Ko iesākt ar cūku pupām? Padomi ātrai apēšanai un ziemas krājumiem
Foto: Shutterstock

Augusta beigas mūs nudien lutina – cūku pupas aug griezdamās, pākstis saulē piebriedušas un gatavas, kad tās gādīgas rokas noplūks, lai nonāktu katlā ar sālsūdeni. Ja arī tavā rīcībā ir ļoti, ļoti daudz cūku pupu, vienalga, paša salasītu vai tirgū nopirktu, tad noteikti esi prātojis par to, ko lai ar tām iesāk. Lūk, dažas idejas, kas noderēs gan tūlītējai pagatavošanai un notiesāšanai, gan krājumiem ziemai!

Visgardākās, protams, cūku pupas ir tikko sālsūdenī novārītas, kamēr vēl karsti kūpošas un pašas lien no mīkstajām pākstīm laukā. Bet, ja lielo daudzumu nevar noēst tāpat, cūku pupas var uzreiz pagatavot dažādās maltītēs. Tomēr ražas pārpilnības vislielākais pluss – krājumi ziemai. Cūku pupas vari kā izkaltēt, tā sasaldēt ziemai, lai padižotos, piemēram, ar galdā celtām pupām Ziemassvētku vakarā.

Cūku pupas tūlītējai apēšanai

Ja sanācis izvārīt tā vairāk cūku pupas, tās vari pievienot, piemēram, salātiem. Vai pagatavot no tām gardus pupu plācenīšus, smēriņus maizītēm vai, piemēram, humusu. Savārītās cūku pupas (bez pākstīm) vari pievienot arī zupām un sautējumiem, ja tā tīk.

Zupām un sautējumiem pupas vari pievienot tāpat, taču, ja tās izmantosi salātos, plācenīšu vai smēriņu pagatavošanai, tad pirms tam tās izlobi no miziņām, kas ir ap pupiņām. Tā pupas mīkstums sajauksies vienmērīgi. Piemēram, cūku pupu plācenīšus gatavo no izvārītām un no miziņām izņemtām pupiņām, kas ir saspaidītas. Pievieno tām vienu vai divas olas, sāli un piparus, un kārtīgi samaisi. Tad veido apaļus plācenīšus un sacep labi uzkarsētā pannā, līdz no abām pusēm plācenīši zeltaini.

Vēl dažas receptes, ko vērts pamēģināt:

Zaļā mērce svaigu dārzeņu uzkodām

Cūku pupu, fetas siera un bazilika 'tapenāde'

Dārza pupiņu salāti ar artišokiem un safrāna mērci sicīliešu gaumē

Biešu salāti ar cūku pupām

Ūdenskrešu un foreles salāti ar krējuma-tomātu mērci

Tags

Baudi vasaru! Virtuves gudrības Cūku pupas

Comment Form