Izcila rīta kafija: kas jāzina, lai to pagatavotu restorāna cienīgu
Foto: Shutterstock

Bez kafijas noteikti daudziem ir grūti iedomāties savu ikdienu, vēlos brīvdienu rītus, sarunas draugu lokā, lietišķas biznesa tikšanās un pat brīvbrīžus ar lasāmvielu. Tā vien šķiet, ka kafija ir mums ik uz soļa, un tieši tāpēc aizvien biežāk cilvēki izvēlas arī mājās izmantot iespēju palutināt sevi ar možuma dzērienu.

Mūsdienas noteikti var pielīdzināt kafijas kulta laikmetam – kafijošanas vietas ir teju katrā Rīgas krustojumā, un netrūkst arī iespēju izcilu kafiju pagatavot mājās, taču ar šādām prasmēm mēs nepiedzimstam, tāpēc portāls Tasty.lv viesojās ''Innocent Cafe'', kur par kafijām izglītoja Artūrs Grikke. Nelielajā kafijas ceļvedī uzzinājām par to, kā atšķirt labu no ne tik labas kafijas, kas ir tie priekšnoteikumi, kas būtu jāievēro kafijas gatavošanā mājās un kā pagatavot kafiju, kas neliek vilties.

Kafijas vaininiece Itālija

Lai arī Itālija ir viena no iecienītākajām kafijas baudīšanas valstīm, arī šeit ir ļoti daudz vietas, kur var saņemt ļoti nebaudāmu jeb nepareizi pagatavotu kafiju. Kas attiecas uz Latvijas līmeni kafijas gatavošanas mākslā, mēs esam uz pareizā ceļa un ļoti strauji augam, stāsta Artūrs. Pirms desmit gadiem kafijas kultūra Latvijā nebija nekāda, taču šobrīd cilvēkiem parādās arvien lielāka interese par kafiju, tās kvalitāti un pareizu baudīšanu. Kafijas gatavošana un baudīšana ir vesela zinātne un dzīve ir pārāk īsa, lai baudītu negaršīgu kafiju, tāpēc ir vērts iedziļināties kafijas gatavošanas pamatlikumos un sniegt sev un citiem to pašu labāko.

Kā atzīst kafijas lietpratējs Artūrs, tad cilvēkiem nevajadzētu samierināties ar sliktu kafiju, un, ja restorānā pasniegts kafijas dzēriens, piemēram, cappuccino, kas ir tik karsts, ka nevar iedzert vai tieši otrādi – dzēriens ir krietni padzisis, ikvienam ir visas tiesības krūzīti atdot meistaram un lūgt pagatavot īstu kafiju, par ko arī pienācīgi maksājam.

Tags

Kafija Sarakstu karuselis

Comment Form