12 vīndari un 90 dzērieni: notiks tradicionālā Latvijas augļu un ogu vīnu skate
Foto: Publicitātes foto

Rīgā, restorānā "Pullman Riga Old Town", 28. novembrī pulksten 17.30 jau ceturto gadu notiks vadošo Latvijas vīndaru ražojumu degustācija "Latvijas augļu un ogu vīna skate 2018". Pasākumā būs iespēja tikties ar divpadsmit vīndariem un nodegustēt vairāk nekā 90 augļu, vīnogu un citu ogu vīnu un sidru šķirnes, informē Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrības valdes loceklis Ričards Ivanovs.

"Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2018" piedāvātie augļu, vīnogu un ogu vīni un sidri tapuši no Latvijā audzētiem augļiem un ogām, kā arī pagatavoti pēc profesionālām vīna darīšanas metodēm un paaudzēs nodotām zināšanām. "Latvijas augļu un ogu vīna skates 2018" dalībnieki regulāri pilnveido savas vīndaru prasmes, ko pierāda arī prakse – vairumam vīndaru ir atzīstamas godalgas un tituli.

Organizējot šo pasākumu, Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība vēlas popularizēt kvalitatīva augļu un ogu vīna gatavošanu, salīdzināt tirgū piedāvāto kvalitāti, informēt patērētāju par piedāvājumā esošiem vīniem, kā arī izvērtēt vietējā vīnmateriāla potenciālu augstvērtīga produkta iegūšanai. Skates laikā gaidāmas arī vairākas aktivitātes, tostarp ikviens būs aicināts nobalsot par labāko vīnu.

Šī gada "Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2018" piedalīsies sekojošas vīna darītavas un vīndari:

"Smilškalni" (ZS "Smilškalni", Alvils Elksnis);
"Līgatnes vīna darītava" (SIA "Līgatnes vīna darītava", Ainārs Vanags);
"Durbes veltes" (SIA "Evi&Jo", Evija Kopštāle);
"Aizputes vīna darītava" (SIA "Aizputes vīna darītava", Mārtiņš Sants);
"Lubānas vīnotava" (SIA "Aiviekstes klēts", Oskars Žvagins);
"Jokas" (SIA "Jokas Development", Džons Brauns);
"Zilver vīndarītava" (ZS "Pīlādži", Jānis Zilvers);
"Tērvetes vīni" (SIA "Tērvetes veltes", Sandris Laizāns);
"Muižas vīns" (IK "Cremon 6", Jānis Mikāns);
"Mazburkas" (SIA "Mazburkas", Gunta Niedra);
"Tēviņu mājas vīns" (SIA "Tēviņi", Ivo Immermanis);
"Naukšēni" (SIA "Bauņu sēta", Jānis Baunis).

"Tas, ka šī skate notiks jau ceturto gadu un interese ir tikai pieaugoša, vēlamies to nodēvēt jau par tradīciju. Tradīciju, kura ik gadu paver iespēju jebkuram vīna cienītājam iepazīt profesionālākos Latvijas augļu un ogu vīna meistarus, kā arī nobaudīt jaunākos vīndara veikumus un atklājumus.
Latvija ir bagāta ar savām dabas veltēm, tāpēc šo vīndaru darbs, kurā tiek izmantoti tikai Latvijas labumi, ir nenovērtējams un tikai atbalstāms. Mūsuprāt, šī skate ir arī lieliska dāvana mūsu Latvijai, simtgadi sagaidot! " tā Ričards Ivanovs.

Ieejas kartes iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs vai www.bilesuserviss.lv. Ieejas karšu skaits ir ierobežots. Ieeja no 18 gadiem.

Vairāk informācijas "Facebook" Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrība.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. TĀ PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA.

Comment Form