Indukcijas vai stikla keramikas plīts - kāda atšķirība?
Foto: Shutterstock

Ar ko atšķiras elektriskās plīts indukcijas sildvirsma no stikla–keramikas sildvirsmas?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ir vairāku veidu elektriskās plīts sildvirsmas: metāla, stikla–keramikas, halogēnā un indukcijas, skaidro SIA "Arkolat" pārstāve Renāte Krauze.

Indukcijas sildvirsmas darbības pamatā ir elektromagnētiskās enerģijas pārveidošana siltumenerģijā. Šis process notiek uz virsmas novietotā metāla traukā. Elektromagnētisko lauku rada zem sildvirsmas izvietotie indukcijas elementi – augstfrekvences indukcijas spoles, caur kurām plūst 20–40 kHz maiņstrāva. Magnētiskā lauka veidotās virpuļstrāvas absorbējas uz plīts uzliktajā metāla traukā un to sakarsē atbilstīgi noregulētajai temperatūrai, parasti +80…+270°C. Līdzko trauku no plīts virsmas noņem, magnētiskais lauks izzūd un siltums vairs netiek ģenerēts.

Galvenā indukcijas plīts priekšrocība ir zemie enerģijas zudumi, jo sakarst uz tās uzliktais trauks, nevis visa plīts virsma. Tādējādi 98% izmantotās elektroenerģijas pārvēršas derīgā siltumā.

Šai plītij piemēroti tikai īpaša marķējuma trauki no tērauda, emaljēta tērauda, čuguna vai speciāli indukcijas plītīm ražota alumīnija, keramikas vai stikla ar iestrādātu magnetizējošu materiālu – dzelzs skaidiņām karsēšanai. Trauku dibenam jābūt plakanam.

Plīts elektronika ļauj iestatīt kādu no biežāk izmantojamām programmām (piemēram, cepšanai, vārīšanai) vai taimeri intervālā no 1 minūtes līdz 199 minūtēm. Ja traukam ir nepiemērots materiāls vai pārāk mazs diametrs, platjoslas mikroprocesora paneļa trauksmes indikators rāda uzstādījuma kļūdu.

Elektriskās plīts metāla sildvirsmai elektrospirāle ir ievietota virsmas pamatnē un pārsegta ar metāla apvalku. Tā nav pārāk ekonomiska, jo spirāles, kā arī metāla apvalks sasilst lēni, lieki tērējot elektroenerģiju. Arī stikla–keramikas sildvirsmas sildelements atrodas zem tās, taču sildriņķis uzsilst ļoti ātri, 3–6 sekundēs. Noregulējot sildriņķa slēdzi vajadzīgajā karstuma režīmā, tas nepārtraukti ieslēdzas un izslēdzas, uzturot noteiktu temperatūru. Tādējādi iespējams ievērojami taupīt elektroenerģiju. Atšķirībā no indukcijas sildvirsmas gatavošanai der jebkura materiāla trauki. Virsmu var kopt ar speciāli stikla–keramikas sildvirsmām paredzētiem tīrīšanas līdzekļiem. Vienīgi jāuzmanās, lai uz tās nenonāk cukurs.

Seko Tasty arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Virtuves tehnika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form