Fоtо: Shutterstock

Alus ir viens no senākajiem un ar tradīcijām apvītākajiem dzērieniem visā pasaulē. Bez tā nav iedomājami arī gaidītākie vasaras svētki Latvijā – Jāņi. Alus daudzveidība ļauj to baudīt ne tikai kā dzērienu, bet arī izmantot kā īpašu sastāvdaļu dažādās ēdienu receptēs, maltītei piešķirot unikālu garšu un smaržu. Gatavojoties svētkiem, "Maxima Latvija" attīstības tehnologs Dimitrijs Buzmakovs iesaka recepti svētku galdam, kā arī ir sagatavojis pamācību, kā dažādus alus veidus izmantot ēdiena pagatavošanā.

Alus, tā veidi un izmantošana ēdiena gatavošanā

Lager alus ir viegls un dzidrs – tas ir pasaulē vispopulārākais alus veids. Tā brūvēšanas tradīcijas ir meklējamas Vācijā. Lager alus ir gaišas krāsas, tas ir putaināks nekā citi alus veidi un satur lielāku apiņu piejaukumu, tāpēc garšā tas ir rūgtenāks, bet tam ir relatīvi zems alkohola saturs. Dmitrijs Buzmakovs iesaka Lager alu izmantot, gatavojot uzkodas alus mīklas panējumā. Tāpat tas lieliski papildina ierasto šašlika marinādi.

Ale jeb eils ir tumīgs un rūgtens alus, ko visbiežāk gatavo ātri un lielā karstumā. Tādējādi tas iegūst īpaši rūgtu garšu. No šī alus veida var pagatavot pankūkas, kur pienu, kefīru vai paniņas aizstāj ar alu. Gatavošanas procesā alkohols iztvaiko, līdz ar to tās var ēst arī bērni.

Porter stila alus ir biezs un tumīgs. To gatavo no viegli apgrauzdētiem miežiem un tieši tie dod šim alum raksturīgo tumšo krāsu, patīkamo, tumīgo garšu un šokolādes notis. Porteri var izmantot liellopa vai jēra gaļas sautēšanā, dažādos sautējumos un mērcēs, kā arī pievienot kēksu vai cepumu mīklai – tas piešķirs iesala un riekstu garšu.

::recepte::

Traukā pievieno tomātu, bārbekjū mērci, alu, eļļu, sasmalcinātu ķiploku, sāli, cukuru un melnos piparus pēc garšas. Pēc tam visu samaisa.

Marinādē pievieno cūkgaļas ribiņas un tās apmaisa.

Ribiņas liek ledusskapī un atstāj uz nakti marinēties.

Nākamajā dienā ribiņas gatavo uz grila vai cepeškrāsnī.

::!recepte::

Lai labi garšo!

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !