Desas ar E vielām un benzopirēns kūpinājumos: 5 atbildes uz jautājumiem par gaļas produktiem
Foto: Shutterstock

Gaļas produkti un visa gaļas pārstrādes industrija laiku pa laikam ir ierauta dažādās strīdīgās diskusijās. Vieni atstāsta dzirdēto, citi esot redzējuši "paši savām acīm", vēl kādi vadās pēc ne vienmēr pārbaudītiem informācijas avotiem. Lai vai kā, gaļa ir viens no vērtīgākajiem uztura piramīdas pamatiem, kas cilvēka organismam nodrošina olbaltumvielas, dzelzi, B vitamīnu, cinku u.c. vajadzīgas vielas. Skaidrojam, kas ir izplatītākie jautājumi par gaļas produktiem, un kas jāņem vērā, lai maldus nenoturētu par īstenību?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atbildes uz daudzus patērētājus interesējošiem jautājumiem sniedz pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmuma "Forevers" vadītājs un īpašnieks Andrejs Ždans.

Kāpēc vietējie gaļas pārstrādes uzņēmumi izmanto ne tikai Latvijā ražotu cūkgaļu

Ir pieņēmums, ka vietējo zemnieku audzētā cūkgaļa tiek aizstāta ar pēc iespējas lētākām izejvielām, piemēram, no Polijas, lai samazinātu produkta pašizmaksu. Patiesībā gaļas pārstrādes uzņēmumi, svaru kausos liekot vietējo vai importēto gaļu, primāri izvēlas sadarboties ar piegādātājiem no Latvijas, jo šādā gadījumā tiek nodrošināta īsāka ražošanas ķēde.

Maldīgi ir uzskatīt, ka citviet iepirktā gaļa ir ar sliktāku kvalitāti, jo pārtikas nozari Eiropā regulē vienota likumdošana. Tādejādi augstās kvalitātes prasības visur ir vienas, un ražotāji sadarbojas ar piegādātājiem no visas Eiropas, piemēram, Vācijas, Beļģijas un, tai skaitā, Polijas. Diemžēl Latvijas tirgū audzētās cūkgaļas apjomi nav pietiekami. Tas nozīmē, ka Latvija sevi ar pašu audzēto cūkgaļu var nodrošināt līdz 50-60% no pieprasījuma. Turklāt situāciju negatīvi ietekmēja arī Āfrikas cūku mēra uzliesmojums. Tāpēc, lai kompensētu pieprasījuma deficītu, izejvielas ir jāiepērk arī no citām valstīm.

Lasi tālāk un uzzini, kas nosaka gaļas produktu cenu, vai var saražot desas bez E vielām, un rodi atbildes uz citiem pircēju biežāk uzdotajiem jautājumiem par gaļas produktiem.

Seko Tasty arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Sarakstu karuselis Desa Gaļa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form