Bioloģiskas vai sprostos dētas? Kā atpazīt un izvēlēties olas Lieldienu galdam
Foto: Shutterstock

Neatkarīgi no tā, vai Lieldienas svinam etnogrāfiskās tradīcijās, vai kristīgās noskaņās, šie svētki nav iedomājami bez olām. Bet kas jāzina, izvēloties olas Lieldienām? Lūk, īss apskats, kam tad jāpievērš uzmanība, lai, pērkot olas svētku galdam, sarūpētu pašu labāko.

Kā apliecina tirgotāju dati, Lieldienu nedēļā pieprasījums pēc olām katru gadu trīskāršojas, taču gan svētkos, gan ikdienā visvairāk tiek pirktas sprostos dētas olas, jo tās parasti ir lētākas. SIA "Elvi Latvija" komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta: "Lai izprastu, kādos apstākļos dzīvojuši putni, kuru olas iegādājaties, vislabāk apskatīt marķējumu – ciparu un burtu kombināciju uz pašām olām. Tur esošie dati norāda gan svarīgāko informāciju par putnu sadzīves apstākļiem, gan olu izcelsmes valsti, gan ražošanas uzņēmumam piešķirto identifikācijas numuru, sniedzot garantiju, ka pērkat pārbaudāmu un kvalitātes prasībām atbilstošu produktu! Reizēm uz olām var ieraudzīt arī informāciju, cik ilgi produkts ir derīgs uzturā, tomēr tā nav obligāta prasība un šos datus vislabāk meklēt uz olu ārējā iepakojuma."

Ko nozīmē cipari un burti olu marķējumā

Pirmais cipars olu marķējumā norāda, kādos apstākļos turētas vistas, kuras dējušas šīs olas - jo lielāks ir šis cipars, jo ierobežotākos apstākļos putni turēti! Ar "0" marķē olas, kas iegūtas bioloģiskās saimniecībās, kods "1" tiek piešķirts brīvi turētu putnu olām, ar ciparu "2" apzīmē olas, kas iegūts no kūtī turētām vistām, savukārt "3" ir sprostos dētu olu apzīmējums. Sprostos turētas vistas savu ikdienu pavada apmēram 0.75 kvadrātmetru lielā platībā, tāpēc pēdējā laikā ir izvērtušās plašas diskusijas par šīs olu ieguves metodes ētiskajiem apsvērumiem, tomēr šādas olas ir vislētākās un tāpēc vēl arvien vispieprasītākās.

Par olu kvalitātes radītāju tradicionāli tiek uzskatīta olas dzeltenuma krāsa, tomēr svarīgi atcerēties – to visvairāk nosaka putna uzturs, un mūsdienu putnu barības bieži vien tiek speciāli papildinātas ar vielām, kas nodrošina spilgtu olas dzeltenumu, tādēļ var gadīties, ka putnam, kas ēd vienveidīgu un šādi speciāli uzlabotu ēdienu, dzeltenums ir pat spilgtāks, nekā dabiskā vidē turēta putna olai. Speciālās barības papildvielas olas dzeltenumam parasti piešķir oranžīgu toni, savukārt dabiskāk barotām vistām olas dzeltenums var būt blāvāks, taču ar saules dzeltenu nokrāsu.

Olu marķējumā nākamie divi burti aiz pirmā cipara norāda to izcelsmes valsti. Vietējo produktu cienītājiem jāliek aiz auss, ka Latvijas ražotāju piedāvājumā nav balto olu. "Atsevišķi pašmāju ražotāji gan iepērk un ar savu zīmolu pārpako baltās olas no citām valstīm, taču tās netiek ražotas Latvijā," atklāj Vārtukapteine.

  • Izlasot šo rakstu uzzināsi, ar ko baltās olas atšķiras no brūnajām, bet te vienkopus atrodami 10 noderīgi padomi, kas noderēs, olas krāsojot.

Priecīgus svētkus!

Source

Tasty

Tags

Lieldienas Olas
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form