PROJEKTS TAPIS SADARBĪBĀ AR TAIPEJAS MISIJU LATVIJĀ
Ēdieni, kas tiek ēsti ap Jauno gadu, ir pārpildīti ar simbolisku nozīmi un bieži tiek pasniegti svinībās viesiem, ciemos pie draugiem un ģimenei. Tālo Austrumu kultūrā valriekstiem ir īpaša nozīme, jo tiek uzskatīts, ka tie labvēlīgi ietekmē plaušu darbību, mazina klepu un uzlabo asinsriti, un, galvenais, Jaunajā gadā tos ēd, lai gūtu prieku (un nodrošinātu laimi nākamajā gadā).

Pasniedz mazu laimes devu arī sev un saviem tuvajiem ar šo valriekstu cepumu recepti.
Valriekstu cepumi
- 300 g miltu;
- 200 g sviesta (vai 150 ml eļļas);
- 90 g cukura;
- 2,5 g cepamā pulvera;
- 1 TK sodas;
- 1 TK sāls;
- 1 ola;
- valrieksti (var aizstāt ar citiem riekstiem vai tos nelietot nemaz).
Sastāvdaļas:
1. Izsijājiet miltus, sāli, sodu un cepamo pulveri vienā traukā un nolieciet malā.
2. Lielā maisīšanas traukā sajauciet izkausētu sviestu (vai eļļu), olu un cukuru, rūpīgi samaisiet, līdz maisījums ir krēmīgs.
3. Sviesta maisījumu lejiet virsū miltu maisījumam. Rūpīgi iejauciet, līdz veidojas viendabīga masa.
4. Cepešpannā izklājiet cepampapīru. Uz tīras virsmas sadaliet mīklu vienāda lieluma gabalos un katru sarullējiet bumbiņā, novietojiet uz cepešpannas ar nelielu atstarpi vienai no otras.
5. Viegli ar rādītājpirkstu spiediet mīklu no centra uz āru. Mīklas malas veidos šī cepuma raksturīgās plaisas. Pēc šī procesa cepuma vidū var likt vienu valrieksta gabaliņu (vai riekstu pēc izvēles).
5. Uzkarsējiet cepeškrāsni līdz 180 grādiem.
6. Cepumus lieciet cepties apmēram 20 minūtes vai līdz brīdim, kad tie kļūst zeltaini brūni.
7. Ļaujiet tiem atdzist. Cepumus var ēst tāpat vai kopā ar kādu siltu padzērienu.
Gatavošana:
Sagatavotos cepumus var ēst tāpat vai kopā ar kādu siltu padzērienu.
Pasniegšana:
Foto: Kristaps Janmers
Taivānas kulinārijas kultūra un kārdinošas receptes – uzzini vairāk projektā ‘Ēdiens ir mīlestība’ un pārbaudi savas zināšanas erudīcijas testā
Projekta ’’Ēdiens ir mīlestība” veidotāji: saturs – Jitinga Lina ("Yi-Ting Eating"), Džeisons Huangs (Taipejas misija Latvijā) un Sabīne Košeļeva ("Delfi Brand Studio"), receptes un projekta vadība – Rihards Janmers, recepšu foto – Kristaps Janmers, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Olafs Ozoliņš, redaktores – Kristīne Melne, Līga Švāne, mediju komunikācijas eksperts – Edgars Apermanis.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.