Gāzi grīdā! 13 produkti, kas paātrinās vielmaiņu un palīdzēs 'dedzināt' kilogramus
Foto: Shutterstock

Visiem ir zināms – jo ātrāka vielmaiņa, jo ātrāk "kusīs" liekie kilogrami. Aktīvs dzīvesveids, sabalansēts uzturs un pietiekošs uzņemtā šķidruma daudzums ir pārbaudīti paņēmieni vielmaiņas paātrināšanai. Bet tu vari piepalīdzēt organismam tikt galā ar tauku dedzināšanu, iekļaujot ēdienkartē šos 13 produktus, kas noteikti nāks par labu vielmaiņai.

Dzīvošana ir saistīta ar enerģijas patēriņu. Lai dzīvotu, nepieciešams ēst un dzert – tā ir enerģijas iegūšana, jo pārtika satur kalorijas (enerģijas vienības). Ja visa ar pārtiku uzņemtā enerģija netiek izlietota, rodas tās uzkrājumi tauku veidā. Mūsu svars atspoguļo mūsu enerģijas uzkrāšanas un patēriņa samēru.

Enerģijas daudzumu, kas tiek izlietots vienā laika vienībā, sauc par vielmaiņas ātrumu. Lielāks vielmaiņas jeb metabolisma ātrums nozīmē to, ka enerģija tiek tērēta vairāk un straujāk – tātad mazāks ir to kaloriju skaits, kas veido tauku slāni.

Ja iekļausi šos žurnāla "Doctus" un pašmāju uztura speciālistu ieteiktos produktus savā ēdienkartē, liekie kilogrami "kusīs" ātrāk. Protams, tas nenozīmē, ka vari tos ēst nesaprātīgos daudzumos. Ievēro – lai vielmaiņa nepalēninātos, ik dienu būtu vēlams ieturēt vismaz piecas maltītes (trīs pilnvērtīgas ēdienreizes un divas uzkodas), kontrolējot arī porciju lielumu.

Citrusaugļi

Vielmaiņai ļoti tīkami būs visi citrusaugļi, jo tie satur maz kaloriju, ir viegli sagremojami, stabilizē insulīna līmeni asinīs un palīdz dedzināt taukus. Un, protams, apelsīni, mandarīni, greipfrūti un pomelo ir arī ļoti garšīgi, savukārt laimu vai citrona šķēlītes vari pievienot ūdenim, lai piešķirtu tam patīkamu garšu un aromātu.

Gāzi grīdā! 13 produkti, kas paātrinās vielmaiņu un palīdzēs 'dedzināt' kilogramus
Foto: Shutterstock

Čili pipari

Dedzināšanas sajūta ir kas vairāk nekā tikai sajūta: čili dedzināšana signalizē par kapsaicīnu, savienojumu, kas kopā ar kapsiātu var sadzedzināt 50–100 kalorijas pikantas maltītes laikā, skaidro "Doctus".

Āboli

Ne velti sena britu gudrība vēsta, ka, ik dienu apēdot ābolu, varēsi aizmirst par vizīti pie ārsta. Āboli ir šķiedrvielām bagāti augļi, kas palīdzēs paātrināt vielmaiņu, stiprināt imunitāti un ātrāk zaudēt lieko svaru, tādēļ ābols būs lieliska izvēle uzkodai starp ēdienreizēm.

Lasi tālāk un uzzini, kādi ir pārējie produkti, ko būtu ieteicams iekļaut ēdienkartē, lai ātrāk atbrīvotos no liekajiem kilgoramiem.

Tags

Diēta Diētisks Kafija Pākšaugi Sarakstu karuselis Zivis Veselīgs dzīvesveids Veselīgs uzturs Āboli Brokoļi Čili Greipfrūti Rieksti Zaļā tēja Ziedkāposti Tītara gaļa Vistas gaļa Veselīgs uzturs

Comment Form