Trešo gadu notiks Latvijas augļu un ogu vīnu un sidru skate
Foto: DELFI

21. novembrī pulksten 17.30 restorānā "Pullman Riga Old Town " (Jēkaba ielā 24, Rīgā) jau trešo gadu notiks vadošo Latvijas vīndaru ražojumu degustācija "Latvijas augļu un ogu vīna skate 2017".

Pasākumā būs iespēja tikties ar 12 vīndariem un nodegustēt vairāk nekā 90 augļu un ogu vīnu un sidru šķirnes. Skates laikā gaidāmas arī vairākas aktivitātes, tostarp ikviens būs aicināts nobalsot par labāko vīnu, portālu "Delfi" informēja Ričards Ivanovs, Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrības valdes loceklis.

"Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2017" piedāvātie augļu un ogu vīni un sidri tapuši no Latvijā audzētiem augļiem un ogām, kā arī pagatavoti pēc profesionālām vīna darīšanas metodēm un paaudzēs nodotām zināšanām. "Latvijas augļu un ogu vīna skates 2017" dalībnieki regulāri pilnveido savas vīndaru prasmes, ko pierāda arī prakse – vairumam no vīndariem ir atzīstamas godalgas un tituli.

Organizējot šo pasākumu, Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība vēlas popularizēt kvalitatīva augļu un ogu vīna gatavošanu, salīdzināt tirgū piedāvāto augļu un ogu vīnu kvalitāti, informēt patērētāju par piedāvājumā esošiem vīniem, kā arī izvērtēt vietējā vīnmateriāla potenciālu augstvērtīga produkta iegūšanai.

Trešo gadu notiks Latvijas augļu un ogu vīnu un sidru skate
Foto: Publicitātes foto

Šī gada "Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2017" piedalīsies sekojošas vīna darītavas un vīndari:

 • "Smilškalni" (ZS "Smilškalni", Alvils Elksnis);
 • "Līgatnes vīna darītava" (SIA "Līgatnes vīna darītava", Ainārs Vanags);
 • "Durbes veltes" (SIA "Evi&Jo", Evija Kopštāle);
 • "Aizputes vīna darītava" (SIA "Aizputes vīna darītava", Mārtiņš Sants);
 • "Lubānas vīnotava" (SIA "Aiviekstes klēts", Oskars Žvagins);
 • "Jokas" (SIA "Jokas Development, Džons Brauns);
 • "Zilver vīndarītava" (ZS "Pīlādži, Jānis Zilvers");
 • "Tērvetes vīni" (SIA "Tērvetes veltes", Sandris Laizāns);
 • "Muižas vīns" (IK "Cremon 6", Jānis Mikāns);
 • "Vīna ceļš" (SIA "Vīns.lv", Normunds Labrencis);
 • "Mazsālijas" (SIA "Jaundzirnavnieki", Gunārs Slavinskis);
 • "Tēviņu mājas vīns" (SIA "Tēviņi", Ivo Immermanis).

"Tas, ka šī skate notiks jau trešo gadu un interese ir tikai pieaugoša, vēlamies to nodēvēt jau par tradīciju! Tradīciju, kura ik gadu paver iespēju jebkuram vīna cienītājam iepazīt profesionālākos Latvijas augļu un ogu vīna meistarus, kā arī nobaudīt jaunākos vīndara veikumus un atklājumus.
Latvija ir bagāta ar savām dabas veltēm, tāpēc šo vīndaru darbs, kurā tiek izmantoti tikai Latvijas labumi, ir nenovērtējams un tikai atbalstāms!" – tā par pasākumu Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības valdes loceklis Ričards Ivanovs.

Ieejas kartes iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs vai www.bilesuserviss.lv. Biļešu cena: 18 eiro. Ieejas karšu skaits ir ierobežots.

Ieeja no 18 gadiem. Cenā ietilpst degustēšana un buklets, kurā apkopota informācija par visiem skates dalībniekiem.

Pasākumu organizē Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrība, atgādinot, ka alkohola lietošanai ir negatīva ietekme. Tā pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Comment Form