Valmiermuižā notiks saulgriežu svinības ar andeli, lustēm un topinambūram veltītu meistarklasi

Valmiermuižā notiks saulgriežu svinības ar andeli, lustēm un topinambūram veltītu meistarklasi
Foto: Publicitātes foto

16. martā Valmiermuižā notiks pirmās gadskārtu svinības par godu pavasara saulgriežiem, kā arī topinambūra izzināšanai veltīta meistarnīca, andeles tirdziņā un citas lustes, informē Valmiermuižas kultūras biedrība.

Pavasara saulgrieži tiks svinēti laikā, kad dienas garums sāk pārspēt nakti. Pēc ziemas miera uz andeli pulcēsies tirgotāji, piedāvājot lauku labumus, dzērienus, našķus, kā arī amatnieku darinātas lietas un rotas.

Svinību laikā – no pulksten 11 līdz 15 – visi ir aicināti mieloties, rotāties un izzināt tradīcijas. Par atbilstošu muzikālo pavadījumu rūpēsies grupa "Daba San", smeļoties iedvesmu latviešu tautasdziesmās un dainās.

Andelei Valmiermuižā tirgotāji aicināti pieteikties līdz 11. martam. Šeit atrodams tirdziņa nolikums un pieteikuma anketa.

Pēc tirdziņa – 16. martā, pulksten 16 Valmiermuižas alus virtuvē notiks garšu meistarnīca "Atslodzes našķis – topinambūrs". Garšu meistarnīca taps kopā ar Valmiermuižas alus darītavas garšradi un "Labas saknes" meistari Dainu Eglīti-Antonu. No topinambūra tiks spiesta gan sula, gan arī gatavots smēriņš ar cidoniju pipariem. Pieteikšanās meistarnīcai, rakstot uz info@gardumuti.lv.

Source info

Tasty


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Dienas recepte
Nedēļas Top 10
Pregnancy widget logo Pregnancy widget logo
Aprēķināt
Norādi pēdējo mēnešreižu
pirmo dienu
Kļūda!
Lūdzu, norādiet korektu
datumu pagātnē.
Tasty iesaka