Foto: tirgus, lustes un gaiļa zupa – Valmiermuižā aizvadītas Mārtiņdienas svinības

Foto: tirgus, lustes un gaiļa zupa – Valmiermuižā aizvadītas Mārtiņdienas svinības
Foto: Roberts Āboltiņš

Sestdien, 3. novembrī, Valmiermuižas parkā Mārtiņdienas svinībās un tirdziņā "Gardu muti" tika izzinātas tradīcijas, notika lustes un mielošanās ar tirgotāju piedāvātajām Latvijas garšām, informē Valmiermuižas kultūras biedrības pārstāvji.

Pasākumā piedalījās vairāk nekā 150 tirgotāju ne tikai no Latvijas malu malām, bet arī Igaunijas un Lietuvas. Tas ir rekordliels tirgotāju skaits. Pastāvīgie ciemiņi varēja sastapt jau iecienītus tirgotājus, kā arī novērtēt plašo jaunumu klāstu. Lai iepazīstinātu ar 100 mūsdienu garšām Latvijas simtgadē, mājražotāji Valmiermuižā bija saveduši brangus lauku labumus – pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, nēģus, medu, garšvielas, mājas vīnus, sulas, sukādes un citus gardumus. Amatnieku pūrā bija vilnas zeķes, cimdi, tamborējumi, metālkalumi, no koka darinātas rotaļlietas un krāšņumlietas, ar kurām rotāt kā sevi, tā apdāvināt radus un draugus.

Pirmo reizi Valmiermuižā viesojās Rīgas alus kvartāls, atrādot mazo alus darītavu veikumu, bet Valmiermuižas alus virtuve rūpējās, lai sanākušajiem spēka pietiktu visām Mārtiņdienas lustēm, piedāvājot uz uguns vārītu gaiļa zupu!

Foto: tirgus, lustes un gaiļa zupa – Valmiermuižā aizvadītas Mārtiņdienas svinības
Foto: Roberts Āboltiņš

Mārtiņos pie pilna galda netrūkst arī dziesmu un danču – par to parūpējās folkmūzikas grupa „Jāņoga”, kas šim pasākumam par godu bija sagatavojusi vairākas tieši Mārtiņdienai veltītas dziesmas.

Lūk, Roberta Āboltiņa fotomirkļos tvertais atskats uz svētku norisi.

Source info

Tasty


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Dienas recepte
Nedēļas Top 10
Tasty iesaka