Uz saturu

Skaties un mielojies! 'Wolt' kino nedēļa kopā ar 'Kino Kultu' 

Apmaksāta informācija 

Kino un ēdiens allaž ir gājuši kopā, jo daudziem popkorns ir sinonīms ja ne kino kopumā, tad kinoteātriem noteikti. Jaunākie laiki ir ieviesuši savas korekcijas mūsu paradumos, un nu kino un serializētu saturu pārsvarā baudām mājās. Bet mājās mums ir plaša izvēle ar našķiem un uzkodām, ko liekam uz kārā zoba kopā ar filmām — gan pašu pagatavotām, gan, protams, pasūtītām ar piegādēm.

"Kino Kulta" komanda atzīst, ka pēdējā gada laikā ir sevi lutinājusi neskaitāmas reizes, eksperimentējot un kombinējot iecienītākās filmas un seriālus kopā ar iemīļotākajiem restorāniem no "Wolt", centienos sasniegt gastronomiski ideālo skatīšanās pieredzi. To piedāvājam arī jums — lai garda skatīšanās!

"Pulp Fiction" un bārs "Garāža"

"I do love the taste of a good burger" mums saka Džūlss Vinfīlds nepārspējamā Semjuela L. Džeksona izpildījumā, un mēs varam tikai piekrist — krietns burgers ir zelta vērtē! Bāra "Garāža" "beyond meat" burgers varētu būt dārgākais "beyond meat" burgers Rīgā, bet… tas varētu būt arī garšīgākais, vismaz mūsu pieredzē, un noteikti Kventina Tarantīno šedevra cienīgs. Turklāt ar vienu burgeru varētu pat pietikt diviem cilvēkiem — porcija ir pamatīga. Papildu efektam noteikti jāpasūta arī kāds "tasty beverage", ko uzdzert pa virsu karaliskajam burgeram! 

"Kino Kulta" gurmānu klubs iesaka: "Beyond" gaļas burgers no "Garāžas", kas pretendē uz "labākais pilsētā" titulu 

Filmu meklē: Go3.lv, Tet+

"The Darjeeling Limited" un "Singh's" restorāns

Trīs atsvešinājušies brāļi dodas uz Indiju, lai pēc ilgiem gadiem satiktu savu māti un pa ceļam uzlabotu attiecības savā starpā. Vesa Andersona mīlestības vēstule Indijai ir piesātināta ar atsaucēm uz Indijas filmām, ieskatiem Indijas kultūrā un, protams, Latvijā iemīļoto "vesandersonīgo" stilu. Un vēl "Ceļojums uz Dardžilingu" rada nepārvaramu kāri pēc Indijas ēdiena līdz pat burtiskai karija garšai mutē — pretoties nav iespējams, labāk ir padoties un, lai filmas skatīšanās būtu izdevusies, laikus pasūtīt kaut ko no "Singh's" restorāna! 

"Kino Kulta" gurmānu klubs iesaka: "Rai Kaddu" (ķirbis) kopā ar naan maizi (ar sieru) un "Palak Pyaz Pakora" kā našķi no "Singh's" 

Filmu meklē: Tet+

"Blade Runner" un "Ramen Riga"

Jebkurš iemesls vēlreiz noskatīties Ridlija Skota leģendāro 1982. gada zinātniskās fantastikas filmu "Blade Runner" ("Pa asmeni skrejošais") ir pareizs iemesls. Lietus, neona gaismu apspīdēta pilsēta naktī… un ēdiens! Ja pareizi sarēķināt laiku, varat pasūtīt Tokas pīles ramen no "Ramen Riga" tā, lai izpalīdzīgais "Wolt" kurjers to piegādātu tieši uz to ainu, kurā Dekards ēd japāņu nūdeles. Ņemot vērā, ka iedomātajā nākotnē civilizācija sastāv no amerikāņu un Āzijas kultūrām, efekts būs labāks nekā 3D! 

"Kino Kulta" gurmānu klubs iesaka: "Tokijas pīles" ramen, Miso garneles un mochi no "Ramen Riga" — Dekarda cienīga izvēle 

Filmu meklē: "iTunes"

"Ted Lasso" un "Zivju lete"

Komēdijseriāls "Ted Lasso" ir iekarojis mūsu (un jūsu) sirdis! Stāsts ir balstīts uz kanālā NBC savulaik redzamiem sporta skečiem ar Džeisonu Sudeikis kā amerikāņu futbola treneri, kurš dodas uz Lielbritāniju, lai trenētu... "normālā" futbola komandu. Teds arī ātri vien uzzinās, ka ir visnotaļ zīmīgas atšķirības starp šiem futbola veidiem, tāpat kā starp amerikāņu un britu virtuvi, bet mūsu uzdevums bija atrast labāko restorānu, kas apvienotu sevī šķietami neapvienojamo. Mūsuprāt, tas ir izdevies "Zivju letei", kur vienlīdz labi kopā sadzīvo gan burgeri, gan "fish'n'chips"! Būs ko papētīt ēdienkartē, jo seriālam tūlīt iznāk otrā sezona! 

"Kino Kulta" gurmānu klubs iesaka: "Fish'n'Chips", burgers ar mencu vai zivju kroketes uzkodās no "Zivju letes" — garām nepasitīsiet! 

Seriālu meklē: AppleTV+

"Мимино" un "Loсale" restorāns

"Gamardžoba" visiem Gruzijas faniem! Gruzijā "Kino Kulta" komanda satika visdraudzīgākos cilvēkus (mūs aicināja uz vīnu, tikai uzzinot vien, ka esam no Latvijas). Tāpēc arī Gruzijas vakariņas vajag apvienot ar sirsnīgo 1977. gada komēdiju "Мимино" ("Mimino") par Gruzijas mazo lauku helikoptera pilotu, kurš dodas uz Maskavu piepildīt sapni — pilotēt lielās pasažieru lidmašīnas. Sirsnība, draudzība un īsts Gruzijas gars! 

"Kino Kulta" gurmānu klubs iesaka: Hačapuri Megreļu gaumē ar tkemaļi mērci un dārzeņu salātiem Gruzijas gaumē no "Locale" 

Filmu meklē: "YouTube" 

"Kriminālās ekselences fonds" un "Zefīrs"

Neskatoties uz to, ka puse no "Kino Kulta" komandas ir redzama uz ekrāna pasta aplaupīšanas ainā (abi Sergeji spēlē policistus Teteri un Smetaņuku — režisors un scenārija autors Oskars Rupenheits jau sen sola, ka kādreiz uzrakstīs par viņiem filmu vai vismaz web seriālu), tā nav mūsu mīļākā aina "Kriminālas ekselences fondā". Mūsu mīļākā aina ir zefīra aina — smieklīgākā aina latviešu filmās pēdējos 10 gados! Tādēļ arī šīs filmas seansa "keiteringu" uzticam picu un sendviču meistariem no "Zefīrs"

"Kino Kulta" gurmānu klubs iesaka: "Pizza Quattro Fromaggi" un veģetārais sendvičs (Bens no "Parks & Rec" teiktu, ka šis ir "Calzone!") no "Zefīrs" 

Filmu meklē: www.kefmovie.com (vai pašmāju straumēšanas servisos)

"Long Way Up" un "Delisnack"

Vienkārši uzkāpt uz motocikla un doties apkārt pasaulei! Ticam, ka šāda (vai līdzīga) ideja ir piemeklējusi daudzus, un, kamēr briestat tās realizācijai, noskatieties, kā to paveica slavenais aktieris Jūens Makgregors ("Vilcienvakte", "Zvaigžņu kari" un neskaitāmas citas filmas). 11 sēriju garumā viņš kopā ar savu draugu Čārliju Burmanu dodas cauri visai Dienvidamerikai līdz Losandželosai — bet mēs sekojam tiem līdzi, baudot labākos pasaules ēdienus no "Delisnack". Par kalorijām nevajag satraukties, jo laimīgie tās neskaita! 

"Kino Kulta" gurmānu klubs iesaka: atkarībā no sērijas, jebko no "Delisnack", kas čurkst, tecina taukus un rada spēcīgu siekalu izdalīšanos 

Seriālu meklē: AppleTV+

Ar šiem piemēriem vien, protams, ne tuvu nav izsmeltas plašās kino un gardumu kombinācijas – to ir tikpat daudz kā filmu uz pasaules, tā ka atliek vien eksperimentēt! Labās ziņas ir, ka šajos eksperimentos varam būt tikai un vienīgi ieguvēji, atklājot jaunus kino un ēdienu pasaules nostūrus. 

Lasi vēl

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.