Mājas kafejnīcu dienas: šajās brīvdienās viesus gaida Sēlijas salās
Foto: Publicitātes foto

9. un 10. septembrī Mājas kafejnīcu dienu garšu piedzīvojumā aicina saimnieki un saimnieces Sēlijas vēsturiskajā zemē – no Kaplavas līdz Jaunjelgavai. Viesus uzņems 28 improvizētas kafejnīcas gan lauku sētās, gan kopienu centros un tūrisma objektos, vēsta kopienu sadarbības tīkla "Sēlijas salas" pārstāvis Jānis Dzimtais.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sēlija ir Latvijas ainaviski daudzveidīgākā vēsturiskā zeme – skaista jebkurā gada un diennakts laikā. Šeit nav izteikta centra. Sēliju veido mazās apdzīvotās vietas jeb “salas”, kā šeit ierasts teikt. Viensētu puduri, skrajciemi, mazi ciematiņi un mazpilsētas joprojām ir Sēlijas galvenā apdzīvojuma struktūra.

Lauku ļaudis Sēlijā ir pieraduši visu paveikt pašu spēkiem, uzsver Jānis Dzimtais. "Tāpēc arī Mājas kafejnīcu dienās viss būs radīts ar pašu darbu un labumiem, kas izaug pašu zemē un dārzā. Gaļas ēdienu cienītāji Pilkalnes muižas mājas kafejnīcā varēs nogaršot uz oglēm ceptas jēra desiņas, kas gatavotas no pašu saimniecībā audzētiem jēriem," stāsta Dzimtais.

Bebrenes skolas kafejnīcā “Grāfienes stāsts” smaržos no jaunās ražas ceptas kartupeļu pankūkas. Bet Kaldabruņas kafejnīcā “Muna mama” gatavos vietējo dzimtu mantotās receptes no vietējiem produktiem – bioloģiski audzētas liellopu gaļas un sezonas dārzeņiem. Varēs iegādāties mājās ceptu maizi un dzirdēt sarunas sēliski.

Kafejnīcu dienu apmeklētājus priecēs arī profesionāls kultūras piedāvājums. “Ošlejās” Dvietes dzirnavās 9. septembrī pulksten 16 uzstāsies grupas “Baltie lāči” solists Andris Baltacis. Salas pagasta dārza restorānā “Sīmaņi” skanēs džezs dzīvajā izpildījumā. Savukārt Staburagā “Pie muižas dīķiem” var pieteikt braucienu ar kuģīšiem “Sēlis” vai “Vīgante”, kamēr Daugavā vēl ir īpaši pazemināts ūdens līmenis un skatam paveras klinšainie dolomīta krasti.

Visās kafejnīcās apmeklējums obligāti iepriekš jāpiesaka! Norēķināšanās kafejnīcās tikai skaidrā naudā. Visa informācija par vietām, dalībniekiem un ēdienkartēm katrā Sēlijas mājas kafejnīcā ērti atrodama kartē, bet plašāk par akciju var uzzināt vietnē "Majaskafejnicas.lv".

Mājas kafejnīcu dienas ir Latvijas tūrisma veicināšanas akcija, kas šogad notiek no 14. jūlija līdz 17. septembrim. No 42 galamērķiem visā Latvijā tieši Sēlijā piedalās lielākais dalībnieku skaits – 28 kafejnīcas.

Seko Tasty arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.