Tapis gastronomijas ceļvedis ar vairāk nekā 70 Latvijas garšu pieturvietām
Foto: Publicitātes attēls

Grāmatu sērijā "Garšas ģeogrāfija" tapis jauns ceļvedis krievu valodā par labākajām Latvijas gastronomiskajām vietām. Šajā ceļvedī pirmo reizi "Garšas ģeogrāfijas" grāmatu sērijā ir iekļauts arī īss visu restorānu pārskatu tulkojums angļu valodā, tāpēc ceļvedis ir paredzēts arī angliski runājošiem tūristiem un ceļotājiem. Projekta autore ir Krievijas žurnāliste un TV vadītāja Nika Ganiča. Ceļvedis tiek izdots ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta, Rīgas Tūrisma attīstības biroja ("Live Rīga") un Jūrmalas Tūrisma informācijas centra atbalstu, informē LIAA pārstāve Linda Eiduka.

LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava atzīmē: "Latvijā varam lepoties ar izcilu produktu kvalitāti un talantīgiem pavāriem. Lielisku maltīti sola ne tikai galvaspilsētas šefpavāri, bet arī restorāni daudzviet citur Latvijā, kuru piedāvājums no gada uz gadu kļūst arvien daudzveidīgāks un mūsdienīgāks. Šajā ceļvedī ir izcelti tie cilvēki, kas veicina restorānu kultūras attīstību, ceļ godā mūsu zemē audzētos produktus un rūpējas par viesu labsajūtu. Ceļvedī iekļautie restorāni var kalpot kā lieliskas pieturvietas vai pat īpaši galamērķi, apceļojot Latviju."

RTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis: "Projekta autori Rīgas un Latvijas restorānus iepazina trīs nedēļas, no tām Rīgā pavadot 10 dienas, kuru laikā tika apmeklēti un iepazīti 27 no 70 projekta restorāniem. Darbs bija grūts un atbildīgs, jo ar katru gadu Latvijas gastronomijas piedāvājums attīstās un kļūst arvien konkurētspējīgāks pasaules kontekstā. RTAB veiktie aprēķini liecina, ka pērn tā rīkotos gastronomijas pasākumus apmeklējuši 16 tūkstošu ārvalstu viesu, un ceram, ka šis ceļvedis 2020.gadā palīdzēs šo skaitu palielināt. Vizīšu laikā īpaši tika novērtētas mūsdienu Latvijas virtuves tendences, ēdiena pasniegšanas veids un jauno šefpavāru sniegums."

Ceļvedis "Garšas ģeogrāfija" par Latviju ir autores pārskati par vairāk kā 70 mūsu valsts labākajiem un interesantākajiem gastronomijas konceptiem, kā arī 50 receptes no labākajiem Latvijas šefpavāriem. Ceļvedī nav vērtējuma, visi restorāni ir izvietoti pēc reģiona un alfabēta, un tajā ir iekļauti tieši tie, kurus izvēlējusies autore. Kopā ar gardēžu restorāniem, gastro bistro un modernajiem bāriem ceļvedī tiek parādītas arī citas iecienītas vietas Latvijā, piemēram, lauku restorāni SPA viesnīcās, kur ir laba virtuve, lauku tūrisma objekti, vietējā siera, vīna un zāļu tēju ražotāji. Īpaša ikona ceļvedī iezīmē labākos desertus Latvijā un vietas, kur tiek pasniegtas gardas brokastis.

Ceļvedī par Latviju pirms katra reģiona ir autores apraksti par šī reģiona interesantākajām tūristu vietām – Rīgā, Jūrmalā, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē, un autores padomi, kur vispirms doties un ko redzēt, papildinot ceļvedi.

Ceļveža prezentācija notiks 28. februārī viesnīcā "Pullman Riga Old Town", kur pulcēsies restorānu pārstāvji un šefpavāri no visas valsts. Viesiem tiks piedāvāta plaša programma – iepazīšanās ar latviešu virtuvi un labākajiem pavāriem Latvijā.

Tags

Restorāni
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form