Jaunumi Padomi Sastāvdaļas Rudens sautējumi

'Wolt': dodies ASV garšas ceļojumā ar 'Rokot Smokehouse & Grill'

Apmaksāta informācija 

Kampaņas "Ceļo ar garšu" ietvaros "Wolt" aicina noķert ceļojuma garu, baudot dažādu valstu virtuvi un mūziku. Viens no kampaņas garšas galamērķiem ir ASV. Kaut arī Rīgā ir vairāki restorāni, kuri palīdz gardi sakravāt koferi un sagatavoties ceļojumam, vēlējāmies izcelt vienu no jaunākajiem restorāniem Vecrīgā – "Rokot Smokehouse & Grill".

Rokot restorāna koncepts ir "Street Food", kur ēdiens tiek vienkārši un saprotami pagatavots. Restorāna centrā atrodas virtuve, kas ļauj viesiem klātienē vērot, kā tiek pagatavota viņu maltīte.

Restorāna šefpavārs Jurijs Kuligins ir pieredzes bagāts. Viņš atzīst, ka tā pa īstam ir iemācījies pagatavot burgeri laikā, kad pats dzīvoja ASV: "Burgers var sastāvēt no visdažādākajām sastāvdaļām, taču vissvarīgākā, nemainīgi, ir un būs gaļa!" 

"Rokot Smokehouse & Grill" burgeros izmanto Latvijā bioloģiski audzētu "Dry Aged" gaļu, kura tiek grilēta "Josper" ogļu krāsnī. "Josper" ogļu krāsns piešķir gaļai īpaši izteiksmīgu garšu. 

Restorāns piedāvā arī cāļa, cūkas un liellopa brisketus, kas tiek pagatavoti amerikāņu zīmola "Ole Hickory" kūpinātavā. 

Kaut arī restorāns izceļas ar saviem gaļas ēdieniem, tas nenozīmē, ka ēdienkartē neizdosies atrast arī kaut ko veģetāru. Restorāns ir centies padomāt par visu klientu vēlmēm un turpina paplašināt savu ēdienkarti, lai sniegtu arī vairāk izvēles iespējas piegādes pasūtījumiem.

Uzskatām, ka ēdiens tomēr ir jābauda, tādēļ aicinām katru interesentu izmēģināt un pasūtīt no jaunā Vecrīgas restorāna "Rokot Smokehouse & Grill"

Lai gards ceļojums uz ASV!

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.