Gundegas Skudriņas 'Kafejnīca, kas transformējas' ieņēmusi minimālisma veidolu
Foto: Beāte Ligere

Kopš otrdienas līdz pat 10.augustam Kafejnīca, kas transformējas Cēsīs ieņēmusi jaunu, un nu jau arī savu pēdējo, veidolu minimālisma stilā.

Pop-up kafejnīcā, kas jau pabijusi impresionisma un sirreālisma stilos, tās noslēguma posmā itin visā valda minimālisms – vārda tiešajā nozīmē minimāla ir gan ēdienkarte, gan Ērika Dreibanta radītie ēdieni, gan scenogrāfa Mārča Ziemiņa radītās mēbeles un dizains. Arī producentes Gundegas Skudriņas eksperimentālā projekta koncepts šajās dienās ir minimāls – viesus apkalpo minimāli komunicējoši viesmīļi un atmosfēru rada minimāla noskaņas mūzika.

Trešdien minimālisma stila atklāšanas pasākumā muzikālu priekšnesumu sniedza multiinstrumentālists Rick Feds un šī brīža aktuālākais Latvijas producents Kaspars Ansons.

Savukārt ceturtdien kafejnīcā viesojās Latvijas gleznotāji Ritums Ivanovs, Signe Vanadziņa, Reinis Liepa, Jānis Blanks, Laima Bikše, Ieva Kampe, Arta Kalniņa, Zīle Ziemele un Dmitrijs Laščetko, kuri radīja desertus par tēmu minimālisms, kas tika pasniegti tā brīža apmeklētājiem.

Tāpat kā līdz šim, arī kafejnīcas noslēguma posmā paredzami plānoti un neplānoti muzikāli priekšnesumi un performances. Tā piemēram, 6.augustā plkst. 20 būs baudāms elektroniskās mūzikas projekts Annaki.

Jau vēstīts, ka no 5.jūlija līdz 10.augustam Cēsīs darbojas producentes Gundegas Skudriņas un scenogrāfa Mārča Ziemiņa vadībā tapis eksperimentāls projekts – pop-up kafejnīca, kas mēneša laikā pilnībā transformējas trīs dažādos stilos: impresionismā, sirreālismā un minimālismā.

Eksperimentālā kafejnīca ir pārsteidzoša spēle ar noteikumiem – trīs mākslas stili, trīs Latvijā pazīstamu pavāru izstrādātas īpašas ēdienkartes, trīs dažādi interjeri, trīs dažādas atmosfēras. Katram stilam ir radītas īpašas mēbeles un interjera priekšmeti.

Kafejnīca atvērta katru dienu no plkst. 12 līdz 23.

Tags

Baudi vasaru! Cēsis Gundega Skudriņa

Comment Form