100 Latvijas garšas, tirdziņš un danči: Valmiermuižā notiks Mārtiņdienas svinības

100 Latvijas garšas, tirdziņš un danči: Valmiermuižā notiks Mārtiņdienas svinības
Foto: Publicitātes foto

Mārtiņi ir ziemas sagaidīšanas svētki – rudens raža ir novākta un laiks to celt galdā. Lai iepazīstinātu ar 100 mūsdienu garšām Latvijas simtgadē, tirgotāji Valmiermuižā būs saveduši krietnus vezumus ar bagātīgās rudens ražas labumiem un citiem gardumiem. Amatnieki līdzi ņems pilnus grozus ar saviem meistardarbiem. Mārtiņbērni uz Mārtiņdienas svinībām un tirdziņu "Gardu muti" tiks gaidīti pie Vamiermuižas alus darītavas sestdien, 3. novembrī, no pulksten 11 līdz 15, informē Valmiermuižas kultūras biedrības pārstāvji.

Latvijas simtgadei par godu tiks izzinātas 100 garšas – kas aug mūsu saimniecībās, ko no tā var pagatavot, kas aktuāls mūsdienu svētku galdā. Mājražotāji piedāvās brangus lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, garšvielas, mājas vīnu, sulas, sukādes un citus gardumus. Amatnieku pūrā būs vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas, ar kurām rotāt kā sevi, tā apdāvināt radus un draugus.

Tā kā Mārtiņbērniem vajadzīgi dažādi trokšņu rīki, tad tirdziņā būs iespējams izzināt, kā top celma bungas. Mazākajiem tirdziņa apmekletājiem būsim sarūpējuši radošas nodarbes darbnīcās, sanākušos priecēs folkmūzikas grupa "Jāņoga", kas dziedās, muzicēs un arī kādu rotaļu izvedīs! Mārtiņš arī rūpējas par zirgiem ziemā. Kā neatņemama tirdziņa daļa ir izjādes kopā ar Valmiermuižas Jātnieku skolu.

Sanākušie varēs mieloties ar Valmiermuižas alus virtuves un darītavas meistaru sarūpētajiem ēdieniem un dzērieniem. Valmiermuižas alus virtuvē 3. un 4. novembrī no plksten 10 līdz 14 galdā tiks celtas Mārtiņdienas Latvijas garšu vēlās brokastis. Pasākuma rīkotāi galdiņu aicina rezervēt laikus – zvanot pa tālruni +371 28664424, rakstot uz e-pastu alusvirtuve@valmiermuiza.lv

Tirgotāji aicināti pieteikties tirdziņam līdz 30. oktobrim: info@gardumuti.lv vai pa tālr. +371 27337798.

Tirdziņi un svinības "Gardu muti" noris astoņas reizes gadā, svinot latviešu gadskārtu svētkus.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: +371 27337798

Source info

Tasty


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Dienas recepte
Nedēļas Top 10
Tasty iesaka