Eksperiments virtuvē: vai vīrietis bez kulinārās pieredzes var izcept siera kūku
Foto: DELFI

Tuvākajās dienās ne viens vien vīrietis prātos, kā gan pārsteigt sievieti. Oriģinālu sveicienu domātāji, iespējams, jau nolēmuši, ka patīkams pārsteigums būtu pašgatavota kūka, taču vēlme varētu noplakt tiem, kam nav diži lielas pieredzes šajā jomā. Lai drosminieki nenokārtu degunus, Tasty.lv devās eksperimentā kopā ar kolēģi, radošo Skats.lv redaktoru Mārtiņu, ļaujot viņam pagatavot siera kūku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prasmīgam virtuves pavēlniekam siera kūkas gatavošana noteikti nav nekas pārsteidzošs un neizdarāms, taču cilvēkam bez pieredzes, šajā gadījumā Skats.lv redaktoram Mārtiņam Pavasarim, kurš līdz šim nav centies nemaz mēģināt cept kūku, tas bija pārbaudījums, kas noslēdzās visai pozitīvā rezultātā. Tātad – viss ir iespējams.

Meistarklasē neiztikt bez skolotāja, siera kūkas gatavošanas noslēpumus mums šoreiz atklāja kafejnīcas ''Mon Amour'' radošā meistare Baiba Legzdiņa. Baiba arī ieteica labāko izvēli zīmīgajam datumam – šokolādes un karameļu siera kūku, kas noteikti savaldzinās jebkuru saldummīli, tāpēc iepazīsties ar kūkas gatavošanas noslēpumiem un pārsteidz dāmu svētkos!

Kāpēc siera kūka? Tās gatavošana ir salīdzinoši vienkārša, turklāt dāmas iecienījušas šo kūku gaisīgās konsistences, krēmīguma un pilnīgās garšas dēļ, turklāt siera kūkas šobrīd ir ļoti aktuālas, un ir starp populārākajām izvēlēm kafejnīcās. Saldumu gatavošanas lietpratēja gan atzīst, ka garšu ziņā var ļauties eksperimentiem un, ja zina, ka dāmai neiet pie sirds šokolāde, to var neizmantot vai aizstāt ar kaut ko citu. To pašu var attiecināt uz dekorēšanu – var izmantot svaigas ogas, ziedus (gan ēdamus, gan neēdamus), kompozīcijai var izmantot citus gardumus vai pasniegt pavisam vienkārši – bez lieka pompa. Dekorēšana nudien ir katra paša ziņā un gaumes robežās.

Par godu redaktora labskanīgajam un sezonai atbilstošajam uzvārdam, kūku nodēvējām par Pavasara šokolādes un karameļu siera kūku, kuras gatavošanā savas prasmes nu var izmēģināt ikviens entuziasts, ņemot talkā šo pamācību.

Tags

Meistarklase Siera kūkas Sieviešu diena
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form