Gardēži aicināti Rīgā baudīt Latvijas novadu garšas
Foto: Publicitātes foto

Vasaras pilnbriedā visos Latvijas novados notika Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotā pasākumu sērija "Novada garša". Nu ir pienācis lielais noslēguma pasākums, kas 27. un 28.septembrī ikvienu gaidīs jaunajā Rīgas kultūras un izklaides centrā – Hanzas perons, informē SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

""Novada garša" šogad bijusi īpaši garda un kārdinoša. Viss par un ap zivīm pie Nabas ezera, maizes daudzveidība Ribbes dzirnavās, piena pārpilnība Krāslavā un gaļas dažādība Valmierā, kā arī augļu un dārzeņu bagātība Siguldā. Nemaz tā nevar pateikt, kas garšoja un patika vislabāk. Tik daudz garšu, smaržu un jaunu vietējo ražotāju šovasasar iepazīts vienuviet, ka LLKC vēlas arī saprast, kādēļ šie labumi tikai nelielā apjomā pieejami, piemēram, skolu virtuvēs?" tā Rūtenberga-Bērziņa.

Atbildes uz šo un citiem jautājumiem, kā arī dažādas diskusijas plānotas noslēguma pasākuma pirmajā dienā konferencē "Liec pārtikas grozā vietējo!". 27. septembra konferencē tiks runāts par veselīgu un sabalansētu uzturu no vietējiem produktiem ģimenē un skolā. Būs arī savā nozarē atzītu ekspertu lekcijas un padomi un paneļdiskusijas. Iedvesmu ēdienu gatavošanai varēs smelties populāru Latvijas pavāru meistarklasēs un degustācijās. Konferences noslēgumā plānota apbalvošanas ceremonija, kurā atklāsies konkursa "Tautas garša" uzvarētāji šovasar reģionos notikušajos "Novada garšas" pasākumos.

Savukārt tie, kuri vasaras tūri Latvijas novados nepiedzīvoja klātienē, tiek aicināti 28. septembrī doties uz Hanzas peronu un ļauties Latvijas garšu burvībai visas dienas garumā. Mārtiņš Ruskis, Kārlis Kazāks, Tomass Kleins un postfolkloras grupa "Rikši" pieskandinās Hanzas peronu. Būs arī konkursi ar garšīgām balvām, vietējo produktu izsoles un notiks pavāru šovi. Pasākuma tiešraide no notikuma vietas visas dienas garumā nodrošinās Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" "Kartupeļu radio".

Biļetes uz pasākumu nopērkamas www.bilesuparadize.lv.
Pasākuma aktualitātēm var sekot www.novadagarsa.lv.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form