mača beigām.

Somijas izlase grupu turnīrā palika trešajā vietā A apakšgrupā ar vienu uzvaru trīs spēlēs, turpinājumā izslēgšanas spēlēs ar 7:2 sagrāva Zviedriju, bet pusfinālā ar 0:5 zaudēja ASV. OAR hokejistes A grupa palika bez uzvarām, bet ceturtdaļfinālā uzvarēja Šveici ar 6:2, bet pusfinālā ar 0:5 zaudēja Kanādai.

Kā zināms, sieviešu turnīra finālā tiksies pasaules spēcīgākās izlases – ASV un Kanāda.