Ballīšu klasika – sāļie groziņi: no kādas mīklas cept un ar ko pildīt
Foto: Shutterstock

Pildīti sāļie groziņi ir īsta mājas un darba ballīšu klasika. Scenārijs allaž ir nemainīgs – veikalā tiek nopirkti siera salāti, mīklas pamatnes, un pāris minūšu laikā groziņi ir gatavi. Ideja nav slikta, bet nodrillēta kā veca plate. Ja vēlies pārsteigt draugus, radus vai kolēģus ar ko jaunu un nebijušu, pārej nākamajā līmenī – iemācies izcept groziņus mājās un smelies idejas kārdinošiem pildījumiem.

Kaut gan groziņu mīklas pamatnes piedāvā vairāki ražotāji, tas nebūt nav lēts prieks. Vienreiz investējot sāļo groziņu formiņās, turpmāk uz katru ballīti varēsi sacept tik daudz groziņu, cik sirds kāro, turklāt nekļūdīgi zināsi to, kādas sastāvdaļas ir izmantotas. Piedāvājām izmēģināt četras dažādas sāļo groziņu mīklas, lai tu varētu atrast savām garšu kārpiņām tīkamāko.

Smilšu mīkla sāļajiem groziņiem

Ballīšu klasika – sāļie groziņi: no kādas mīklas cept un ar ko pildīt
Foto: Shutterstock

Mīklas sastāvdaļas:

  • 100 g sviesta;
  • 1 ola;
  • 200 g miltu
  • Sāls;
  • Garšvielas pēc izvēles.

Miltus izsijā uz mīklas dēļa, ar nazi vai ar pirkstiem ieplucina taukvielas, iemaisa sāli. Veido kaudzīti ar iedobi, tur ielej sakultu olu un pievieno garšvielas. Pievienojot tikai olu dzeltenumu vai pat cieti vārītu olu dzeltenumu, mīkla sanāks sevišķi irdena.

Ar karoti vai ar nazi pakāpeniski iemaisa miltus un samīca mīklu. Kad visi milti salipuši, mīklu samīca un novieto vēsumā.

Ilgi mīcot, mīkla kļūst staipīga, zaudē irdenumu. Mīklu var iesaiņot pergamentā vai folijā un uzglabāt arī saldētavā.

Mīklu ieklāj formiņās, sadursta ar dakšiņu un izcep. Atdzesē, izņem no groziņiem un pilda īsi pirms pasniegšanas, lai groziņi nesamirkst.

Lasot tālāk, uzzināsi vēl trīs sāļo groziņu mīklas variācijas, kā arī radošas idejas pildījumiem.

Source

Tasty
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form