Smalkie franču gardumi – makarūni. Foto pamācība, kā tos pagatavot mājās
Foto: DELFI

Par vieniem no smalkākajiem saldumiem, kas iekarojuši gardēžu garšu kārpiņas, tiek uzskatīti makarūni (macaron), kas gan daudzu acīs šķiet pārspīlēti izslavēti, tomēr par spīti skeptiķiem – trauslie mandeļu bezē cepumiņi ar pildījumu ir gana daudzu iecienīti un novērtēti, lai tos pamēģinātu pagatavot arī paši.

Makarūni, kas slavas mirkļus izpelnījušies arī sava nosaukuma dēļ, tiek dēvēti arī par macaroons un mandeļu bezē cepumiem. Trauslu virskārtu, sulīgu pildījumu, sabalansētām garšām, viegli irdenu konsistenci un uz mēles kūstošu baudu - tādi ir šie franču radītie kārumi, kuru interpretācijas receptūrā aizņēmušies arī itāļi.

Makarūni noteikti nav no tiem kulinārijas šedevriem, kuru gatavošanā varētu nodoties improvizācijai, jo ne vienu reizi vien dzirdēts, ka tie prasa ne vien iemaņas, bet pat īpašas zināšanas, jo ne vienmēr pietiek ar pareizu receptūru. Tāpēc Tasty.lv vērsās pie pieredzējušās šo smalko kārumu gatavotājas Ivetas Dmitrijevas jeb plašāk atpazīstamas, kā saldo meistaru radītājas Yvette, kas dalījās ne tikai ar recepti, bet arī vērtīgiem ieteikumiem, kas jāievēro, lai arī pašiem izdotos izcili makarūni.

Smalkie franču gardumi – makarūni. Foto pamācība, kā tos pagatavot mājās
Foto: DELFI

Pirms atrotām piedurknes, iztaujāju makarūnu pazinēju par to, kāda bija viņas pašas iepazīšanās ar šiem kārumiem. Interesanti, ka Iveta pati tos redzējusi raidījumos un kulinārijas žurnālos jau pirms daudziem gadiem, un toreiz tie uzrunājuši vien ar savu gaumīgo noformējumu. Tā kā pati nav saldummīle, tad vēlme izmēģināt tos radusies vien tāpēc, ka tie bijuši tik skaisti. Nu jau pieredzējusī makarūnu gatavotāja smejoties stāsta, ka pirmajā reizē sastāvdaļas esot maisītas bez jebkādas saprašanas, bet par pārsteigumu – gala rezultāts esot izdevies vairāk nekā lielisks. Ar katru nākamo reizi gan nav vedies tik viegli, un tikai pēc laika izdevies atklāt labāko gatavošanas metodi un saprast to knifus.

Tagad, kad pieredzes soma gana pilna un makarūnus var pagatavot kaut nakts laikā, Iveta tomēr atzīst – bez svariem gan neiztikt! Konditoreja noteikti ir viena no tām jomām, kur katram gramam ir nozīme, jo īpaši šo saldumu gatavošanā, tāpēc arī šīs receptes meistarošanā svarīgi sekot līdzi visām norādēm, lai gala rezultāts izdotos!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form